Láska & štěstí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Addie se vydává do Irska na šíleně okázalou svatbu své tety a doufá, že přitom konečně zapomene na to, co provedla - z čeho má teď zlomené srdce a cítí se kvůli tomu příšerně. Její bratr Ian ji však zapomenout nenechá a tak se neustále hádají, dokonce se i poperou, i když donedávna byli nerozlučná sourozenecká dvojka. Už aby byla na návštěvě v Itálii a mohla nechat všechny problémy a hádky s bratrem za sebou. Pak ale v zaprášené knihovničce v hotelu objeví zvláštního průvodce po Irsku, který jí pomůže konečně zapomenout na své starosti i Ianovy stížnosti. Plány na cestování se nečekaně změní a ona se ocitne v neuvěřitelně mrňavém autě spolu s bratrem a jeho hezkým irským kamarádem na cestě kolem smaragdového ostrova. Při brouzdání mezi nekonečnými zelenými kopci, starými hrady a starobylými lesy doufá Addie, že se jí podaří zapomenout na zlomené srdce a zlepšit svůj vztah s bratrem. Pokud se ovšem cestou úplně neztratí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405923/big_laska-a-stesti-FAi-405923.jpg 3.670
Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Love & Luck, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Láska & štěstí

Marie2004
11. března

Od této spisovatelky jsem již četla knížku Láska & gelato, která se mi jako letní román velmi líbila, a proto jsem se na tuto její knihu velmi těšila. Jenže mě ze začátku moc nebavila. Šestnáctiletá puberťačka a její problémy. Jenže pak se tam objevil velmi sympatický podivín Rowan a moje pozornost patřila jenom této knize. Nakonec jsme si ji velmi užila a mohu doporučit jako lehký prázdninový román.

ZNellyZ
16.11.2021

Ačkoliv to nebyla typická romantika, byla to snad první kniha, která se opravdu zabývala sourozeneckým vztahem, jeho vývojem a vlastně mi ani nevadila absence romantiky. Začátek měl trochu pomalý rozjezd, ale hrdinové byli sympatičtí a celou knihu jsem si neskutečně užívala. Za mě plný počet.


SBH
10.07.2021

(+ SPOILER) Jedna hvězda rozhodně za Irsko, a to nejsem fanouškem této ostrovní země. Autorka ovšem dokázala přes všechen déšť, zimu a bláto vznítit můj zájem o krásy krajiny, kde se zrodily víly.
Druhá za průvodce, který měl cestou po Irsku vyléčit zlomené srdce. Nevím, jestli by svérázné rady fungovaly v reálu, ovšem v příběhu působily dokonale organicky a… no, některé možná vyzkouším i v české kotlině.
Třetí za příjemné překvapení. Obě knihy jsem si koupila (díky anotaci a nekritickým hodnocení na Databázi) a nad prvním úpěla – bylo to naivní, hloupoučké a afektované. K druhému dílu jsem přistoupila ze zoufalství a slupla ho jako malinu. Překvapivě přirozené, vtipné a ke konci dokonce dojemné. Dalším plusem pro autorku, že ze mne sice vymáčkla pár slziček, ale nesnížila se k tak trapným pomůckám jako smrt hrdiny. Projev upřímného přátelství ve mně zanechá přece jenom příznivější dojem.
Hrdinové se mi opravdu líbili, jejich pubertální bolístky i nevraživost nepůsobily přehnaně a křečovitě, v rámci možností a motivací se chovali logicky. Dalším příjemným překvapením byla neexistence romantické linky. Na začátku jsem tipovala různé vztahové kombinace (při scénách, kdy se Ian culil na svůj telefon, jsem tipovala dvojici Ian – Rowan, pak jsem samozřejmě odhadovala, že se dají dohromady Rowan a královna Medb), nicméně nestalo se a já za to autorce děkuji. Další hvězda.
Škoda, že se takto uvěřitelně nepodařilo zpracovat příběh smutné Liny. Ale tenhle díl vlastně doporučuji.

drzá veverka
30.04.2021

Zpočátku jsem byla z knihy trochu rozpačitá, čekala jsem něco jiného než problémy puberťáků, ale nakonec mě příjemně překvapila. Milé zpracování přátelství a lásky a především důležitost rodiny, která formuje každého z nás. Citlivé a velmi poutavě vyprávěné.

BetyN.
27.04.2021

Do knihy jsem se pustila, protože zbožňuji Irsko, kde se její děj odehrává, a líbila se mi autorčina předchozí kniha. Byla to fajn jednohubka. Na chvíli jsem se přenesla do svého milovaného Irska a poznala trojici sympatických hlavních hrdinů. V názvu knihy je sice slovo "láska", ale kniha je o rozchodu, sourozeneckých vztazích, přátelství a následování svých snů. Prvotina autorky za mě byla lepší, takže tohle mě trochu zklamalo. Přečtení rozhodně nelituji, na odpočinek je to bezva.

Ilofka
12.02.2021

Nečetla jsem autorčinu předchozí knihu, takže nemůžu srovnávat, ale pro mě to bylo příjemné čtení. Líbí se mi vtipná přirovnání i zábavné dialogy, navíc spoustu zmíněných míst jsem v Irsku navštívila, takže to bylo takové příjemné nostalgické zavzpomínání.

Alča31
18.11.2020

Knížku jsem si koupila, protože se mi zalíbila její předchůdkyně Láska & gelato. Doufala jsem, že se budou knížky prolínat (hlavní hrdinky jsou nejlepší kamarádky), což úplně nenastalo. Příběh ale nebyl vůbec špatný, taková letní pohoda. Pokud nemáte co číst .. proč ne ?

bookworm_girl
16.11.2020

Vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat, takže nějaká očekávání jsem měla v podstatě jen kvůli krásné minimalistické obálce. Obsah knihy mě bohužel tršku zklamal.

Na začátku jsem se v ději vůbec neorientovala, nevěděla jsem, co se děje a knížka mě nebavila. Prvních asi 70 stran jsem musela docela přetrpět a do čtení se nutit. Potom už příběh konečně nabral nějaký spád, začalo se něco dít a já se konečně začetla.

Příběh byl... průměrný. Takový že neurazí, ale ani nenadchne. Nic extra originálního, ale ani vyloženě klišé. Originální tu ale rozhodně bylo prostředí, protože YA knížek odehrávajících se v Irsku moc neznám a tady bylo Irsko moc hezky popsané a po přečtení knihy bych se do této země rozhodně ráda podívala.

Podle názvu by člověk řekl, že bude knížka o lásce. Tak to ale v podstatě vůbec není, romantická linka tu úplně chybí a řeší se tu spíš problémy spojené s rozchodem. To není nic proti ničemu, jen mě to překvapilo.

Když jsme u rozchodu, tak hlavní hrdinka Addie mě ze začátku pěkně štvala. Přišla mi přecitlivělá, hysterická, že pořád dělá zbytečné drama z toho, že se jen rozešla s klukem. Autorka ale minulost postav postupně odhalovala víc a víc a až ke konci jsem zjistila, že vlastně Addieiny "hysterie" a vyvádění bylo oprávněné.

Kniha se také hodně točí ohledně sourozeneckého vztahu Iana a Addie, a opět, nejdřív mi jejich hádky přišly přehnané, ale ke konci mi vše začalo dávat smysl. Ostatní postavy mi nijak nevadily, ale ani mi extrémně nepřirostly k srdci. Kdybych ale měla říct jednu postavu, kterou jsem si tu oblíbila, tak Rowan.

Celou dobu kniha byla hodně průměrná, místy skoro podprůměrná. Pak ale přišel konec, a ten můj názor o hodně zlepšil. Posledních 20-30 stránek bylo krásných, přiznám se že chvílemi jsem měla málem slzy v očích. Takže po dočtení jsem byla vlastně nadšená.

Teď když se na to dívám o den později, tak je můj názor takový, že Láska & štěstí je fajn knížka, která vás asi úplně neposadí na zadek, ale neurazí vás. Není tu žádná romantická linka, prostředí a téma knihy je svým způsobem originální, takže pokud nemáte rádi romantická klišé, tohle je přesně pro vás. Nakonec jí ale stejně dám jen 3 hvězdičky, kdyby to šlo, dala bych asi 3 a půl, protože začátek mi prostě přišel hodně nudný a na to, že kniha nemá ani 300 stran, četla jsem ji týden, což není zrovna málo.

Hodnotím tedy 3 hvězdičky a 74%.

1