Láska na dvoch kolesách

Láska na dvoch kolesách https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168076/laska-na-dvoch-kolesach-168076.jpg 4 11 2

Moderný a príťažlivo realistický román pre mladých dospelých o šialených bajkeroch, neskrotných horách a úprimnej láske, vás zaručene presvedčí o tom, že šťastné konce existujú aj pre toho, kto v ne neverí :-) Kto je ten záhadný prišelec z novopostavenej bytovky? Nesnaží sa zapadnúť, je drzý, nevyspytateľný a bajkuje ako blázon. Do svojej osobnej zóny si vpúšťa iba vlastný bicykel v netypickej farbe. A práve tá farba Karinu láka. Je veselá a žiarivá, absolútne sa nehodí k imidžu večne zamračeného chalana, ktorý každého vo svojom okolí vytáča do nepríčetnosti. Hoci o to ani jeden z nich nestojí, ich cesty sa čoraz častejšie križujú a iskry lietajú sem a tam. On veľmi dobre vie, že nie je rozumné si s Karinou niečo začínať. Ona má na vec iný názor. Rúti sa do maléru aj napriek tomu, že ju okolie varuje. Odvážnemu predsa šťastie praje...... celý text

E.T.007
24.03.2024 odpad!

Nedočítala som. Príbeh je taký stupídny, že už len pri predstave, že by som mala knihu dočítať až do konca, ma striasa odporom, takže končím na strane 85. Tých zvyšných vyše 200 strán proste nedám.

Dej je úplne o ničom, dialógy sú totálne od veci. Aj tu máme hlavnú hrdinku, ktorú každú chvíľu niekto sexuálne obťažuje, a hlavného hrdinu, ktorý ju zachraňuje. Zaujímalo by ma, či má autorka zlú skúsenosť s dotieravými mužmi, alebo či proste sníva o tom, že ju každú chvíľu budú muži sexuálne obťažovať a pokúšať sa ju znásilniť.

A najstupídnejšie na tom všetkom je, že keď Alex zachráni Karinu pred znásilnením, o pár minút jej povie: „Máš pekné prsia. Nepredpokladal som, že budú až také pekné.“
A fakt hrozne čudné je, že Karina je akosi úplne v pohode vzhľadom na to, že sa takmer stala obeťou znásilnenia.

Ďalej som vôbec nechápala, načo sa Alex pri Karine pristavuje furt, keď sa im skrížia cesty, keďže o ňu nemá záujem a dokonca jej sám povedal, že nestojí o babu, ktorá nevie čo so sebou, lebo sa jej búria hormóny. Vzápätí ju označil za fľandru, ktorá zohrieva posteľ kadekomu. Ale napriek tomu sa pri nej zas a znova pristavuje, hoci by mohol na tom svojom bicykli okolo nej len tak bez povšimnutia prefrnknúť. Alebo ju pokojne zďaleka obísť.

Toto ma fakt nebaví, takýto guláš totálnych hlúpostí.

booklovertina
03.01.2020 2 z 5

Mám pocit, že všetky Rúčkovej knihy sú viac menej na jedno kopyto - temperamentný, vášnivý mladý muž (poväčšine tmavšej pleti), ktorý má buď problémy s výbušnosťou, a mladé dievča, ktoré sa do neho aj napriek všetkému zaľúbi. Je jasné, že cieľovkou tejto autorky sú dievčatá v pubertálnom veku.

Enja Rúčková
slovenská, 1983
2010  67%Čo koho do toho
2012  70%Žuvačkový kráľ
2013  65%Môj nevlastný brat
2018  60%Hraj fér
2011  67%Risknem to s punkerom

Kniha Láska na dvoch kolesách je v