Láska po francouzsku

Láska po francouzsku https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297467/bmid_laska-po-francouzsku-XNz-297467.jpg 4 198 58

Láska po francouzsku série

V románu Láska po francouzsku najdete to, co chybí většině dnešních módních knih: opravdovost. Patří k těm, na které budete myslet ještě dlouho poté, co dočtete poslední stránku. Gina ztratí skvělou práci, přítele i část rodiny, a tak se rozhodne pro zbrusu nový začátek. Vymění chladnou šedivou Anglii za slunný francouzský jih, plný barev a skvělého vína. Začne žít v domě na venkově, který zdědila po své milované tetě. Zaskočí ji však různé nečekané situace, při nichž se musí spolehnout na nové přátele. S dírou ve střeše jí pomůže hezký a záhadný zedník. Jak dopadne největší faux-pas? Jdou vůbec překonat rozdíly mezi britskou a francouzskou náturou? Podaří se Gině splnit si svůj francouzský sen o lásce?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

The French for Love , 2013

mikika
23.10.2016 3 z 5

Autorka skloubila Bridget Jonesovou a Rok v Provence, výsledek je podivný mišmaš, který nepřináší nic originálního, ale do vlaku postačí...

Jaruce
21.10.2016 4 z 5

Milá kniha, bavila mě.

limitkaa
18.10.2016 2 z 5

To by byla tak pěkná a milá kniha, kdyby z toho šlo vypustit tu romantickou linku. Ta stála úplně za... a dost mi zkazila dojem z celé knihy. Ale mimo ni, to bylo pěkná a milá sonda do duše ženy, která se rozhodla něco změnit a konečně se učí žít sama se sebou. Ne prostřednictvím přítele, kamarádů, práce, prostě jenom sama se sebou. Což není vždy jednoduché. Rodinné tajemství a vzpomínání na rodinu taky dobré a víno.. povídání o víně skvělé. Jak říkám, jenom bych z toho odpárala tu romantickou linku a byla by to příjemná kniha..

alnahu
15.10.2016 3 z 5

Příběh Giny,která se přestěhuje na francouzký venkov, mě příliš nenadchl, také jsem očekávala podle názvu knihy více romantiky.V knize byla větší část věnována výrobě vína.Kniha má krásnou obálku,proto ode mě tři hvězdičky.

Samira
28.09.2016 3 z 5

Romantická jednohubka se sympatickou ústřední dvojicí. Která však obsahuje i přes hodně krátkou stopáž zbytečně dlouhé popisy vedlejšího děje na úkor vztahu ústřední dvojice. Ale ono to vlastně ani jinak nešlo, neboť by tak chatrná zápletka nevydržela celou knihu.
Hezký závěr byl hodně zrychlený. Milé, ale nedotažené. Mezi podobnými nevynikne.

bookcase
18.09.2016 5 z 5

Tak to bylo milé a francouzské :). Mám ráda tyhle jemně romantické příběhy. Vsuvka o víně mi nevadila, naopak - oceňuju práci překladatele, že si dal tu práci a vysvětlil českým čtenářům některé rozdíly. To se v knihách najde málokdy.

niknikita
15.09.2016 4 z 5

Francie je moje láska a navíc uctívám vinnou révu ve všech podobách. No a Cédrik, tak ten byl krásný bonus tohoto milého příběhu.

Selinute
07.09.2016 4 z 5

Milá romantická oddechovka plná pohody, sluníčka, lásky a dobrého vína tentokrát z oblasti Bordeaux.

veronika0382
19.08.2016 4 z 5

Letní pohodová oddechovka :) Kdo miluje léto, francouzský venkov, lidi, víno a dobré jídlo, tomu se bude určitě moc líbit :-) ....více v mojí recenzi zde :)

Zuzanka46
14.08.2016 3 z 5

Nenáročné letní čtení na dovolenou :-) Co se mi ale moc nelíbilo, byly občasné francouzské výrazy v knize. Chápu, že tím autorka chtěla navodit atmosféru francouzského venkova, ale vzhledem k tomu, že francouzsky neumím ani ň, tak mě to při čtení knihy lehce rušilo. Také jsem nebyla nadšená z vyjmenovaného seznamu úkolů na začátku každé kapitoly (styl Bridget Jonesová), obzvlášť když to v knize nebylo nikdy více rozvedeno... Kniha je čtivě napsaná a neurazí ani nenadchne :-)

kristyna2349
09.08.2016 3 z 5

Taková lehká pohodovka na letní večer u sklenky vína. Neurazí ani nenadchne.

mariva
09.08.2016 3 z 5

Kniha mě trochu zklamala. Mám podobné romány z Francie ráda, ale v tomto bylo na můj vkus opravdu hodně popisu zpracování vína. Možná kdyby měla o těch pár popisných stránek méně, byla by to příjemnější četba.

handulli
08.08.2016 4 z 5

Čtivá letní romance. Prolínání přítomnosti s minulostí mi nevadilo, bylo jen na začátku knihy. Taky mi nevadil popis výroby vína, nicméně coby laik si z toho moc nepamatuju. Mně se to líbilo a pokud se někdo chce odreagovat, tak doporučuju. Už se těším na další knihu od autorky.

Channach
05.08.2016 4 z 5

Lehké, lahodné...jako víno. Já jsem si to užila. Více v mé recenzi v záložkách.

Odehnalka
03.08.2016 3 z 5

Jak již bylo uvedeno - ze začátku to bylo hodně zmatené, proplétání vzpomínek a přítomného času bylo matoucí. Bylo fajn se dozvědět něco o francouzském vínu, ale na mě tam toho bylo moc a působilo to na mě nudně. Děj předvídatelný, jako u všech knih tohoto typu. Jako oddechovka dobrý, ale jsou i lepší knihy na relax.

modranka
26.07.2016 3 z 5

Príbeh na mňa pôsobil veľmi zmätene. Zo začiatku knihy autorka skákala medzi spomienkami a realitou - a práve to som vnímala ako textový chaos. Za to som stiahla 1* Samotný príbeh bol veľmi predvídateľný, jednoduchý, chvíľami nudný, emócie a romantika takmer žiadna. Najviac sa v texte vyzdvihuje výroba vína a zašlo to až tak ďaleko, že som nadobudla pocit, že ide o itinerár na reklamu francúzskych viníc. Nuž, aj takto sa robí PR - ale pre románové spracovanie to bolo príliš didaktické. Za to sťahujem druhú hviezdičku. A ako sa píše v anotácii, že na túto knihu len tak ľahko nezabudneme... mne sa to podarilo po zatvorení poslednej stránky. Ale ide o prvotinu Fiony Vaply a obálka je fakt krásna, tak jej nechám zlatú strednú cestu, tri hviezdičky. Ku knihe sa už fakt vracať nebudem. Ale ostatným ju odporúčam prečítať, možno si v nej nájdete niečo pre seba.

EvaSupovic
18.07.2016 5 z 5

Krásná letní romantika protkaná smyslnosti vína

Veronika7
15.07.2016 4 z 5

Taková krásná letní romantika :)

víno Francie Bordeaux vinařství

Fiona Valpy
britská
2016  72%Láska po francouzsku
2020  88%Moře vzpomínek
2017  74%Navždy po francouzsku
2020  79%Kam včely chodí spát
2016  71%Vánoce po francouzsku

Kniha Láska po francouzsku je v