Láska a zášť

Láska a zášť https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268417/bmid_laska-a-zast-vZb-268417.jpg 4 158 41

V odlehlém kraji v jižní Francii vedou dva šlechtické rody dlouholetý a nesmiřitelný boj. Kdysi šlo jen o hraniční pozemky, pak se přidal únos nepřítelovy dcery, ztráta cti i majetku. Dřívější nepřátelství přerůstá ve smrtelnou zášť. Ponížená strana touží po pomstě, ale než ji stačí vykonat, přichází...

Aghatte
31.03.2024 2 z 5

Tak toto bylo vážně výrazně slabší.
Připomínalo mi to babiččiny románky z půdy.
Samý únos a zrada, a člověk pořád čeká, když už bude konec, a konečně se vezmou :-)

MojeMonca
21.05.2022 4 z 5

Krásná "červená knihovna"

Jančislava
28.04.2022 4 z 5

Tato kniha je opravdu spíše červená knihovna, ale jednou za čas proč ne. Paní Kornerova píše moc zajímavě a tak jsem si s chutí přečetla i tuto knihu. Není špatné si jednou za čas dopřát příběh jako tento.

petrulkaa
27.09.2021 4 z 5

Až příliš romantická pohádka, hezká oddychovka, občas mám chuť si takovou slaďárničku přečíst. Spisovatelka je výborná vyprávěčka, mám ji moc ráda, nikdy nezklame. Knihu jsem četla téměř na jeden zátah.

Zzofinka
28.02.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí a Hlas kukačky je samozřejmě vysoká laťka, podle které je těžké hodnotit, ale já myslím, že i tahle knížka se moc hezky četla, líbí se mi historické souvislosti a spád. Takže za mě i tentokrát pětihvězda a děkuji :-)

Joliko
29.01.2021 4 z 5

Kratší knížka plná romantiky. Pěkný, milý příběh, ideální na deštivé odpoledne.

Annannas
01.12.2020 2 z 5

Pro odpočinek ideální.

haWranka
18.10.2020 2 z 5

Po mém nadšení z jiných knih od paní K. přišla trochu studená sprcha. Nemůžu říct, že by byla tahle špatná. Ale oproti minulým zážitkům mi chyběla větší propracovanost postav i příběhu samotného. Připadalo mi, jako by si autorka vymyslela začátek a konec a pak trochu bezradně vyplňovala prostředek. Budu se raději těšit na jiné počiny, k tomuto se už vracet nechystám.

zoew
29.06.2020 4 z 5

Červená knihovna jak vyšitá, ale příjemně jsem si u toho odpočinula.

takana
19.06.2020 3 z 5

Taková oddechovka, četla jsem od této spisovatelky mnohem lepší knihy.

Evišťátko
30.05.2020 3 z 5

Do 2/3 docela napínavý příběh,který se neustále přibližoval stylu červených knihoven,bohužel v poslední 1/3 už byl pouze tím. škoda,ale jako oddechové letní čtení to není špatné.

katallinka
28.05.2020 4 z 5

První kniha od autorky a moc mne to bavilo. Příběh byl jednoduchý, ale romantická linka byla příjemná a hlavní hrdinové velmi sympatičtí. Má očekávání se splnila.

marli58
13.04.2020 2 z 5

Oddechovka pro tuto rouškovou dobu. Dost sladká :). Proti Hlasu kukačky a Heřmánkovému údolí dost velký úlet paní spisovatelky směrem dolů :(.

Jirinamac
26.02.2020 3 z 5

Mám ráda knížky od H.M.K., ale tato mi přišla hodně naivní. Vhodná pro čtenářky ze začátku minulého století.

hankapimi
16.01.2020 2 z 5

Lehce úsměvná oddechovka před spaním ...

Alíša236
16.01.2020 2 z 5

Tohle už bylo na mě moc. Ráda si přečtu romantickou pohádku pro dospělé, situovanou do dob dávno minulých... ale tohle už bylo moc. Velice jednoduché, velice naivní, velice předvídatelné...žádná velká spisovatelská práce a napětí i romantika tolik naivní, že už příšliš neuvěřitelná.

raty
21.06.2019 4 z 5

Romantický odpočinkový příběh z Francie. Paní Körnerová je dobrou vypravěčkou a její knihy mám moc ráda.

alexis818
25.05.2019 4 z 5

Hezké oddychové čtení.Jednoduchý příběh na reáliích Napoleoských válek,ale čtivý a i lehce úsměvný.Spisovatelka prostě umí psát čtivě.

hapac
08.04.2019 4 z 5

Pěkně se četlo, parádně jsem si při tom odpočinula.

Barbara182
12.03.2019 4 z 5

Moc pěkné počtení :-) Knihu jsem zhltla za den a kousek. Líbí se mi, že autorka pokaždé vymyslí trochu jinou zápletku. Tady sice bylo v závěru té fanatické zášti a výstřelů a skrývání až trochu moc, ale stejně jsem si čtení moc užila, prostě další skvělá oddychovka, když vám není zrovna nejlíp na těle a na duši :-)