Láska & gelato

Láska & gelato https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477113/bmid_laska-a-gelato-PCU-477113.jpg 4 473 113

Láska & gelato série

To pravé letní čtení plné lásky a zmrzliny! Lina tráví prázdniny v Toskánsku, ale nemá náladu na pláže nebo památky. Je v Itálii jenom proto, že si máma před smrtí přála, aby poznala svého otce. Ale proč by měla poznat otce, který se za celý její život ani neukázal? Pak se jí ale dostane do rukou deník, který si její máma vedla, když žila v Itálii. A Lina najednou objevuje magický svět tajných lásek, nádherného umění a skrytých pekáren a odhaluje tajemství, které změní vše, co si myslela o mámě, otci, a dokonce i sama o sobě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Love & Gelato , 2016

SarahRoyalAss
04.12.2017 3 z 5

Bylo to hezké čtení. Několikrát jsem knihu musela ale odložit a pak se k ní celý měsíc vracela. Víc mě asi zaujal život Hadley než samotné Liny a vždy čekala na krásné pasáže z deníku. Bylo i celkem předvídatelné, co se stalo a jak to celé dopadne. :)

Samira
28.09.2017 5 z 5

V mých očích výjimečně povedený kousek, který si mne opravdu získal. Není kniha se, kterou bych ji porovnala. Čekala jsem lehký prázdninový příběh okořeněný Itálií a dostala víc, než jsem čekala. Pravda nečetla jsem anotaci a nechala se zmást sice velice krásnou, ale lehce zavádějící obálkou.
Kniha totiž jednoznačně není tak lehká a také bych úplně neřekla, že jde o klasický román určený dívkám. Už jen proto, že hrdinka prožitou ztrátou výrazně dospěla a celkově je prostě vyzrálou osobností. Dále také, že jsou to vlastně dva milostné příběhy v jednom balení a to proto, že nás hrdinčino pátrání po vlastní minulosti a kořenům, zavede do matčina milostného příběhu.
To vše na pozadí krásné Florencie a ještě hezčích lidí.
Hned bych podobnou knihu otevřela znovu a mohu knihu jen a jen - doporučit!!!

Nelička
26.09.2017 4 z 5

Knížka se mi jako milé letní čtení na dovolenou do Říma moc líbila. Neočekávejte žádné strhující čtení, nýbrž pohodový příběh o mladých lidech, zasazený do krásného italského prostředí. Nutno zmínit i vizuálně přitažlivýa oku lahodící design titulní stránky :-)

LilianaFalcon
25.09.2017 3 z 5

Tak tohle mě nijak neohromilo. Začátek byl slibný, ale na můj vkus tam bylo až moc postav a moc rádoby vztahů a rádoby zamilovanosti.
Doufala jsem, že aspoň atmosféra Itálie mě nadchne, ale ani to se nestalo. Prostě mi ta kniha přišla jako průměr všech průměrů.

KatnissLavender
23.09.2017 4 z 5

Krásný, letní, romantický příběh plný sympatických postav, lásky, smutku, zmrzliny a prosluněné Itálie. Žádné hloupoučké a pubertální klišé, ale příjemný a oddechový příběh...

Danago
13.09.2017 4 z 5

Toto je typická young adult literatura a já rozhodně nejsem cílová skupina. Přesto mě knížka moc mile překvapila. Je zde krásně vykreslené prostředí Itálie zejména Florencie a Toskánska. Moc se mi líbil samotný příběh hledání otce , který vůbec nebyl povrchní, ale šel i do hloubky. Téma matčina deníku je v příběhu velice citlivě zpracováno. Knížka rozhodně má něco do sebe není to jen taková letní oddychovka, i když romantika knížce rozhodně nechybí. Čte se velice dobře.

Tereziee
11.09.2017 5 z 5

Přesto, že jsem na young adult literaturu poslední dobou trochu skeptik, tak tohle mě překvapilo. Kniha mě bavila od začátku do konce. Žádný složitý děj, takže se hezky četla kdekoliv. Moc se mi líbilo, jak autorka popisuje prostředí Florencie a Toskánska, že se člověk cítí tak, jako by tam zrovna byl. Příští léto si ji určitě přečtu znovu!

Francesca14
09.09.2017 3 z 5

Knížku jsem si na začátku léta koupila za vysvědčení s tím, že se odehrává v mé milované Itálii a navíc ve Florencii, do které jsme o prázdninách na dva dny jeli. Četla jsem ji tedy v autě a v Toskánsku a je to určitě příjemná oddechovka. Ze začátku mi moc nevyhovoval styl psaní, časem se to zlepšilo a nakonec jsem byla i celkem zvědavá, jak se to celé vyvine. Příběh je ale v něčem hrozně naivní, některé postavy jsou tam přitažené za vlasy, stejně jako příběh její mámy a hlavní postava sama. Dávám tak tři, možná tři a půl hvězdy. Rozhodně mě to nijak nenadchlo, ale jako romaňtárna na léto je to OK.

Alča31
06.09.2017 5 z 5

Absolutně dokonalá kniha. Strašně příjemná. O prázdninách se četla velice dobře, ani jsem se nenadála a byla přečtená. Postavy jsou hrozně sympatické a místami i vtipné.

kalinkacz
02.09.2017 2 z 5

No, tak tohle bylo zklamání roku... Na tuhle knihu jsem se tolik těšila, v zahraničí o ní tolik lidí básnila a nazvalo jí super knihou na léto... Z toho důvodu jsem se do ní právě v létě na dovolené pustila... A... Všechno bylo tak jednoduché a průhledné.. Spousta věcí byla odhadnutelná a okoukaná z jiných romantických knih... Věřím, že pokud někdo tenhle žánr nemá tolik načtený, tak je z knihy nadšený, já ale bohužel musím konstatovat opak...

yvett239
30.08.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších YA knih, co jsem kdy četla!! Na léto skvělé, pohodové čtení. Pokaždé jsem při čtení měla chuť na italské jídlo a hned bych se rozjela poznávat Florencii, moc bych ji chtěla navštívit. Bavilo mě rozplétat záhady mámina deníku a Lina by byla super kámoška. Také se o mě při čtení pokoušela chuť začít se učit italsky. :)

KaileyBlot
28.08.2017 5 z 5

Moc hezká oddechová knížka. Celou dobu jsem si přišla jako bych sama byla v Itálii a poznávala všechny ty památky. Na léto naprosto ideální! Jen trochu mi vadilo používání italských slov, protože jsem jim nerozuměla, ale tak zase autentičnost!

pajafich
27.08.2017 5 z 5

Knížku jsem si nechávala na dovolenou v Itálii (a vůbec jsem neprohloupila.) Když si pochutnáváte na gelatu a zároveň čtete tuto knihu, tak to je opravdu skvělý zážitek. Lina je opravdu milá a s Renem určitě vytváří skvělé přátelství. Celá zápletka je pěkně vymyšlená a vás zajímá, jak to vlastně všechno bylo.
Tohle byla má první přečtená kniha v tomto žánru a jestli budou i ostatní podobné, tak to se mám na co těšit. :)

blackhorse
26.08.2017 5 z 5

Boží kniha, souhlasim s tim komu se líbila. Okamžitě mám chuť jet do Itálie.:-) Ren mi připadal strašně sympatický a vůbec všechny osoby mi tak připadali kromě Mimi. Ty záhady z deníku Lininy mámy tu knihu ještě zdokonalily. A Lina by byla určitě bezva kámoška. Rozhodně doporučuji.

warca
22.08.2017 5 z 5

Dokonalý příběh, který se krásně v létě čte.
Sympatická hlavni hrdinka. A pěkné prolínání deníku s přítomností.

TerraNova
18.08.2017 5 z 5

Nádherný. Na letní čtení úplně dokonalá kniha. Postavy byly vážně sympatické (dobře, Mimi z toho vynecháme), Itálie byla popisována taky sympaticky (ano, i město může být sympatické :D) a ty záhady, ačkoliv jsem pár uhádla po přečtení prvních dvou nebo tří zápisů z deníku Lininy mámy, byly skvěle vymyšleny. Jsem ráda, že to nebylo jenom o Lásce ale taky o tom Gelatu = ostatní (poznávání Florencie, poznávání památek, poznávání zmrzliny a poznávání lidí, se kterými se lina poznat měla,...). Ren byl strašně sympatický už na začátku, jediné, co mi přišlo fakt divný, byl fakt, že Lina Lorenza znala asi tak pět minut a už mu lezla do bytu, ale co já vím, třeba jsem jen hodně opatrná a lezu lidem do bytu, až po nějakém tom čase, co se ujistím, že nejsou masoví vrazi, anebo to ve Florencii chodí jinak. Každopádně to je asi jediné, co bych příběhu vytkla z těch větších věcí, co mi neseděly. Zbytek se dá považovat za maličkosti, které se ztratí a mnoho lidí si jich nejspíš ani nevšimne, protože nemá tak rýpavou povahu. :) A ta obálka? Jsem ráda, že jsme ji nezměnili, byla by to škoda.

lumiluvi
06.08.2017 4 z 5

Skvělá kniha, moc se mi líbila. Po přečtení mám chuť okamžitě Itálii navštívit, z knihy dýchá krásná a milá atmosféra ♥♥

Safienka
05.08.2017 5 z 5

Přesně tak, jak jsem se na ni těšila, tak jsem si ji užila. Příjemné letní čtení o mladé slečně, která hledá klíče minulosti své rodiny. Florencie, horké letní dny, první láska, tajemství.

tinka99
27.07.2017 5 z 5

Tahle knížka je hrozně sladká, napínavá a skvělá. Není to jen romantický příběh, je to romantický příběh, průvodce Florencií a trošičku i detektivka :-D
Během čtení jsem si googlila fotky památek, které Lina navštívila a taky jsem si překládala italské věty a fráze, které se v knize objevily (ale není to ani potřeba).
Pokud bych se někdy do Florencie dostala (o čemž pochybuji), rozhodně musím najít to tajné pekařství (pokud ovšem vůbec existuje...)
Jinak knížka je moc hezká a čtivá...rozhodně ji doporučuji a těším se na další knihu od autorky (v originále "Love&Luck")

hanka0308
27.07.2017 4 z 5

Příjemné čtení třeba na dovolenou do Itálie :) Knihu jsem si zvolila i přesto, že nejsem v cílové skupině čtenářů, a to proto, že miluji Toskánko, kde se děj odehrává. Kniha mě i přesto bavila a vtáhla do děje. Dle mého je velmi dobře napsaná a může tak zaujmout i nás dospělé, zejména ženy ;-)

Itálie

2017  83%Láska & gelato