Láska bez citu

Láska bez citu

Ďalšia vynikajúca regentská romanca obľúbenej spisovateľky. Lucasa Kendricka, vojvodu Harndona, život naučil, že srdce je človeku iba na príťaž. Nielenže ho otec odvrhol a matka sa ho stránila, ale zradil ho i starší brat a odmietla snúbenica. A tak utiekol do Paríža, kde sa stal idolom mladých dám a miláčikom vyššej spoločnosti. Po desiatich rokoch ho osud prinútil vrátiť sa do Anglicka – stal sa hlavou rodiny, ktorá ho odmietla. Hoci sa netúži s nikým zblížiť, musí sa ujať zodpovednosti za mladších súrodencov, postarať sa o rodinný majetok aj o dediča. Vidina manželstva ho ani trochu neláka, až kým raz večer nezazrie v plesovej sále lady Annu Marlowovú......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337845/laska-bez-citu-Tij-337845.jpg 3.812

Georgians (1.)

Heartless (1995)

Vydáno:, Slovenský spisovateľ

Natally134

Rada čítam knihy od Mary. Páči sa mi jej štýl písania. Dúfam,že čoskoro bude v slovenčine aj pokračovanie tejto knihy :)

puhinka

Kniha sa mi páčila. Mám rada štýl Mary Baloghovej a rada si od nej prečítam aj ďalšie knihy.

vcielka
15.12.2017

Mne sa velmi pacilo. A vobec mi nevadil chlap s vejarom a namalovany. v 17. a 18. storoci to bolo uplne bezne ako vo francuzsku tak i v anglicku. Chlapi chodili farebne obleceny v najjemnejsich latkach v crieviciach, podkolienkach, kratkych nohaviciach, dlhe vlasy v cope poriadne napudrovane alebo ak niekto na to vlasy nemal tak parochne, co sa ostatne odporucalo skor i ked vlasy boli, namalovana tvar a vela sperkov... Mne sa to paci a vobec to neznamena ze hned si clovek musi predstavit zozenstileho cloveka. Staci zhliadnut par historickych filmov ci serialov aby clovek videl ze muz moze vyzerat sexi i v takomto obleceni :)
Hlavny hrdina bol sexi. Velmi sa mi pacil jeho charakter aj vzajomny vztah s hlavnou hrdinkou.

Evaho73
07.09.2017

Pekný príbeh z 18. storočia, kedy bolo v móde zoženštilé správanie, obliekanie a upravovanie sa mužov. To mi trochu ubralo zo sympatie k hlavnému hrdinovi, ale inak ma trochu roztiahly dej príbehu zaujal.

modranka
20.06.2017

Príbeh, ktorý vás vtiahne do deja a drží vás v napätí do poslednej stránky. Ale neodpustím si poznámku na módu 18. storočia... krinolíny a vysoké účesy - budiš! - aj parochne u mužov by som ešte ako tak prešla....ALE! namaľované líčka, pery a muška na tvári muža? ts..ts..ts.. tak neviem... akosi som sa nevedela cez túto módu preniesť.
Dúfam, že čoskoro vydavateľ vydá aj pokračovanie príbehu, lebo kadečo tu zostalo nedopovedané... a druhá časť by mala byť o Emily a Ashlym...