Láska & gelato

Láska & gelato https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335044/bmid_laska-gelato-guu-335044.jpg 4 473 113

Láska & gelato série

Lina tráví prázdniny v Toskánsku, ale rozhodně nemá náladu na pláže nebo slavné památky. Je v Itálii jenom proto, že si máma před smrtí přála, aby poznala svého otce. Ale proč by měla poznat otce, který se za šestnáct let jejího života ani neukázal? Jediné, po čem Lina touží, je jet domů. Pak se jí ale dostane do rukou deník, který si její máma vedla, když žila v Itálii. A Lina najednou objevuje magický svět tajných lásek, nádherného umění a skrytých pekáren. Svět, který ji okouzluje a vede k tomu, aby odhalila tajemství, které změní vše, co si Lina myslela o mámě, otci, a dokonce i sama o sobě.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Love & Gelato , 2016

lily_maleckova
22.08.2018 5 z 5

Skvělá letní nenáročná oddechovka :) Moc doporučuju!

M_bookworm
15.08.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila moc! Jako největší benefit považuju to, že v knize byla hezky popisována Florencie a také zde byly i italské fráze.
Moc doporučuju :)

HankaHail
06.08.2018 4 z 5

Úžasná knihohubka (výraz jsem si vypůjčila od Marleen) přečtená rychlostí světla. Zasazení do Toskánska je to pravé na letní čtení a pro cestovatelské duše. Velmi mě knížka bavila dvěma dějovýma linkama. Škoda urychleného konce.

koala
12.07.2018 4 z 5

Pozor zápletka! Nejvíce mi k srdci přirostl Howard (nejspíš moje věková skupina) ... za to jak ochotně do svého života přijal Linu, za to jak miloval její mámu ... jen bych mu přála trochu víc toho životního štěstí ... třeba v dalším díle v podobě nové lásky? ...

MirijamFrankl
11.07.2018 4 z 5

Celý příběh mi připadal trochu přeumělkovaný, nerealistický, hlavní hrdinka poněkud nemastná neslaná, na druhou stranu autorka velmi hezky zpracovala atmosféru Toskánska a i dialogy mne mile překvapily. Letní romantika s poněkud hlubším poselstvím, napsána poutavým stylem. Samotnou mne zaskočilo, že se k ní ještě rozhodně vrátím.

caroline.aiko
08.07.2018 2 z 5

Knihu jsem viděla u kamarádky a oslovila mě hlavně italským názvem, jelikož studuju italštinu, a čekala jsem, že se tam bude nacházet víc italských vrází a ne jenom primitivní “ciao”. Jednoduše jsem čekala něco víc než klasický příběh o svým způsobem namyšlené slečně, která se seznámí s chlapcem a klasicky spolu skončí což je od začátku úplně jasné. Podle mě je to slabý příběh, ale plus tomu dává, že se to odehrává v Itálii.

coppacabana
25.06.2018 5 z 5

Docela lituju, že jsem neodolala a knihu si fakt nenechala až na prázdniny, kdy by právě mou jedinou starostí bylo, co budu jíst ten den, kam se půjdu podívat a co zažiju. Protože tato knížka je vyloženě na to, abyste ji vláčeli křížem krážem a vlastní objevování si doplnili objevováním Liny a Rena. Autorka úplně dokonale popsala Florencii - ty uličky, gelato, most. Itálie je prostě neskutečná. A Itálie v očích autorky je ještě neskutečnější. Strašně jsem si užívala ten pomalu se budující vztah Rena a Liny. Co si budeme povídat, ti dva jsou strašně roztomilí a od toho momentu v Římě následovaly všechny mé top scény - aneb scény, při kterých jsem se bláznivě křenila. Je to úžasné oddychové čtení a já se těším, až si knížku znovu otevřu někde na dovolené (třeba v té Itálii) a znovu se budu bláznivě usmívat.

luciefeix
29.05.2018 2 z 5

Začátek dobrý ale poté to už bylo naivní a předvídatelné . Pro mladší čtenáře .

planet129
23.05.2018 3 z 5

To bylo až moc sladké.. A hlavní hrdinky - naivita nechyběla a nerozhodnost též. Ale i tak to bylo příjemné, milé a místy vtipné

Litocha
12.05.2018 4 z 5

Knížka je sice docela předvídatelná a příběh není zvlášť originální, ale nad průměr ji pro mě pozvedávají dvě věci: sympatické postavy (tedy hlavně Lina, její nejlepší kamarádka, Ren a Howard), kterým jsem prostě musela fandit, a skvěle zachycené prostředí Florencie - skoro jsem tu Itálii cítila na jazyku, z knížky navíc dýchá léto a radost z objevování. Jde poznat, že autorka zažila Itálii na vlastní kůži. Dalším plusem je určitá uměřenost - přestože některé situace jsou docela dramatické, knížka není přepjatá a přeslazená.

Etule
19.04.2018 3 z 5

Druhá kniha, díky které mám chuť udělat si výlet do Florencie a dát si gelato. :-) Krásné čtení do tohohle klubajícího se nádherného počasí. Četlo se to samo a člověk musel obdivovat Howarda. Ren byl prostě zlatíčko. Bavilo mě to. :-)

jolisek123
16.03.2018 4 z 5

Nápad dobrý, plné zvratů, i když konec se dal poměrně dost dobře předpovídat. Odpočinkové čtení, které vás dostane do středu Itálie a probudí ve vás náctiletou holku s chutí objevovat:-)

em75
11.03.2018 5 z 5

I když je to kniha o náctileté holčině,nemohla jsem se od čtení odtrhnout.Je to moc krásná kniha,chvílemi jsem ani nedýchala napětím,co se stane.Jsou tam vtipné hlášky,ale jinak mi to nepřišlo vyloženě pubertální,ale naopak hrozně milé..
"Další dlouhou minutu jsme se na sebe dívali a jsem si skoro jistá,že i náhrobní kameny se nakláněly,aby jim neušlo,co si řekneme dál."
Myslím si,že jsem ji nečetla naposledy.A to je co říct..

Ivanule
26.02.2018 5 z 5

Po přečtení knížky bych se s chutí hned přestěhovala do Itálie,nevím proč,ale tyhle jižní země mě přitahují už od dob puberty:D k Itálii je to ještě Španělsko,Řecko,snad tou kulturou,historií,lidmi nevím...Krásný slunný příběh,který tedy nezačíná ničím pěkným,ale krůček po krůčku se to hezky rozjíždí,pěkně popsaná příroda,památky,až teda bydlení na hřbitově to by pro mě nebylo.Jinak za mě super příběh pro dívky,ale i já coby 30+ jsem si ho velice ráda přečetla,oddechová knížka!!

TeryJane
23.02.2018

Když jsem tuto knihu četla, naprosto jsem se od ní nemohla odtrhnout. Ten příběh mě zcela pohltil a knihu jsem přečtla jedním dechem. Je to taková oddechová letní knížka někam k vodě, ale zároveň děj v ní není vůbec jednotvárný a vždy vás něčím překvapí. Já jsem si čtení této knihy neskutečně užila a vřele doporučuji.

lenka608
10.02.2018 5 z 5

Naprosto strhující příběh, který Vás zcela pohltí. Od knížky jsem příliš nečekala, ale jakmile Vás vtáhne do děje, nemáte šanci se odtrhnout. A když už si myslíte, že máte děj naprosto prokouknutý a nic Vás nepřekvapí, stejně se objeví nějaký zvrat který nečekáte. Rozhodně doporučuju přečíst. Skvělá ukázka toho, že i v neštěstí můžete objevit něco krásného.

Ivuska.09
20.01.2018

Jednoduché, čtivé, vhodné zejména pro mladší dívky - ty budou nadšené.

Nikyyy
06.01.2018 5 z 5

Dočteno. :) Krásná kniha u který si uvědomíte,co pro znamená slovo ,,máma" a při tom postupně objevujete Itálie.O knize jsem začela přemýšlet v reálném životě,ale slovo ,,mamka" má v této knize hluboký význam.Uvědomíte si,co pro vás mamka znamená. Za mě super kniha,která vás nutí číst a číst stále dál. Carolina neboli Lina to neměla v životě lehké.
Doporučiji všem přečíst a je jedno kolik vám je. :)

Knižní střípky
29.12.2017 4 z 5

Nejsem cílovka, ale mně se to fakt líbilo. Bylo to moc pěkné italské zastavení.....

Eleanor-ka
20.12.2017 4 z 5

Dojemná, něžná, místy vtipná oddechovka, která se čte sama.
Tak italské a zároveň americké! Lina se mi zdála celkem inteligentní, žádné upejpavé děvčátko, ale pokaždé žasnu nad nevědomostí některých američanů (co je to dóm, kdo byli Medicejští?) - většina z nich opravdu zná jen jejich Sochu svobody.
A teď něco k ději. Zápletka se mi líbila, byla taková neobvyklá a vzhledem ke smutnému příběhu hlavní hrdinky, to nebylo pochmurné a depresivní (ba ne, když z tak překrásné, byť jednoduché obálky, čiří taková radost). Osobně se mi víc líbilo vyprávění Hadley, než samotné Liny, jejíž milostná zápletka by se místy dala popsat jako naivní a dětinská. Kdežto Hadleyin příběh byl jako by jej napsal sám život. Howard je vážně skvělý chlap, škoda že takových najdeme jen v knihách.

Krásné čtení. Florencie, gelato - co víc si přát?

Itálie

2017  83%Láska & gelato