Láska k šutrům

Láska k šutrům https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28620/laska-k-sutrum-28620.jpg 4 11 5

Tato kniha nás zavede do světa minerálů, kterým jejich milovníci a sběratelé neřeknou jinak než "šutry". Nejedná se o žádnou vědeckou knihu, ale o čistě lidský pohled na kameny a na lásku, kterou jim člověk může jako sběratel věnovat. V knize, jež je zpovědí sběratele, je mnoho obrázků kamenů. Jsou zde popsána nejen naleziště, ale i pocity štěstí při každém vlastním nálezu. V knize je celá řada legračních příhod a zážitků, mnoho fotografií potěší nejen oko, ale i duši milovníků přírody. Začínající sběratelé zde naleznou mnoho cenných rad a informací. Tato kniha je věnována všem fandům a obdivovatelům přírody - lidem, kteří milují šutry...... celý text

Hanka_Bohmova
03.07.2020 4 z 5

K minerálům jsem se postupně dostala přes zkameněliny (chcíplotiny, jak bych měla podle knihy říkat :o)) a už nějakou dobu používám autorovy webové stránky a videa jako jeden ze zdrojů informací o lokalitách. Tuto knížku mi dala maminka coby vánoční překvapení, přestože má o mých zájmech jen kusé informace - moje maminka je totiž při výběru dárků prostě neporovnatelná.

Souhlasím s ostatními komentujícími, že Láska k šutrům je napsaná amatérsky a s nakažlivým zápalem. Některé historky fakt stojí za to, jen jsem je musela pro účely domácího předčítání trochu upravovat, abych nenarušila mravní vývoj rodinných příslušníků. Informace jsou užitečné, fotografie překrásné. Moc dobře autorovi rozumím, jaké je to "chodit se kochat".

Nakonec nemohu opominout přínos knihy pro stabilitu mého manželství: můj milý sice ví, že je to se mnou špatné, ale toto je důkaz, že by to mohlo být ještě mnohem horší! :o)

Sulfid
30.11.2016 5 z 5

Opravdu nádherně, možná amatérsky, ale o to upříměji vytvořená kniha. Psaná srozumitelným jazykem, plná radosti z kamenů a vtipných historek ze života.
Je jen škoda, že právě začíná zima, protože mě tato kniha donutila k tomu abych se taky konečně vypravil na nějaké to naleziště a zkusil prožít onen "šutrácký orgasmus" :)

LordSnape
19.04.2013 3 z 5

Pěkná, ale jak sám autor v doslovu tvrdí, ryze amatérská kniha. Nicméně fotografie jsou krásné, ale vyprávění o sbírání by potřebovalo zásah korektora a editora. Tolik vykřičníků, uvozovek, slangu a vulgárností pohromadě jsem v hobby knize jakživ neviděl. Nicméně ta láska a zapálení rozhodně vidět byla.

Souhvezdi
26.12.2012 5 z 5

pohodové a zajímavé čtení nejen pro sběratele minerálů,krásné fotky

hadak
02.01.2011 3 z 5

Výborné čtení, moc se mi líbilo, krásné fotky minerálů a hornin. K neuvěření, co se dá v naší přírodě všechno najít a jak vlastně sběratelé minerálů fungují.

kameny minerály, nerosty

Marcel Vanek
slovenská, 1964
2008  88%Sedm životů
2007  87%Láska k šutrům
2005  93%Milarepa: tibetský rošťák
2006  87%Symbolika nemocí
2011  96%Zázrak zrození a smrti

Kniha Láska k šutrům je v