Láska mezi písmenky

Láska mezi písmenky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293897/bmid_laska-mezi-pismenky-dnk-293897.jpg 4 356 106

Láska mezi řádky série

< 2. díl

Co by se stalo, kdyby se princ z pohádky ocitl v našem světě a musel třeba chodit do školy? A naopak, co by obyčejný kluk dělal v pohádkovém příběhu? Šestnáctileté Delilah se povedlo nemožné – dokázala vytáhnout okouzlujícího prince ze stránek oblíbené pohádky a vyměnit ho za svého kamaráda Edgara. Setkat se tváří v tvář s Oliverem bylo jako kouzlo, ale co s takovým princem v našem světě? Přece jen tu máme trochu jiná pravidla, a tak se Oliver musí stát obyčejný klukem a začít chodit do školy, i když ani neví, jak se přechází přes ulici. Zato Edgar se musí vypořádat s rolí chrabrého prince, jehož život se při každém čtení opakuje. Hranice mezi stránkami knihy a skutečností je sice průchozí, ale může najít princ z pohádkového příběhu svůj šťastný konec v našem světě?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

Off the Page , 2012

neryan
04.01.2017 4 z 5

Když jsem knihu poprvé držela v rukou, byla jsem z ní mírně rozpačitá. Po přečtení anotace a upozornění "pro děti a mládež" jsem se neudržela a zeptala se přítele, co ho dovedlo k tomu, že mi daroval právě tuto knihu? Odpověď zněla "Líbil se mi obal a když jsem si ji prolistoval,přišla mi fajn."
Nechtěla jsem ho zklamat, a tak jsem se do čtení s mírnou skepsí pustila.
Zpočátku mě děsily všechny ty kýčové pasáže jako ztrapnění ve školní jídelně, hlavní postava outsider a její největší nepřítelkyně hvězda školy se svými oddanými poskoky.. Po chvíli mě však kniha do svého příběhu vtáhla. Četla se jednoduše, rychle (přeci jen nezapomínejme na "děti a mládež") a jejím čtením jsem si vždy odpočinula.
Děj je promyšlenější, než se na první pohled zdá. Není to jen povrchní kniha o těžkých životech teenagerů. Má v sobě něco hlubšího a navíc krásně kouzelného.
Přestože to není dílo, ke které bych měla v plánu se vracet (spíš ji předám mladší sestřičce), hodnotím ji nakonec krásnými 4*. :)

blonde_elis
31.12.2016 4 z 5

Když jsem se do této knihy pouštěla, očekávala jsem vlastně ne zrovna moc strhující klasiku, ale byla jsem příjemně překvapena. Zápletka je daleko komplikovanější a hlubší, než se na první pohled může zdát. Také se mi líbilo, že byl příběh vyprávěn z více pohledů.
Stránky mi ubíhaly velice snadno, ale podruhé už bych po Lásce mezi písmenky asi nesáhla. Nicméně příjemné čtení, ve kterém se mísí více žánrů najednou :).

ChciOdŽivotaVíc
05.12.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, rozhodně patří mezi ty lepší knihy, co jsem kdy četla. Velmi mě zaujal originální nápad.
Jenomže v knize bylo něco, co mi děsně vadilo. Možná to bylo tím, že mi nesedl styl psaní autorky, protože jsem žádnou jinou její knihu nečetla, možná to mohlo být tím, že jsem měla špatné období, ale každopádně, za to něco jsem ji musela sebrat 1*.
Takovou malou nevýhodou, opět nevím, jestli z mojí nebo z autorčiny strany je, že jsem se místy v ději ztrácela. Spousta postav a jmen a dějových linií. Párkrát jsem měla opravdu problém s orientací v příběhu.
Ale hodně mě potěšil konec. Dopadlo to na jednu stranu čekaně, na druhou nečekaně a vytvořilo to příjemný celkový dojem.
Velmi milá kniha.

Klárai
26.11.2016 4 z 5

Knížka mě hned vtáhla do děje, ale místy jsem se trochu ztrácela.

Kelen30
09.11.2016 5 z 5

Myslela jsem si,že to bude příběh jako každý jiný.Bude mít klasický děj a klidně se bez téhle knížky obejdu,říkala jsem si.Pak ji ,ale uvidím u kamarádky v knihovničce a pomyslela jsem si, že si ji přečtu,stejně teď nemám co číst.Jak jsem se spletla, když jsem si myslela,že to bude klasika.Bylo to originální a zábavné a hlavně nádherné.Rozhodně nelituji toho,že jsem si knížku přečetla a určitě si ji koupím.Jen je smutné,že Edgar a Jules nemohli zůstat spolu,i když se znali jen chvíli a také je mi líto Seraphimy.

Alexa205
07.11.2016 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka. Určitě doporučuji:)

Princezna22
04.11.2016 4 z 5

Na knize je hodně znát,že se jedná o druhý díl. Což mě docela mrzí,ráda bych si nejdříve přečetla první než druhý... Ale i přes tohle se mi kupodivu kniha líbila.

Efeméra
29.10.2016 3 z 5

Vím, že se vydavatel rozhodl pro vydání tohoto druhého dílu (aniž by vyšel díl první) s vysvětlením, že obstojí i jako samostatný příběh, přesto to podle mého názoru nebylo nejlepší řešení. Z knížky čtenář jednoduše cítí, že se jedná o druhý díl, že se předtím ještě něco odehrálo. Mně to například znemožnilo si s postavami vytvořit pouto, které by tam mělo být. Tím pádem mi bylo poměrně jedno, jakým směrem se příběh vyvíjel, ať už se jednalo o něčí smrt, odloučení a podobně. V knize mi vadily i některé nelogičnosti - například si nedokážu představit, jak by Oliver mohl vůbec obstát se svými (ne)vědomostmi ve škole, a rychlost vzniku vztahu Jules/Edgar mi taky připadala zvláštní. Na konci mi těch dvou bylo opravdu líto, ale zase musí čtenář uznat, že se znali opravdu jen pár dní(!). Moc se mi naopak líbily úvahy psané kurzívou, které od sebe občas oddělovaly kapitoly. Zápletka byla zajímavá, námět originální a vtipné hlášky celou knihu povznesly na vyšší úroveň. Za mě 3,5 hvězdičky.

ahojky1
23.10.2016 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila a dobře četla, i přes pro mě velký rozsah. Vlastně až do konce nebylo jasné, jak děj dopadne, což se mi líbilo. Mohu jen doporučit ☺

janulik3211
23.10.2016

Kniha mě opravdu bavila a patří k těm knihám od kterých jsem se nemohla odtrhnout. :)
Úžasný nápad autorek.Určitě doporučuji. :)

anibeni
16.10.2016 3 z 5

To byla zvláštní knížka, z které mám smíšené pocity.. Přečetla jsem jí sice skoro jedním dechem, ale přišlo mi to jako směsice pohádky, fantasy, young adoult a naivity v jednom...

klarinka9974
14.10.2016 5 z 5

Miluji pohádky a tento příběh mě opravdu od začátku zaujal a tolik jsem z něho byla nadšená, až jsem si připadala, že já jsem také součástí té knihy. Kniha je romantická, sladká, ale i zábavná (já jsme se občas smála). A překvapivě má kniha šťastný, dojemný konec. Za mě prostě skvělý příběh!

Hoshi
11.10.2016 4 z 5

Mám z knihy smíšené pocity. V jednu chvíli, obzvláště v první části, jsem měla pocit, že knihu odložím nedočtenou a musela jsem se přemlouvat, abych četla dál - knihy si přece zaslouží být čteny. Druhá část byla mnohem lepší a čtivější než první. Na knize se mi líbilo, že byla psána z pohledu různých postav, ale kdyby celý příběh vyprávěl Oliver, nezlobila bych se.

Možná, kdybych byla mladší, líbil by se mi příběh více, ale.... Bylo by krásné, kdybychom si mohli občas vypůjčit postavy z knih.

misulef
09.10.2016 4 z 5

Ze začátku mi to přišlo takové lehce kostrbaté (což bylo, jak jsem později pochopila, kvůli tomu, že jsem nečetla první díl, který v čj nevyšel ) a snad i proto jsem to asi po osmdesáti stránkách odložila s tím, že se k tomu vrátím později. Teď jsem se k tomu dostala znovu po přibližně dvou měsících a byla jsem překvapená, jak snadno se mi podařilo začíst se a jak mě to pohltilo. Není to ten druh knížky, z níž byste byli týden mimo, ale bylo to příjemné zpestření.

LilianaFalcon
20.09.2016 3 z 5

Velké zklamání. A může za to hlavně Delilah, která mi lezla neskutečně na nervy. Vůbec na mě nepůsobila, jako "jiná" než všechny ty středoškolské barbíny. Navíc taková žárlivka. Tak ona přivede pohádkového prince na střední a ještě má tu drzost mu něco někdy vyčítat?
Oliverova neznalost středoškolského terénu byla zábavná, to jak uměl každému naslouchat a neškatulkoval, bylo osvěžující. Kdyby to bylo jen o Oliverovi, tak by to bylo na 5 hvězdiček.
Edgar mě totiž hrozně nudil.
Ale pohádkové prostředí mělo spoustu skvělých nápadů - dvourozměrnost, divadelní hra pro čtenáře...

Channach
16.09.2016 4 z 5

Krásné pohlazení po duši. Vynikající nápad. Vtip a neskutečná fantazie autorek. Více v mé recenzi na Chrudimka.cz v záložkách.

sydney
13.09.2016 3 z 5

Knížku jsem si koupila a přečetla hlavně z důvodu kladných hodnocení, ale mě osobně příliš neohromila. Bylo to spíš oddychové čtení, nic moc zápletka, ale láska k druhému je krásně popsána.

HlEva
06.09.2016 5 z 5

Knihu jsem objeivla v sekci pro mládež. Váhala jsem nad tím, zda jsi ji mám koupit, protože do této kategorie čtenářů už nepatřím.
Po tom, co jsem přečetla prvních pár stránek, jsem věděla, že jsem udělala dobře, že jsem si knihu koupila. O existenci prvního dílu, jsem se dozvěděla, až z Databáze knih, kdy jsem byla asi tak v půlce.
Když člověk nečetl první díl, některé věci mu nebudou zapadat do souvislostí, ale objevují se až ke konci příběhu.

kikush
05.09.2016

zrovna to čtu a opravdu mě zaráží, že nepřeložili nejdříve první díl.. někdy by se hodilo vědět, co se stalo před touto knihou, takový ten odrazový můstek tam bohužel chybí... naštěstí se to dá ale nějak skousnout, ale stejně si nemůžu vysvětlit, proč přeložili až druhý díl serie :D

Elis.161

Jodi Picoult
americká, 1966
Samantha Van Leer
americká, 1996

Kniha Láska mezi písmenky je v