Láska & gelato

Láska & gelato https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335044/bmid_laska-gelato-guu-335044.jpg 4 473 113

Láska & gelato série

Lina tráví prázdniny v Toskánsku, ale rozhodně nemá náladu na pláže nebo slavné památky. Je v Itálii jenom proto, že si máma před smrtí přála, aby poznala svého otce. Ale proč by měla poznat otce, který se za šestnáct let jejího života ani neukázal? Jediné, po čem Lina touží, je jet domů. Pak se jí ale dostane do rukou deník, který si její máma vedla, když žila v Itálii. A Lina najednou objevuje magický svět tajných lásek, nádherného umění a skrytých pekáren. Svět, který ji okouzluje a vede k tomu, aby odhalila tajemství, které změní vše, co si Lina myslela o mámě, otci, a dokonce i sama o sobě.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Love & Gelato , 2016

Audrey122
05.01.2021 2 z 5

Docela hezká knížka hezky napsaná, měla příběh, dvakrát bych ji asi nečetla ale oddechovka super

rumova_kulicka
14.12.2020 4 z 5

Že sem omylem sáhla po knize pro mládež jsem si uvědomila prakticky až tak po dvoustech stránkách. Konec byl trochu ujetý, ale jinak mě kniha bavila, byla čtivá, celkem napínavá a zavzpomínala jsem na návštěvu Florencie :-)

Bara_Pavlaskova
17.11.2020 4 z 5

Moc hezká knížka, hezký příběh.

KatieWolfLover
15.11.2020 4 z 5

Láska & gelato mě zaujala hezkou originální obálkou, ale šáhla jsem po ní spíše jen proto, že jsem nevěděla co dalšího si z knihovny vypůjčit. Nakonec pro mne byla spíše nadprůměrná a příjemně mě překvapila.
Popis Florencie se mi moc líbil a město jsem si zamilovala, taktéž na zápisky v deníku Hadley jsem se vždy těšila. Některé části knížky jsem předvídala, zvlášť hledání Lininy rodiny a závěr příběhu. Většina postav mi přišla opravdu plochá a někteří mi připadali v knize úplně zbyteční. Nikoho jsem si moc neoblíbila, což je ale pro oddechovou knihu jako je tato pochopitelné.
Celkově byla knížka docela dobrá a každý si na ni najde to své. Doporučuji všem, kteří hledají nenáročnou romanťárnu, u které si mohou odpočinout a odreagovat se.

Tereza035
07.11.2020 4 z 5

Na tuhle knížku jsem se hodně dlouho těšila, protože jsem na ni viděla samé 5* recenze a doporučení a pravděpodobně jsem měla asi moc velká očekávání... Neříkám ale, že kniha byla špatná, to vůbec ne, bohužel jí ale něco chybělo. Líbila se mi příjemná letní atmosféra, poznávání Florencie a skvělé sympatické a realistické postavy. Děj rychle plynul, knížka byla čtivá a taky mě zajímalo jak to dopadne s tajemnou zápletkou a romantickou linkou :D Celkově knížku tedy hodnotím velmi kladně - 9/10, ale beru ji pouze jako oddechovku, vhodnou pro nenáročné YA čtenáře.

betule3
05.11.2020 2 z 5

Četla jsem už opravdu hodně romantických knížek, a tahle se řadí k těm slabším. Hlavní romantická linka byla dost slabá, až moc rychlá a těžko uvěřitelná, mnohem víc mě zaujal příběh rodičů. Lina se chovala neuvěřitelně naivně a hloupě, prakticky celou dobu mě vytáčela. Oceňuji ale popis Florencie, opravdu mi to navodilo příjemnou, poklidnou atmosféru.

Bebe2004
04.10.2020 4 z 5

Krásná oddechová knížka. Rena jsem si hned od začátku oblíbila, možná jsem ho měla i trochu radši než Linu. Trochu mě mrzelo, že se všechno točilo jenom kolem deníku. Líbilo by se mi víc scén s kamarády a tak. Přiznám se, první pětinu knížky jsem měla problém se začíst, ale naštěstí jsem vytrvala a postupně mě to vtáhlo.

ovsemzectu
24.09.2020 5 z 5

Mě se příběh líbil, přestože se odehrál během příliš krátké doby. I tak doporučuji.

SBH
20.09.2020 2 z 5

Chtěla jsem slaboduchou romanci, ale tolik zase ne. Jako kdyby knihu napsali dva autoři. Příběh rodičů měl napětí a jakž takž hloubku, příběh Liny a Rena se potácel na úrovni mateřské školky. Když se Lina vypraví do nechutně drahého butiku pro šaty, dojde k dalšímu klišé dle amerických romantických komedií - prodavačky jí nabízejí samé nevhodné modely. Takhle to ale ve špičkových prodejnách opravdu nefunguje. A tak dál. Florencie je atraktivní téma, ale o památkách si přečtu raději v průvodci. Jediný tahoun knihy bylo pomalu dávkované tajemství a čtivost. Inu, spletla jsem se na základě anotace.

Ternem
17.08.2020 2 z 5

Nebudu lhát, dostal mě obal knihy.
Nápad je milý, ale pak už to za mě bylo jen zklamání.
Průběh mého čtení- začátek ok, v půlce otrava, ale zajímalo mě, jak to dopadne s deníkem a otcem, konec děsnej trapas, to se nedalo. Ale třeba se to náctiletým čte jinak..

jarmila7388
01.07.2020 2 z 5

Knizka pro nactilete ani špatná ani z nejlepsich proste o životě. Asi bych tam dala vic jak se žije ve FLorencii. Móda, jídlo. Umění.

Luc.i
21.06.2020 5 z 5

Přesně takovou knížku jsem ted potřebovala! I když se mi že začátku zdálo ze to bude trochu vážnější téma tak to autorka podala tak mírně, že je z toho skvělá letní oddechovka ze které srší léto a to mi přišlo vhod. Postavy jsem si oblíbila líbil se mi celý příběh i poměrně zřejmá zápletka. Itálie je tady naprosto skvěle popsaná a hned bych tam vyrazila. 5/5* skvělý čtení

marki.dvorakova
21.05.2020 4 z 5

Že začátku jsem se do knihy vůbec nemohla začíst a chtěla jsem ji odložit. Ale četla jsem dál a nějak mě pohltila. Byla to fajn oddechovka, romantika a ještě navíc v mé oblíbené Itálii.

MayaBu
20.05.2020 3 z 5

Takové milé čtení (když je tam Florencie a popisy italských specialit, tak to snad ani jiné být nemůže :), ale má své mouchy. Pokud si čtenář všimne, tak všechny události se dějí neskutečně (tudíž nereálně) rychle za sebou a jisté nelogické postupy a ukvapené závěry hlavní hrdinky, no, škoda mluvit. Jako romantická oddechovka třeba na léto ale Láska & gelato poslouží dobře.

Efeméra
21.04.2020 3 z 5

Láska & gelato je vlastně taková jednohubka. Tohle contemporary by mělo být vážnější, protože hlavní hrdince zemřela maminka, ve skutečnosti je to ale spíš takové jednoduché letní čtení. Některá chování postav (obzvlášť na konci) nedávala smysl a všechno tam je takové urychlené, a tím pádem občas i nevěrohodné, ale za to italské prostředí to stojí. Po přečtení Lásky & gelata máte prostě chuť okamžitě vyrazit do Toskánska, v malé, ošuntělé restauraci si dát špagety a s gelatem v ruce se procházet úzkými uličkami. Další knížky od autorky asi ale vynechám, určitě je to spíš čtení pro mladší.

kristynameri
21.04.2020 5 z 5

Právě jsem dočetla knihu Láska & Gelato a nemohu napsat nic jiného, než to, že jsem NADŠENÁ. Jasně, pořád je to young adult literatura, která vám až tak nic moc nepředá, ale bylo to prostě boží. Ráda prokládám těžší knihy různými romány nebo právě young adult literaturou, ale ne všechny tyto ,,romanťárny” se povedou. Občas je to příliš předvítalelné, příliš přeslazené, příliš naivní, příliš hloupé. Ale to se o této knize říct nedá. Skvěle se to četlo, mělo to úžasný příběh a sympatické postavy. Linu bych hned brala za kamarádku a Howard? Howard byl prostě dokonalý... táta (nechci spoilerovat, ale kdo četl, ví:-)). V knize byly použity nějaká italská slovíčka a fráze, ale to mi rozhodně nepřekáželo, protože se sama učím italsky, takže to spíš beru jako plus. A krásná Florencie je už jen třešničkou na dortu. Kniha by byla skvělá na léto, ale ráda si ji znovu přečtu v kterémkoliv ročním období. 5 hvězdiček

Kristy.Seb
07.03.2020 5 z 5

Že je to dívčí román? Ano, je. Ale ta Florencie za to stojí.

DomYell
07.02.2020 2 z 5

Ha, tuhle knihu dostala ma pritelkyne od me mamy k Vanocum. Rekl jsem si, proc to nezkusit...byl jsem varovan: "Je to divci sladarna! Dobre si to rozmysli!" No, sklopil jsem hledi a vyrazil do boje...prvni stranky..slo to... ale pak to zacalo...sladarna jak z kramu s cukrovou vatou...psane na urovni 9.tridy zs a trochu moc okate, ze autorka je mlada a pise chvilemi i o generaci starsi postavu..bohuzel ne v o generaci starsi rovine... Ale jo, beru to..vedel jsem do ceho jdu, vedel jsem, ze cilova skupina je jina, nez ja - muz pod 30kou....na druhou stranu je to oddechovka, verim, ze nekterym zenam a muzikum v uzkych kalhotech se to muze hodne libit a tak bych vlastne vytkl jen tu techniku a zpusob psani, ktera mi pripadala nedotazena.

ApolenkaS
24.09.2019 5 z 5

Nejsem úplně cílovka, ale bylo to čtivé, nenucené a člověk má chuť se začít učit italsky! Letní prima čtení.

Selendra
20.09.2019 5 z 5

Krásná oddechovka! Ten konec byl hodně romantický. :) A bavily mě záznamy z deníku.

Itálie

2017  83%Láska & gelato