Láska & gelato

Láska & gelato https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335044/bmid_laska-gelato-guu-335044.jpg 4 473 113

Láska & gelato série

Lina tráví prázdniny v Toskánsku, ale rozhodně nemá náladu na pláže nebo slavné památky. Je v Itálii jenom proto, že si máma před smrtí přála, aby poznala svého otce. Ale proč by měla poznat otce, který se za šestnáct let jejího života ani neukázal? Jediné, po čem Lina touží, je jet domů. Pak se jí ale dostane do rukou deník, který si její máma vedla, když žila v Itálii. A Lina najednou objevuje magický svět tajných lásek, nádherného umění a skrytých pekáren. Svět, který ji okouzluje a vede k tomu, aby odhalila tajemství, které změní vše, co si Lina myslela o mámě, otci, a dokonce i sama o sobě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Love & Gelato , 2016

Deena_
16.09.2019 5 z 5

Pubertální odpočinková kniha..moc hezky se čte..odehrává se v mé oblíbené Florencii takže jsem si u ní i zavzpomínala :)

Book_Lover_
03.09.2019 5 z 5

Skvělý děj, sympatické postavy, láska, cestování, tajemství, ... celkově velmi příjemná knížka o mém oblíbeném místě. Vřele doporučuji.

Beruska18
01.08.2019 4 z 5

Na léto úplně ideální knihy, četla se krásně a příjemné mě překvapila. Měla vše co se od takové knihy očekává - láska, tajemství, přátelství, poselství, krásy Itálie.

tynka65
30.07.2019 5 z 5

Přesně to, co člověk v létě potřebuje.Nebo alespoň člověk s romantickou duší jako já. Trošku lásky, cestování, přátelství a poselství, že život nám naděluje jak špatné věci, tak i ty krásné... Moc hezky psaný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. :)

Andarielka
20.07.2019 5 z 5

Kniha byla moje první po maturitní četbě a vůbec nelituji, že jsem se pustila právě do ní. Velice pěkný romantický příběh a oddechové čtení. Mohu jenom doporučit. A další plus této knihy je moje hodně oblíbená Itálie kam se velice ráda vracím.

Noeni
14.07.2019 5 z 5

Knížku jsem si okamžitě zamilovala a zhltla během několika hodin. Je čtivá, krásná a milá, hlavní postavy jsou sympatické (Linu, Rena i Howarda jsem si okamžitě oblíbila), ideální na letní čtení. Vyobrazuje úžasnou Florencii, do které jsem se díky knížce zamilovala a to jsem tam ještě nebyla. Z Lásky a gelata mám teď knižní kocovinu a čtu ji podruhé. Vřele doporučuju. :)

Markouš
13.07.2019 5 z 5

Jakožto beznadějný milovník Itálie jsem se samozřejmě do téhle knížky musela zamilovat. Konec mě zničil, protože to byl prostě konec. Nikdy jsem se u knížky tak nenasmála a zároveň nedojala. Taky bych chtěla bydlet v Itálii. Klidně i na hřbitově.

marwinmh
07.06.2019 4 z 5

Příjemné, nenáročné čtení o lásce v Itálii a k Itálii.

Damonka12
02.05.2019 3 z 5

Skvělá romantická kniha. Přečteno na posezení, ale žádná bomba to nebyla. Klasická průměrná kniha. Super nápad s tím deníkem.

Zlá-Ňufie
04.04.2019 4 z 5

Ze začátku mi kniha moc neseděla, trvalo to asi 90 stran, než jsem začala toužit po pokračování. Konečně jsem dostala nějaké podrobnosti, ktere mi chybely. Reno je úchvatný, k Lině jsem si cestu hledala dyl, ale tezko si predstavit jeji pocity... Ja osobne bych ocenila vice pribehu Liny a mene jeji maminky, protoze to mě zas tak nenapinalo... Poslední třetinu jsem knížku úplně hltala, i když naopak poslednich oar kapitolek mi prislo lehce dramatickych.. jsem rada, ze to dobre dopadlo a jsem nalilinko dojata :)
I kdyz Italii nijak extra nezboznuju, popisy bozi a gelato bych si teda dala ❤️

simviki
09.01.2019 4 z 5

Mám strašně ráda Florencii, takže jsem si tuhle knížku musela přečíst, i když mi bylo jasné, že půjde jen o oddechový slaďák. Teď se musím opravit, není to tak úplně pravda. Zápletka tam je . Je to lehce předvídatelné, ale líčení Florencie to bohatě vynahradí. Zkrátka je to jako gelato, sladké sametové se zajímavým ovocným akcentem a když ho dojíte , zůstane vám v puse ještě dlouho sladká příchuť...

Lofda
30.12.2018 2 z 5

Po knize jsem sáhla hlavně proto, že jsme se chystali na dovolenou do Toskánska a já mám opravdu ráda místa, kam vás třeba nezavede každý druhý průvodce.. Takže asi tak, příběh není úplně špatný, ale za mě ne zrovna uvěřitelný, všichni v podstatě během týdne změnili životy od základů a všechno je ok a zalité Toskánským sluncem? Co ale knize nemůžu upřít je, že vás zavede do Florencie a ta je prostě úžasná, dechberoucí, krásná...A já ji po přečtení navštívila, mj. jsem si sáhla na rypáček divočáka na Fontana del Porcellino, viděla jsem sousoší Únos Sabinek.. A díky tomu, že jsme špatně odbočili při nájezdu na rychlostní silnici, udělali jsme si neplánovaně i zastávku na hřbitově padlých amerických vojáků.. ;-) Takže k příběhu už nemám důvod se vracet, ale děkuji za malého průvodce po Florencii..

simi28
30.12.2018 5 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila už několik měsíců, a tak jsem byla nadšená, že se mi konečně dostala do rukou.
Hlavní hrdinka mi byla již od začátku sympatická a Ren zrovna tak. Děj je sice trochu předvídatelný, ale k tomuto žánru to zkrátka patří. Největším plusem celého příběhu jsou svižný styl psaní a nádherné popisy Florencie, díky kterým se čtenář dokonale přenese do italského prostředí. Vím, že i tak tato kniha není nejoriginálnější, ale mně se tak strašně líbila, že dávám pět hvězdiček. Doporučuji.

eliskaho21
26.12.2018 5 z 5

Moc krásný děj, líbilo se mi být na chvíli v Toskánsku, po přečtení knížky jsem učinila rozhodnutí, že se tam určitě někdy podívám.

Evitsa
13.12.2018 5 z 5

Jak začít?Myslím si,že kniha by rozhodně zasloužila lepší obal (její mamča byla přeci fotografka ne?!) a Florencie je tak KRÁSNÁ,fakt škoda!
Jinak kniha byla napsaná prostě božsky,dlouho jsem se tak nebavila ,i když přiběh byl smutný pořád jsem se musela nad tím černým humorem uchechtávat. :-)
Kniha mě tak vtáhla do děje,že jsem zase u knihy měla otevřený google earth a cestovala s nimi po Florencii ,to je nádheraaaa,třeba Ponte Vecchio,Fontana del Porcellino,zahrady Boboli - KRÁSA!!!A i ten americký vojenský hřbitov existuje ,přesně s 4 402 vojáky.Jen tu perníkovou chaloupku ještě hledám....:-)
A tajná pekárna....?jen o tom píši a už slintám jakou mám na to chuť!!!
Jasně ,že mi to nedalo a pátrala jsem jestli je to pravda a existuje něco takového a k mému potěšení ve Florencii jich je více,nějaké jsou známé více a jiné méně, každopadně v ulice Via del Canto Rivolto ta pekárna existuje!!!!
Takže,až pojedete do Florencie ,určitě stojí za to jí najít a v noci se pořádně nadlábnout.

Půca4
24.11.2018 3 z 5

Když jsem knihu otevřela, ihned jsem odložila tu rozečtenou a pustila se do této. Líbila se mi anotace, nápad a sedl mi text - velice příjemně se to celé četlo. Trochu více jsem poznala Itálii - místa a jídlo. Bylo to příjemné a oddechové čtení, ale ten konec? Tím to pro mě autorka celé zkazila. Takové klasické neslané nemastné zakončení knihy, které se najde u každé druhé.

Luci.han
22.11.2018 5 z 5

Před pár minutami jsem tuto knížku dočetla, a pocity? Panebože! Úplná bomba, skvělost a ohňostroj! Nyní se na vůdčí pozici mých nejoblíbenějších knížek posunula právě Láska & Gelato. Jakožto milovnice románů mohu jenom doporučit. Zápletka opravdu promyšlená, ale nejvíce mě opravdu nadchl závěr této knížky, a i když je to klasická teen literatura, měla jsem co dělat abych neupustila slzu. Ze začátku jsem si hlavní hrdinkou nebyla sice moc jistá, místy mi připadala dost protivná, ale nakonec jsem si ji zamilovala a už jí jenom do samého konce fandila! :)

PapayaD
16.11.2018 3 z 5

Celou dobu jsem váhala, jestli mám dát dvě, nebo tři hvězdičky. Nakonec dávám 3. Příběh je průměrný a většina věcí je naprosto odhadnutelná. Nicméně jako oddechovka dobrý, na léto fajn, Itálie je obrovské plus.

azraelka
05.11.2018 4 z 5

Na léto ideální knížka, krásná Itálie, zmrzlina a láska.

blazensknizkou
30.08.2018 5 z 5

Tato kniha je jako dělaná na léto. Když ji vždy vidím v poličce, tak vzpomenu na dovolenou s celou rodinou, na kterou mám nádherné vzpomínky.

Itálie

2017  83%Láska & gelato