Láska mezi řádky

Láska mezi řádky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335048/bmid_laska-mezi-radky-hHK-335048.jpg 4 180 59

Láska mezi řádky série

Co byste dělali, kdyby na vás postava z knihy promluvila? Delilah nesnáší školu právě tak moc, jako miluje knihy. Přesněji řečeno jednu knihu, které se nemůže nabažit. Kdyby děti v její třídě věděly, kolikrát četla tu sladkou pohádku, kterou našla v knihovně, určitě by se jí vysmály. V patnácti by už na pohádky věřit neměla. Avšak pro Delilahu znamená tento příběh víc než jen slova na papíře. Cítí, že se za příběhem něco skrývá. A jednoho dne přijde na to co. Zjistí, že okouzlující princ z pohádky je skutečný a zalíbila se mu jedna dívka, která čte opakovaně jeho příběh. Jak to, že princ ze slov žije? A může jejich láska vydržet, když každý pochází z jiného světa?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Between the lines , 2012

Jirinamac
22.04.2018 3 z 5

Tato knížka mi neuchvátila. Od Jodi jsem zvyklá na jiná díla. Je to pohádka, ale asi by mě nebavila, ani kdybych byla v mladším věku. Je to fantazie a já jsem raději nohama na zemi. Pokračování už číst určitě nebudu

Etule
01.04.2018 3 z 5

Knihu jsem si z knihovny půjčila vlastně jen proto, že na mě tak nějak zamrkala ze stolku s doporučenými knihami. Nebyla to tak úplně špatná volba. Nejsem už cílová skupina, ale přesto se mi kniha četla dobře, děj rychle ubíhal a byla jsem zvědavá, jak autorky zaonačí, aby se z příběhu Oliver nakonec dostal. Musím přiznat, že nejvíc mě bavila právě ta část, kdy se kniha zavřela a postavy začaly žít vlastním životem. :-)
Druhý díl si přečtu, ale asi nebudu nijak zvlášť pospíchat. Příjemná oddechovka na jedno odpoledne.

Candide
08.03.2018

Nebudu kecat, nebýt letošní čtenářské výzvy, nejspíš bych se do knihy nikdy nepustila. Objektivně nejsem spokojená. Samozřejmě na to, abych byla cílovka, jsem moc stará (ale jak se znám, nebyla bych uchvácena ani ve věku protagonistky), příběh je dost slabý, vrtkavý a přeslazený, psychologicky ploché postavy se zákonitě chovají jako idioti, konec nedává smysl atd. atd. ... Jednu věc ale knížce upřít nemůžu. Přese všechna žánrová klišé a nelogické linky se jí podařilo připomenout mi, proč vlastně čtu a proč tolik miluju pohádky. Za to jí moc děkuju. Na oplátku udělám výjimku a s klidným svědomím ji doporučím.

Hoshi
08.02.2018 4 z 5

Pohádka. Jiné slovo mě po dočtení nenapadlo. Jaké by to bylo, kdyby ožili moje milované postavy a chtěli by si se mnou povídat? To bych se dozvěděla věcí. Kdyby mi bylo nějakých 9 - 10 let, užila bych si tento příběh s větší chutí, ale takhle to pro mě bylo odpočinkově pohádkové čtení.

verca65
15.01.2018 4 z 5

Pěkná, ale líbil se mi víc druhý díl.

Eleanor-ka
03.01.2018 4 z 5

Byť to bylo poněkud přitažené za vlasy, pořád je to jedinečný a neobyčejný příběh, který vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. :) Avšak ve srovnání s Láska mezi písmenky je to slabší, druhý díl se mi líbil o něco více.

Irsaf
06.12.2017 3 z 5

Kniha me nebavila...
Dočetla jsem ji, ale jen proto, ze neumím odložit...

Acquenta
30.11.2017 4 z 5

Kdyby byla kniha od jiného autora, nejspíše bych ji nechala ležet v knihovně, ale že je od mistryně Jodi, s chutí jsem ji přelouskla. Ano, věkově mi opravdu neodpovídá, je spíš pro mládež, ale příběh byl tak hezký a čtivý. že jsem ráda za tuhle oddechovku. Myslím, že by se dala z knihy udělat hezká filmová pohádka :-)

TimetoStyle
18.11.2017 5 z 5

Delilah jsem si zamilovala úplně od začátku knížky, hned jak jsem ji otevřela. Úplně jsem se s ní ztotožnila, protože o sobě psala, že je pilná studentka a že nikdy nebyla za školou. Když bych měla něco fakt pochválit, tak to, že na začátku knížky je moc hezky napsaný úvod, kde autorka píše něco o sobě a o svojí dceři. Tím se jsem o ní alespoň něco málo dozvěděla. Je to opravdu dobře napsaná knížka, tentokrát jsem se ve jménech vůbec neztrácela. Doporučuji ji všem, kteří mají rádi tak trochu pohádky a i romány.

Layss
13.11.2017 3 z 5

Také jsem nejdříve četla druhý díl, a jakmile to bylo možné, sehnala jsem si ten první. Obě knížky jsem si vybrala k četbě, protože se jedná o mou oblíbenou spisovatelku a nechtěla jsem se ochudit o nic z její tvorby. Také si myslím, že jsou oba tyto díly pro mladší čtenáře. Jako odpočinková četba velice dobré, ale nyní už vyhledávám trochu jiný žánr.

Žožik
07.11.2017 5 z 5

Dříve jsem četla druhý díl, který se mi moc líbil, a proto jsem si teď musela přečíst i ten první. Kniha byla velice zábavná, příběh byl velice čtivý. Původně jsem si říkala, že kniha bude muset být strašně nudná (když už jsem věděla o co v ní půjde), ale opak se stal pravdou. Přečteno během jednoho dne.

mmmisulka.r
30.10.2017 3 z 5

Potěší zejména mladší čtenáře. Na mě to bylo už trošku moc, ale věřím, že druhý díl by mě mohl bavit více.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

Princezna22
24.10.2017 5 z 5

Kouzelná knížka, do které jsem se zamilovala. Kdybych nevedela dopředu jak dopadne druhý díl,jistě bych sáhla teď po dočteni po pokračování. Takhle ale jsem naprosto spokojená.. Láska mezi řádky se mi líbila víc než láska mezi pismenky, takže za mě rozhodně doporučuji všemi deseti!!! Tento příběh je opravdu krásný a ilustrace v knize a následně i obrázky na konci překrásné!!! Pokud máte rádi pohádky tato kniha je určitě dobrou volbou. Já si u knihy krásně odpočinula a čtení pro mě bylo jako droga,nemohla jsem přestat až do konce :))). Doporučuji

sebemi
15.10.2017 4 z 5

Pohádkové a krásně ilustrované čtení, které mě vrátilo zpět do dětství :)

Janpa
08.10.2017 4 z 5

Rozhodně slabší než druhý díl. Tak do půlky mně to přišlo moc o ničem. Pak téměř na konci přišel zvrat a už se zase četlo jedním dechem. Celkově si myslím, že by kniha snesla zkrácení.

MartinaF
27.09.2017 4 z 5

Když už jsem znala konec, chtěla jsem vědět začátek. Teď, když už vím, jak to začalo, musím si připomenout, jak to pokračovalo dál.

Nebylo to vůbec špatné, ale myslím si, že druhý díl je o něco více lepší. Kdybych nečetla jako první druhý díl, asi bych do po pokračování nesáhla.

Adelin239
26.09.2017 4 z 5

Podle mě byla knížka pěkná, ale taková....skoro o ničem. Přišlo mi to zbytečně dlouhé, ale i tak byl příběh poutavý a krásný. Sice jsem ještě 2. díl nedočetla, ale i tak by se dal označit za ten první. Tato kniha mi přijde spíše jako doplněk. Rozhodně není na škodu si ji přečíst, ale nutné také ne.

DariDerek
17.09.2017 3 z 5

Ten, kdo nečetl Lásku mezi písmenky bude s příběhem spokojený, ten kdo četl, bude asi tak jako já zklamaný...
Ostatně, více píšu v recenzi, v záložkách nebo tady:

Adris
03.09.2017 3 z 5

Kniha je romanticky laděná, spíše dětsky zaměřená. Doporučuji ji čtenářům kolem 12-ti let. Svým nápadem mi připomněla sérii Země příběhů od Chrise Colfera. Pro nás dospělé bych příběh označila za příjemnou oddechovku, jednohubku, kterou můžete bezpečně zahnat čtecí krizi, nebo vyplnit mezeru mezi jinými žánry.
I já, jakožto pomalý čtenář, jsem knihu dala za jedno odpoledne - tak je čtivá a pohodová.

láska princové romantika

Autoři knihy

Samantha Van Leer
americká, 1996
Jodi Picoult
americká, 1966

Kniha Láska mezi řádky je v