Láska mezi písmenky

Láska mezi písmenky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293897/bmid_laska-mezi-pismenky-dnk-293897.jpg 4 356 106

Láska mezi řádky série

< 2. díl

Co by se stalo, kdyby se princ z pohádky ocitl v našem světě a musel třeba chodit do školy? A naopak, co by obyčejný kluk dělal v pohádkovém příběhu? Šestnáctileté Delilah se povedlo nemožné – dokázala vytáhnout okouzlujícího prince ze stránek oblíbené pohádky a vyměnit ho za svého kamaráda Edgara. Setkat se tváří v tvář s Oliverem bylo jako kouzlo, ale co s takovým princem v našem světě? Přece jen tu máme trochu jiná pravidla, a tak se Oliver musí stát obyčejný klukem a začít chodit do školy, i když ani neví, jak se přechází přes ulici. Zato Edgar se musí vypořádat s rolí chrabrého prince, jehož život se při každém čtení opakuje. Hranice mezi stránkami knihy a skutečností je sice průchozí, ale může najít princ z pohádkového příběhu svůj šťastný konec v našem světě?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

Off the Page , 2012

Irsaf
09.12.2017 4 z 5

Tahle se mi líbila víc nez první díl.

Beky
29.11.2017 2 z 5

Mne kniha nijak nezasáhla, naopak jsem se nudila a kniha zůstala nedočtena ...
Na můj vkus poněkud chaotické a nezáživné.

Veruu95
25.11.2017

Kniha se mi moc líbila - originální námět i zpracování - jediné, co mě trošku mrzelo bylo zjištění, že se jedná o druhý díl, a tak byly některé věci zmiňované v knize chvílemi nejasné.
Celkovému dojmu to ale nijak výrazně neubralo, klidně bych si ji přečetla znovu! :)

Žožik
15.11.2017 5 z 5

Knihu jsem již jednou četla a tehdy i teď mě moc bavila. Příběh je zajímavý, pořád se něco děje a kniha je tak velice čtivá.

verca65
06.11.2017 5 z 5

Nechtěla jsem se od ní odtrthout.

Macawi
04.10.2017 3 z 5

Hezká pohádka, kupodivu ne komplet předvídatelná. Myslím, že kdybych knihu četla kolem 13 let, byla bych nadšená. Však která dívka nikdy nesnila o tom, že se její hrdina z knihy objeví i ve skutečném světě?

Adelin239
03.10.2017 4 z 5

Podle mě byl tento díl lepší, jak první. A nebyl dokonce ani potřeba. Tento by úplně stačil, ale i tak musím dát palec nahoru za originalitu. Prozatím jsem žádný podobný příběh nečetla :-)
Ale stejně to nebyla až taková WAU kniha, kterou jsem očekávala. I tak se to četlo dobře.

Aquilla
19.09.2017 2 z 5

NUDA!!!!! To je jedno slovo, kterým bych popsala tuhle knihu. Opravdu jsem počítala kapitoly a stránky do konce.... Má sice několik světlejších chvilek , ale rozhodně jich není dost na to , aby to vynahradilo zbytek. Ani mi moc nesedl styl psaní a postavy také ne. Jediná postava , kterou jsem si zamilovala byla Jules. Celkově je to skvělý nápad, ale netuším, jak se autorkám povedlo ho takhle pohřbít.

markulka
14.09.2017 3 z 5

Kniha nebyla vůbec špatná. Myšlenka, že postavy z příběhů mohou ožít a mluvit s vámi, je naprosto okouzlující. Bohužel se mi kniha nečetla moc dobře. Nejspíš mi nesedl styl psaní... Někdy se děj vlekl, ale například konec mi přišel uspěchaný. Nicméně romantické chvilky si mě celou získaly.

SábaLišková
06.09.2017 3 z 5

Zvláštní kniha :D ale dobře se čte :)

Aivinka
22.08.2017 4 z 5

Krásná pohádková kniha o lásce a přátelství. Některé pasáže se mě opravdu dotkly. Knihu vřele doporučuji pro všechny dívky které čekají na svého pohádkového prince.

Layss
26.05.2017 3 z 5

Jodi Picoult patří mezi mé nejoblíbenější autorky a když jsem objevila tuto knihu, musela jsme ji mít. Už před nákupem jsem pochopila, že to bude díky spojení dvou autorek kniha trochu jiného žánru, kterému jsem se věnovala v dospívání. To ale nevadí, jednou za čas není odpočinková kniha vůbec na škodu. I mě zamrzelo zjištění, že se nejedná o první knihu ze série a jsem zvědavá, kdy první díl konečně vyjde. Za mě hodnotím knížku průměrně.

Eleanor-ka
01.05.2017 4 z 5

Nebudu lhát, zpočátku jsem si říkala, že jsem narazila nejspíše zase na jednu z těch béčkových knih pro dospívající holky, ale jelikož kniha byla velmi hezky psaná a čtivá, dostala jsem se k závěru, kdy jsem četla posledních sto stránek a říkala jsem si, že kniha s tak obyčejným a jednoduchým námětem je podána opravdu kouzelným způsobem. Prosté, jemné, s několika úžasnými filozofickými otázkami. Odpustím i rychlé a místy až nereálné rozvoje vztahů, jelikož se vesměs jedná o pohádkový příběh a jmenujte mi jedinou pohádku, kde jsou vztahy krok po kroku rozvíjeny. Pro mě krásné počtení, která vás, byť to nečekáte, okouzlí svou jednoduchostí.

hanča34
19.04.2017 2 z 5

Spíš než přečteno bych měla zaškrtnout nepřečteno, ale tato kategorie chybí. Asi je tato kniha spíše pro nějaké náctileté.

KnihomolkD
18.03.2017 3 z 5

Začátek a až do strany 255,mně to nebavilo. Každopádně si to zaslouží hodně těžký průměr.

triatlet
18.03.2017 5 z 5

Kouzelně pohádkový příběh bez patosu. Picoultovské schéma v podobě různých vypravěčů zaručuje spád.
Bavily mě výměny, charakteristiky postav i prostředí. Líbil se mi přesah v podobě smrtelné nemoci jedné z postav.
.................................................
"Po týdnu na střední škole jsem se naučil 5 základních věcí:
1. Nosit si vlastní oběd je mnohem lepší než jíst ty pochybné výtvory v jídelně.
2. Ve studovně si nikdy nikdo neučí.
3. Ve třídě máme 6 kluků, kteří do každé týmové hry dávají všechno, jako kdyby na tom závisel jejich život. Je jedno, jestli se zrovna hraje hokej, vybíjená nebo badminton.
4. Všichni mají telefon, ale nikdo ho nepoužívá k telefonování.
5. Existuje něco, co se jmenuje facebook, ale s obličeji a knížkami to nemá nic společného." (s. 64)
.................................................
"Komu příběh vlastně patří? Spisovateli, který jej vytvořil? Postavám, které ho rozvíjejí? Nebo snad vám, čtenářům, kteří mu vdechnete život?" (s. 10)

Anne Leyyd
14.03.2017 4 z 5

Hmm, tato kniha byla velmi... odpočinková :-)

V první řadě mě opravdu naštvalo, že se jedná o 2. díl série a ten 1. bude vydán až někdy teď později. Co to zase nakladatelství napadlo?

Pokud ale pominu toto, tak se mi příběh Delilah a Olivera opravdu líbil. Sympatické postavy, vtipné situace, nenáročný a velmi pohodový děj. Na jednu stranu mě trochu mrzelo, že příběh nebyl více dramatický a nebyl v něm nějaký ten "padouch", na stranu druhou (když se nad tím člověk zamyslí), tak by se tenhle příběh takhle klidně mohl odehrát v reálu. A na stranu třetí mi vůbec nevadilo odpočinout si od složitých zápletek.

Pokud máte chuť přečíst si velmi pěkný, romantický, pohádkovo-reálný příběh se sympatickými postavami, pak je Láska mezi písmenky přesně pro vás. Čte se sama a skutečně si u ní odpočinete ;-)

Poznámka: vážně jsem čekala hrozící katastrofu za každou zmínkou o vysypaných koších, na okamžik ztracených knihách... Asi už mě všechny ty jiné děsivě dramatické knihy tak zblbly, že jsem u této zblbla málem já :D

martina5069
21.02.2017 5 z 5

Krásná pohádka, která je sice smutná ale šťastně skončí. Líbila se mi od začátku do konce a to že byla podle jiných čtenářů až moc sladká? Mě to nevadilo kdyby tak sladká nebyla tak mě to docela i naštve :-D Byl to prostě krásný příběh vykládaný ze 3 pohledů hlavních postav. Prince Olivera jeho lásky Delilah a kluka Edgara, který si s oliverem vyměnil role v pohádkové knížce Mezi řádky která je předešlím dílem téhle pohádky. Docela mě mrzelo že první knihu coobo nevydalo a možná ani nevydá protože přece jen v knize je popsáno hodně věcí které se děli v knize první ale ztrácet se nebudete jenom vám přijdou některé pasáže "prázdné". Pokud první díl vyjde tak si ho určitě pořídím a znuvu se ponořím do tohohle krásného pohádkového světa plného lásky i smutku. Za mě si určitě zaslouží 5*

warca
05.02.2017 4 z 5

Celou dobu mi přišlo, že nás trošku šidí o nějaké informace... měla jsme v příběhu trochu mezery (ty mi ale nevadí, alespoň mě zbytečný detaily nezdržovaly) a teď jsem zjistila, že to má nepřeloženy díl :D už to aspoň dává smysl...
Jinak byla kniha čtivá. Taková pohádka pro větší :)
Opravdu se mi líbil ten text napsaný kurzívou před kapitolami.

DancaBart
14.01.2017 4 z 5

Nejdříve mě překvapilo, že je to druhý díl série a ten první není ani přeložený. Sice jsem se ze začátku maličko ztrácela, ale rozhodně to zastínila vtipnost knihy. Číst o tom, jak se princ z pohádky snaží naučit chemii? Vážně super! :D Knihu jsem dostala k Vánocům a mamka si ji přečetla dříve než já.... překvapivě se i jí líbila. Takže asi můžu jenom doporučit jako oddychovku, když nechcete přemýšlet nad ničím důležitým.

láska střední škola

Autoři knihy

Jodi Picoult
americká, 1966
Samantha Van Leer
americká, 1996

Kniha Láska mezi písmenky je v