Láska po francouzsku

Láska po francouzsku https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297467/bmid_laska-po-francouzsku-XNz-297467.jpg 4 198 58

Láska po francouzsku série

V románu Láska po francouzsku najdete to, co chybí většině dnešních módních knih: opravdovost. Patří k těm, na které budete myslet ještě dlouho poté, co dočtete poslední stránku. Gina ztratí skvělou práci, přítele i část rodiny, a tak se rozhodne pro zbrusu nový začátek. Vymění chladnou šedivou Anglii za slunný francouzský jih, plný barev a skvělého vína. Začne žít v domě na venkově, který zdědila po své milované tetě. Zaskočí ji však různé nečekané situace, při nichž se musí spolehnout na nové přátele. S dírou ve střeše jí pomůže hezký a záhadný zedník. Jak dopadne největší faux-pas? Jdou vůbec překonat rozdíly mezi britskou a francouzskou náturou? Podaří se Gině splnit si svůj francouzský sen o lásce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The French for Love , 2013

LusSyNDA
26.08.2018 5 z 5

Krásné romantické čtení, opravdu pohlazení na duši. Příběh mi vykouzlil úsměv na tváři. Líbilo se mi povídání o vině, francouzská slovíčka, ale i začátky kapitol se seznamem úkolů. Za mě 5/5 :-)

alzbeta4340
17.02.2018 3 z 5

Knížka má nádhernou obálku, obsah mě ale zaujal jen málo. Do hlavních hrdinů jsem se nedokázala vžít a vlastně mě ani nezajímalo, jak to s Ginou a Cedrikem dopadne. Paradoxně mě nejvíc bavila ostatními čtenářkami kritizovaná pasáž o výrobě vína. Za tu dávám o hvězdičku víc.

Astonius
14.02.2018 1 z 5

Nedočetla jsem...... Zoufale mě to nebavilo :-) Dala jsem tomu šanci přes polovinu knihy, ale když jsem k vyšetřeným volným chvílím na čtení přistupovala bez těšení se, spíš s pocitem "nutnosti to už dočíst", řekla jsem si, že o tom by to být nemělo. Asi jsem čekala něco jiného, atmosféra starého domu ve Francii se nedostavila a ten naivní příběh bez nápadu mne nudil. Dětinsky vymyšlené milostné zápletky by se mi líbily možná v 15 letech, ale toto pro dospělé není, je to jen ztráta času. Naštěstí bylo jen půjčené z knihovny.

SSTknihy
30.01.2018 3 z 5

Pohodová romantika provoněná sluncem francouzského venkova a vůní dozrávajících hroznů. Nečekejte žádná velká dramata ani vyhraněné vášně, děj je nenáročný, postavy bezproblémové a vše s jistotou spěje ke šťastnému konci. Ideální čtení na letní dovolenou, zvlášť když si k tomu otevřete láhev nějakého dobrého, nejlépe francouzského vína.

veronika9143
01.11.2017 4 z 5

Je to takový průměr, moc mě neoslovila, ale jako oddechovka dobrý. Přesto pokračování už číst nebudu.

Market = )
30.10.2017 3 z 5

Docela mě štvaly chyby překladu (resp. korektury), zejména v první části knihy. Jinak mi knížka přišla jako docela prima oddechovka (trochu v duchu "neurazí, nenadchne". Teď jsem kupříkladu po třech dnech zaváhala, jestli jsem knížku skutečně dočetla a musela jsem se hluboce zamyslet, abych si na konec vzpomněla...), místy i vyloženě vtipná :-).

tatafa
11.09.2017 5 z 5

Láska po francouzsku je příběh, ke kterému jsem se dostala především díky nádherné a nápadité obálce. A jako velký klad vnímám, že knížka nemá "jen" povedenou obálku, ale také nádherný příběh.

Sice musím uznat, že příběh není zcela nejoriginálnější a spíše se zápletkou řadí mezi tuctovější romantické knížky, ale to co ztrácí na originalitě, to dohání na popisech přírody a reálií francouzského venkova.

Nevím čím mne příběh tak oslovil, možná je to zvláštní lehkostí a optimismem se kterým autorka popisuje i nepříliš pozitivní věci, takže na čtenáře zřetelně dýchá příjemné teplo a odpočinková letní atmosféra, což je věc, kterou mám u knížek velice ráda. Navíc je to kniha, která dokáže leccos naučit, třeba o francouzských tradicích nebo výrobě vína, takže dodává příběhu zajímavou přidanou hodnotu.

Láska po francouzsku je bezpochyby román, který si ve svém žánru romantických příběhů, zaslouží plný počet a vřelé doporučení všem romantickým duším.

rosita
03.09.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, nenáročná romantika k relaxaci. :-)

marion111
08.08.2017 4 z 5

Romantika na letní dovolenou. Kniha mé očekávání splnila.

luciefeix
23.07.2017 2 z 5

Knihu jsem dostala jako bonus k nákupu od baronetu sama bych si ji nekoupila . Celé to bylo o ničem a nebavilo mě to . Tajemství se dozvídáme na konci a nic moc rozvinuté . Láska mezi hrdiny také ne . Spíše tlachání o vinici .

Janis97
12.07.2017 3 z 5

Nenáročná romanťárna :-) láska, víno.. člověk by se tam úplně viděl. Bavilo mě to,ale znovu bych nečetla. Je to taková oddechovka ideálně se skleničkou vína. Od začátku mi bylo jasné jak to dopadne, nadruhou stranu se člověk dozví něco o sklizni i výrobě vína :-)

Ssojka42
28.04.2017 3 z 5

Romantická oddechovka se sympatickou dvojicí. Ale příliš mě nenadchlo. Romantickou linku bych vypustila. Na mě příliš. Jinak pěkná sonda do duše ženy. A body za velmi pěkný obal knihy)))

Karolína52
24.04.2017 5 z 5

Příjemná romantická knížka s krásnou obálkou.

ivulka15
13.04.2017 3 z 5

Hezký romantický příběh.A doporučuji si ke čtení dát sklenku dobrého vína.

nadav
06.04.2017 4 z 5

Klidná romantika

Anie94
27.01.2017 4 z 5

Byla to taková příjemná oddechovka. Trošku sladká a prvoplánová, když už od začátku bylo jasné, jak to celé dopadne, ale i tak mi dokázala na samém konci vykouzlit úsměv na tváři, zahřát mě v těhlech zmrzlých dnech.

Princezna22
25.01.2017 3 z 5

Při čtení téhle knihy jsem dostala šílenou chuť otevřít si víno a u knihy popíjet.. Kniha se mi líbila tak průměrné, nebylo to nic náročného. Řádila bych to mezi oddechové čtení.

evago
17.01.2017 4 z 5

nenáročné,jednoduché čtení...

Marla
26.12.2016 3 z 5

Jako jednohubka do vlaku docela dobré, ale v tom případě to mohlo být jako paperback, ve vázaném vydání je to docela zbytečné....

Knižní střípky
03.12.2016 1 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, ale přišlo velké zklamání, až takové, že jsem místy přeskakovala stránky.....a ještě více jsem se těšila na pokračování Vánoce po francouzsku, ale teď nějak nevím, zda-li mám vůbec odvahu se do něj pouštět....nevím co, ale něco tomu prostě chybí a je mi to moc líto, mohl to být moc pěkný románek z mé milované Francie, ale bohužel se tak nestalo.

víno Francie Bordeaux vinařství

Fiona Valpy
britská
2016  72%Láska po francouzsku
2020  88%Moře vzpomínek
2017  74%Navždy po francouzsku
2020  79%Kam včely chodí spát
2016  71%Vánoce po francouzsku

Kniha Láska po francouzsku je v