Lásko, kde jsi?

Lásko, kde jsi? https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177897/mid_lasko-kde-jsi-Rxe-177897.jpg 4 207 66

Láska a život série

BESTSELLER K POPUKÁNÍ - Na hledání lásky je někdy nejtěžší zachovat si vážnou tvář. Lásko, kde jsi? je knížka inspirovaná skutečnými příběhy o nevydařených schůzkách a přešlapech ve vztazích. Je věnovaná všem, kteří vědí, jak ošemetné (a někdy i absurdní) může hledání lásky být. Být svobodný nepřipadá Jamie Newmanovi moc zábavné, zvlášť tváří v tvář sexuálně agresivní rozvedené ženské nebo bohyni, která přesahuje jeho možnosti natolik, že by mohlo klidně jít o jiný živočišný druh. Nezapomínejme však, že ani pro dívku není hledání lásky žádnou procházkou růžovým sadem. Jen se zeptejte Laury McIntyreové, která se nedávno vypořádávala s nadrženým realitním makléřem a fanatickým cyklistickým nadšencem. Když do sebe Jamie s Laurou narazí (doslova), vypadá to, že by se na ně mohlo usmát štěstí – jenže nalezení toho pravého bývá někdy počátkem potíží…... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Love... From Both Sides , 2011

Niki
04.05.2014 5 z 5

Krásná kniha, rychle se čte, těším se, až si přečtu pokračování!

Zoinka
25.04.2014 5 z 5

Ačkoli se v knize má střídat ženský a mužský pohled na randění a nejrůznější vztahové a citové záležitosti, je zřejmé, že knihu psal chlap a ten pro ostřejší výrazy nejde daleko. Ze začátku mě to šokovalo, ale zároveň mě to i hned začalo bavit. Některé ty trapasy by prostě lidská hlava nevymyslela, to vymýšlí sám život. Zkrátka dobrá oddychovka, u které člověk několikrát smíchy až brečí.

Ellesime
12.04.2014 4 z 5

Já jsem se bavila a o to mi šlo, takže spokojenost :)

Barnabas
04.04.2014

Výborná kniha, už dlouho jsem se tak nenasmála.
Nemůžu souhlasit s komentářem Anne Leyyd.
Za sebe můžu jedině doporučit.

Anne Leyyd
31.03.2014 odpad!

ARE YOU KIDDING ME? To byla věta, která mi zněla v hlavě, zatímco jsem listovala knihou.

Upřímně přiznávám, že první věta mě vážně pobavila, na třetí stránce jsem pozdvihla obočí, po 1. prolistované kapitole jsem si byla jistá, že knihu zavřu a vyhodím ji z okna (dobře, tak ne - byla z knihovny. JEŠTĚŽE TAK! Dát za tohle peníze, tak si pak vlastnoručně nafackuju.)

Ale přece jsem se rozhodla dát jí JEŠTĚ šanci a prolistovala jsem ji. Když jsem se nakonec dostala k xtému rande hlavních hrdinů, a kousek si zase přečetla, tak jsem knihu zaklapla a došla NADOBRO k názoru, že ji zítra valím vrátit. Šla bych dneska, ale mají už zavřeno.

TO JAKO VÁŽNĚ MYSLÍTE VÁŽNĚ? Jsem ochotná přimhouřit oko, pokud se hlavní hrdina chová jako debil v prvních částech knihy, jsem ochotná přimhouřit oko, když hlavní hrdinové mluví jako dlaždiči v prvních částech knihy ALE ne POŘÁD. To bych pak četla se zavřenýma očima. Vážně NECHÁPU, jak někomu může připadat vtipné, že se hrdina chová jako HOVADO (a to opravdu) a ani ho nenapadne mluvit o určitých věcech s trochou úcty.

Čili buďme upřímní - jsou to autorova slova. Nad stylem mluvy Nicka Spaldinga jsem jen třeštila oči, protože je to buran. Nezlobte se na mě. Já MÁM ráda humor, opravdu ano!!! Miluju inteligentní komedie, situační humor, anekdoty, miluju inteligentní knihy a autory, kteří UMÍ podat humorné situace bez toho, aniž by POŘÁD, ZAS A ZNOVA, mleli o sexu a pohlavních orgánech tak nechutně jako tady „mistr“ Spalding.

Opravdu bych ráda zjistila, na jaké úrovni emoční inteligence (a inteligence obecně), se Spalding pohybuje, protože to rozhodně nemůže být vysoko. Neustálé narážky na tělesné pochody, pohlavní orgány a nechutné řeči o sexu? Že by koprolálie skřížená s obesedantním myšlenkami a navíc ještě říznutá zastydlou pubertou?

Pokud v knize bylo něco dobrého, tak minimum a oproti těm hrůzám, na které jsem při prolistovávání narazila - a že jsem neprolistovala stylem 3 stránky a dost - mi nestojí za to ji číst. To ten čas věnuju 100x raději něčemu jinému.

A ještě mě dorazila tahle věc, že je kniha označena jako "BESTSELLER K POPUKÁNÍ" - VÁŽNĚ??? Stav inteligence a vkusu těch, kteří knize tohle označení dali bych označila slovy Sherlocka Holmese: „Má IQ pouliční lampy.“ A za sebe dodávám, že ZHASNUTÉ.

Pokud hledáte opravdu inteligentní a romantickou knihu současně, kde JE humor a je VHODNÝ a INTELIGENTNÍ, a ne nechutný, tak sáhněte po „Projekt manželka“ od Simsiona Graemea. Kromě humoru v sobě nese normální pohled na sex se stejně vysokou mírou úrovně ve vyjadřování, jaká tématu přísluší. Vedle ní se tenhle brak může jít zakopat ke kompostu.

Arianne
27.02.2014 4 z 5

Kniha je plná jemného humoru, inteligentních dialogů a krásných životních situací. Autor využil zkušenosti nejen své, ale i své ženy a přátel a vytvořil nádherný, vtipný i nostalgický román o randění a hledání toho pravého/té pravé. Píše formou deníku, střídají se zápisky Laury a Jamieho, takže máme možnost jejich společné prožitky vnímat z obou stran a nahlédnout do myšlenek obou aktérů.
Zprvu jsem se bála velmi "růžové" obálky, která ve mě evokovala představu slabomyslné červené knihovny, ale opak je pravdou. Jedná se velmi inteligentní román, psaný svižným, chvílemi až nevybíravým jazykem, který potěší a zvedne náladu v jakémkoli rozpoložení.

humor výběr partnera seznamky seznamování

Nick Spalding
britská, 1973
2013  81%Lásko, kde jsi?
2014  72%Láska na třetí

Kniha Lásko, kde jsi? je v