Láska bez citu

Láska bez citu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337845/bmid_laska-bez-citu-s0K-337845.jpg 4 25 9

Georgiánska séria série

Ďalšia vynikajúca regentská romanca obľúbenej spisovateľky. Lucasa Kendricka, vojvodu Harndona, život naučil, že srdce je človeku iba na príťaž. Nielenže ho otec odvrhol a matka sa ho stránila, ale zradil ho i starší brat a odmietla snúbenica. A tak utiekol do Paríža, kde sa stal idolom mladých dám a miláčikom vyššej spoločnosti. Po desiatich rokoch ho osud prinútil vrátiť sa do Anglicka – stal sa hlavou rodiny, ktorá ho odmietla. Hoci sa netúži s nikým zblížiť, musí sa ujať zodpovednosti za mladších súrodencov, postarať sa o rodinný majetok aj o dediča. Vidina manželstva ho ani trochu neláka, až kým raz večer nezazrie v plesovej sále lady Annu Marlowovú...... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Heartless , 1995

karamelka57
13.06.2021 4 z 5

Mam z tejto knihy take rozpacite pocity. Pridavam sa k citatelkam, ktorym namalovany chlap s vejarom vadil. Snazila som sa tie opisy preskakovat a nejak to aj korigovat vo vlastnej fantazii a odmysliet si tuto strestenu modu. Ale nebolo to jednoduché, pripominal mi totiz toho padoucha z filmu Hrbac Lagarder. Nastastie to prevazovalo iba v prvej polovici knihy. Mala som vacsiu cast knihy pocit, ze hlavni hrdinovia su taki nemastni neslani, ze tam chyba iskra, je to take strohe a neosobne cele. Hnala ma vsak zvedavost dozvediet sa, co sa Anne v minulosti stalo a co jej urobil ten vysinuty magor. Kniha sa citala lahko,takze to slo, no zaver ma prekvapil. Veci nabrali spad, dej odhalil demonov aj horke tajomstva minulosti a malo to uz potom fakt grady. Takze v konecnom dosledku som spokojna.
A tesim sa na pribeh Asha a Emily, vyzera,ze bude celkom netradicny.

pip11
13.02.2021 4 z 5

Neobvyklý, ale pěkný a čtivý příběh, ve kterém nechybí tajemství a napětí. Až na některé momenty se mi kniha líbila.

jluky
16.06.2019

Vydarená romantika .

munka
12.04.2019 5 z 5

Lucasa som si hneď obľúbila, napriek namaľovaným líčkam. Príbeh plný napätia až do konca. Potešilo by ma, keby Slovenský spisovateľ vydal aj pokračovanie o Emme. Inak Balogh mám veľmi rada a poteší ma každá jej vydaná kniha.

Natally134
14.07.2018 4 z 5

Rada čítam knihy od Mary. Páči sa mi jej štýl písania. Dúfam,že čoskoro bude v slovenčine aj pokračovanie tejto knihy :)

puhinka
04.04.2018 5 z 5

Kniha sa mi páčila. Mám rada štýl Mary Baloghovej a rada si od nej prečítam aj ďalšie knihy.

vcielka
15.12.2017 5 z 5

Mne sa velmi pacilo. A vobec mi nevadil chlap s vejarom a namalovany. v 17. a 18. storoci to bolo uplne bezne ako vo francuzsku tak i v anglicku. Chlapi chodili farebne obleceny v najjemnejsich latkach v crieviciach, podkolienkach, kratkych nohaviciach, dlhe vlasy v cope poriadne napudrovane alebo ak niekto na to vlasy nemal tak parochne, co sa ostatne odporucalo skor i ked vlasy boli, namalovana tvar a vela sperkov... Mne sa to paci a vobec to neznamena ze hned si clovek musi predstavit zozenstileho cloveka. Staci zhliadnut par historickych filmov ci serialov aby clovek videl ze muz moze vyzerat sexi i v takomto obleceni :)
Hlavny hrdina bol sexi. Velmi sa mi pacil jeho charakter aj vzajomny vztah s hlavnou hrdinkou.

Evaho73
07.09.2017 4 z 5

Pekný príbeh z 18. storočia, kedy bolo v móde zoženštilé správanie, obliekanie a upravovanie sa mužov. To mi trochu ubralo zo sympatie k hlavnému hrdinovi, ale inak ma trochu roztiahly dej príbehu zaujal.

modranka
20.06.2017 5 z 5

Príbeh, ktorý vás vtiahne do deja a drží vás v napätí do poslednej stránky. Ale neodpustím si poznámku na módu 18. storočia... krinolíny a vysoké účesy - budiš! - aj parochne u mužov by som ešte ako tak prešla....ALE! namaľované líčka, pery a muška na tvári muža? ts..ts..ts.. tak neviem... akosi som sa nevedela cez túto módu preniesť.
Dúfam, že čoskoro vydavateľ vydá aj pokračovanie príbehu, lebo kadečo tu zostalo nedopovedané... a druhá časť by mala byť o Emily a Ashlym...