Láska a sex v starom Grécku

Láska a sex v starom Grécku https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353063/bmid_laska-a-sex-v-starom-grecku-2mB-353063.jpg 4 11 2

Pred dvetisícpäťsto rokmi vymyslel národ roľníkov a námorníkov demokraciu i šport, divadlo i zábavu, filozofiu i sandále. Grékom vďačíme aj za veľa iných výdobytkov, bez ktorých by sme neboli tým, čím sme. Okrem toho Gréci objavili lásku vo všetkých jej formách: philía, láskanie, viac či menej výrazný nepokoj, aký pár prežíva, keď zhasne krátke vzplanutie po zasiahnutí erosom, rovnosť medzi mužom a ženou v oblasti sexuálneho života, legitímny homosexuálny vzťah... Juan Eslava Galán oživuje na stránkach tejto knihy s dokumentárnou prísnosťou a dôrazom vzdelanca, ale i s pôvabom a nenútenosťou, ktoré sú pre jeho štýl príznačné a spríjemňujú čítanie jeho diel, ľúbostné zvyky takej silnej a tvorivej civilizácie, že ešte mnoho storočí po jej zániku sa západný svet stále na ňu odvoláva.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Ikar (SK)

Amor y sexo en la antigua Grecia , 1997

maryzka
29.08.2023 3 z 5

Zajímavá kniha, alespoň člověk ví odkud se vzala ,, Kamasutra" i když to připomíná toho málo, ale vztahy rodinné, láska mezi mužem a ženou, mezi stejného pohlaví, povinnosti ženy, emancipace, svatební zvyky, tradice ačkoliv je to spíš v příslovích přetrvali do dnešní doby.

DK197
29.03.2019 5 z 5

Velice dobře zpracované téma. :-) Autor píše čtivě. Až mě mrzí, jak málo knih mu u nás česky vyšlo.

90 %.

sex láska erotika španělská literatura sexualita milostné vztahy starověké Řecko

Juan Eslava Galán
španělská, 1948