Láska & štěstí

Láska & štěstí obálka knihy
Mé hodnocení:

Addie se vydává do Irska na šíleně okázalou svatbu své tety a doufá, že přitom konečně zapomene na to, co provedla - z čeho má teď zlomené srdce a cítí se kvůli tomu příšerně. Její bratr Ian ji však zapomenout nenechá a tak se neustále hádají, dokonce se i poperou, i když donedávna byli nerozlučná sourozenecká dvojka. Už aby byla na návštěvě v Itálii a mohla nechat všechny problémy a hádky s bratrem za sebou. Pak ale v zaprášené knihovničce v hotelu objeví zvláštního průvodce po Irsku, který jí pomůže konečně zapomenout na své starosti i Ianovy stížnosti. Plány na cestování se nečekaně změní a ona se ocitne v neuvěřitelně mrňavém autě spolu s bratrem a jeho hezkým irským kamarádem na cestě kolem smaragdového ostrova. Při brouzdání mezi nekonečnými zelenými kopci, starými hrady a starobylými lesy doufá Addie, že se jí podaří zapomenout na zlomené srdce a zlepšit svůj vztah s bratrem. Pokud se ovšem cestou úplně neztratí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405923/laska-a-stesti-FAi-405923.jpg 3.654
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Love & Luck, 2018

Kniha Láska & štěstí

Ilofka

Nečetla jsem autorčinu předchozí knihu, takže nemůžu srovnávat, ale pro mě to bylo příjemné čtení. Líbí se mi vtipná přirovnání i zábavné dialogy, navíc spoustu zmíněných míst jsem v Irsku navštívila, takže to bylo takové příjemné nostalgické zavzpomínání.

Alča31
18.11.2020

Knížku jsem si koupila, protože se mi zalíbila její předchůdkyně Láska & gelato. Doufala jsem, že se budou knížky prolínat (hlavní hrdinky jsou nejlepší kamarádky), což úplně nenastalo. Příběh ale nebyl vůbec špatný, taková letní pohoda. Pokud nemáte co číst .. proč ne ?

bookworm_girl
16.11.2020

Vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat, takže nějaká očekávání jsem měla v podstatě jen kvůli krásné minimalistické obálce. Obsah knihy mě bohužel tršku zklamal.

Na začátku jsem se v ději vůbec neorientovala, nevěděla jsem, co se děje a knížka mě nebavila. Prvních asi 70 stran jsem musela docela přetrpět a do čtení se nutit. Potom už příběh konečně nabral nějaký spád, začalo se něco dít a já se konečně začetla.

Příběh byl... průměrný. Takový že neurazí, ale ani nenadchne. Nic extra originálního, ale ani vyloženě klišé. Originální tu ale rozhodně bylo prostředí, protože YA knížek odehrávajících se v Irsku moc neznám a tady bylo Irsko moc hezky popsané a po přečtení knihy bych se do této země rozhodně ráda podívala.

Podle názvu by člověk řekl, že bude knížka o lásce. Tak to ale v podstatě vůbec není, romantická linka tu úplně chybí a řeší se tu spíš problémy spojené s rozchodem. To není nic proti ničemu, jen mě to překvapilo.

Když jsme u rozchodu, tak hlavní hrdinka Addie mě ze začátku pěkně štvala. Přišla mi přecitlivělá, hysterická, že pořád dělá zbytečné drama z toho, že se jen rozešla s klukem. Autorka ale minulost postav postupně odhalovala víc a víc a až ke konci jsem zjistila, že vlastně Addieiny "hysterie" a vyvádění bylo oprávněné.

Kniha se také hodně točí ohledně sourozeneckého vztahu Iana a Addie, a opět, nejdřív mi jejich hádky přišly přehnané, ale ke konci mi vše začalo dávat smysl. Ostatní postavy mi nijak nevadily, ale ani mi extrémně nepřirostly k srdci. Kdybych ale měla říct jednu postavu, kterou jsem si tu oblíbila, tak Rowan.

Celou dobu kniha byla hodně průměrná, místy skoro podprůměrná. Pak ale přišel konec, a ten můj názor o hodně zlepšil. Posledních 20-30 stránek bylo krásných, přiznám se že chvílemi jsem měla málem slzy v očích. Takže po dočtení jsem byla vlastně nadšená.

Teď když se na to dívám o den později, tak je můj názor takový, že Láska & štěstí je fajn knížka, která vás asi úplně neposadí na zadek, ale neurazí vás. Není tu žádná romantická linka, prostředí a téma knihy je svým způsobem originální, takže pokud nemáte rádi romantická klišé, tohle je přesně pro vás. Nakonec jí ale stejně dám jen 3 hvězdičky, kdyby to šlo, dala bych asi 3 a půl, protože začátek mi prostě přišel hodně nudný a na to, že kniha nemá ani 300 stran, četla jsem ji týden, což není zrovna málo.

Hodnotím tedy 3 hvězdičky a 74%.

Bebe2004
28.10.2020

Nevím, čím to je, ale knížky od téhle autorky se mi hůře čtou. Příběh jako takový se mi vždycky líbí, ale čtení mi trvá déle. Jsem ráda, že jsem se konečně seznámila s Lininou kamarádkou Addie, i když mi Lina trochu chyběla. Teda ani ne tak Lina, ale Lina a Ren jako dvojice. Jakmile se objevila postava Rowena, tak jsem si myslela, že se v průběhu děje dají s Addie dohromady, přála jsem si to. A ono to tak nebylo. To mě trochu mrzí. Jinak na knížkách od této autorky mám ráda, že se seznámíme s městěm/místem/zemí. Dozvíme se trochu z historie a prozkoumáme okolí, ve kterém se postava zrovna nachází.

warca
28.08.2020

Kniha mě nijak zvlášť nezaujala.
Děj rozvláčný a nevýrazný. Dialogy uspěchané.
Ale obálka povedená!

EnglandHannah
28.06.2020

Jak jsem od knihy očekávala sladkou romantiku, jako tomu bylo v případě Lásky & Gelata (předchozí autorčiny knihy), tak jsem pak byla hodně překvapená. Knížka se romantikou totiž nezaobírá skoro vůbec. Vlastně řeší problémy spojené s rozchodem, někdy až příliš velkými nároky okolí a podobně. A s příjemnou směsicí irské kultury na mě knížka působila opravdu mile.
Začala bych hlavní hrdinkou - tou jsem totiž na samém začátku zas tak přesvědčená nebyla. Chovala se trochu dětinsky, často ji postihoval ten častý nešvar hlavních hrdinek aneb drzost a hubatost. Nakonec jsem si na ni ale zvykla a čím víc jsem se ponořovala do její minulosti, tím méně mi její povaha vadila.
Ian si mě taky nezískal hned. Vlastně ty sympatie přišly až někdy v polovině knihy (řekla bych proč, ale nechci zbytečně spoilerovat). No a ostatní postavy hodnotím dost průměrně, protože nijak nevyčnívaly. To je ale taky nejspíš dobře.
Celý příběh byl docela jednoduchý. Nečekejte od toho žádné drama nebo akcí nadupaný příběh. Kniha se nese v docela pomalém tempu a jedná se s píše o ty pocity a problémy.
Knížka se mi moc líbila, ale přeci jen je poněkud slabší než Láska & Gelato. A vzhledem k tomu, že jsem Gelatu dala 5 z 5, tady jednu hvězdičku musím ubrat. Každopádně ji moc a moc doporučuju, obzvláště teď, když je teplo a začínají prázdniny.

Kristy.Seb
07.01.2020

Víš, že každý z listů trojlístku něco znamená? Víru, naději a lásku! A když najdeš čtyřlístek? Tak to je štěstí!

Litocha
06.12.2019

Nemám nic proti tomu, když se knížka pro holky věnuje hledání sebe samé místo romantickým vztahům. Problémem je zpracování. Předchozí autorčina kniha se mi moc líbila, tahle je těžce nezvládnutá. Addie se často chová stěží snesitelně (hlavně ze začátku) nebo dětinsky, Ian u mě moc sympatií taky neposbíral, většinu času se nic moc neděje a i ta cesta k hledání sobě samé a vyrovnávání se s nešťastnou láskou byla až moc povrchní na to, aby mě zasáhla. Úryvky z průvodce byly příšerné (švestička, koloušek, mazlíček, cukroušek, květinka... - co to jako má být?) , chyb v textu více, než je mi milé, vadilo mi, že se dělají takové tajnosti z toho, co se vlastně stalo.
Knížka se zdaleka nevyrovná Lásce & gelatu, snad jen některé popisy Irska byly poutavé. A vůbec nejvíc se mi líbily Lininy kočičí smsky.