Láska a jiné úkoly

Láska a jiné úkoly https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383122/bmid_laska-a-jine-ukoly-yJA-383122.jpg 4 491 108

Léto sedmnáctileté Abby Turnerové neprobíhá úplně podle jejích představ. Je už ne tak tajně zamilovaná do svého nejlepšího kamaráda Coopera. Nezvládá pomoct mámě s jejími psychickými problémy, a teď ji navíc odmítli vystavit její obrazy na jedné výstavě. A tak si napíše seznam deseti věcí, které musí stihnout za následující měsíc. Musí se naučit postavit svému strachu nebo se také zamilovat. Ví, že když splní všechny položky ze seznamu, stane se z ní ten správný umělec. Ale jak se jí krátí čas, zjišťuje, že uskutečnit některé věci je velice obtížné a že možná nezvládne změnit svou tvorbu, když nebude schopná změnit sebe sama.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Love, Life and the List , 2017

Nathally
08.11.2023 5 z 5

Byla to taková miloučká knížka. Celkově jsem si knížky od Kasie West oblíbila a i tato patří mezi moje oblíbené. Abby mi přišla sympatická a naprosto mi přirostla k srdci (možná je to tím, že s tou neopětovanou láskou máme stejnou zkušenost) a Cooper byl taky fajn. Iris jsem teda ráda neměla už od začátku, ale v každé knížce je někdo takový. Snad Kasie West napíše další takové skvělé knížky.

Becca_books
28.07.2023 3 z 5

Moje první kniha této autorky. Vybrala jsem si ji, protože ji stále všichni doporučují a inspirovala také pár dalších knih, tak jsem chtěla vědět, co na ni všichni mají. Přestože nejsem cílovka, kniha splnila svůj účel - letnní oddechovka. Romantiku víceméně nečtu, nechávám si vždy pár knih na prázdniny na válení u moře či odpočívání, takže většinou moc nečekám. Kniha se četla dobře, děj ubíhal celkem svižně. Postavy byly taky v pohodě. V knize je vlastně vše - hledání sebe sama, pochyby, první láska, důležitost rodiny i přátelství. Námět se mi líbil moc a doporučím podobný seznam i naší puberťačce :)

Denda884
10.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Knížka se mi líbila, ale bohužel ne tak moc jako ostatní knížky od této autorky. Abby i Coopera jsem milovala, strašně mi sedly povahy obou, ale přišlo mi, že pro sebe byli stvoření jako nejlepší kamarádi, takže ten konec byl takový zvláštní. Každopádně přečtení určitě nelituju:)

Vjeerus
21.03.2023 3 z 5

Ve výsledku mě kniha ničím nezklamala. Chtěla jsem něco nenáročného a pohodového, což jsem i dostala. Ale že by ve mně kniha zanechala nějaký trvalejší dojem, to asi ne.
Líbí se mi, jak autorka vždy najde pro hrdiny dost specifický koníček, který není jen jako vycpávka do volného času hlavních hrdinů, ale naopak tvoří velký kus jejich života.
Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a nemůžu tvrdit, že jsem se do nich nedokázala vcítit. Naopak do hlavní hrdinky možná až moc, takže mě svým způsobem mrzí, že mi kniha přišla dost nevýrazná.
Také pro mě byla příjemná změna romantické linky od přátelství k lásce a ne poslední dobou tolik oblíbená hate to love. Užívala jsem si, jak si hlavní hrdinka byla vědoma svých citů a dělala vše pro to, aby z toho vyvázla pokud možno nezraněná a s kompletním počtem svých aktuálních přátel.
Oproti tomu byl hlavní hrdina prostě správňák a bezva kámoš. Ale taky vlastně kluk, co potřeboval dospět (jako většina středoškoláků :D).
Vím, že za pár měsíců už si nevybavím, o čem kniha přesně byla, ale rozhodně nelituji, že jsem se do ní pustila. Jak jsem psala na začátku, chtěla jsem vypnout, nepřemýšlet a jen si užít nějakou tu středoškolskou lásku. A to jsem dostala. Děj příjemně plynul na zajímavém pozadí výtvarného umění, otce vojáka, psychicky nemocné mamky a lásky k čtyřkolkám. Číst to v tom správném věku, na který je kniha cílená, rozhodně to ve mně zanechá víc dojmů. Minimálně třeba naději, že není všem dnům a snům konec.

E.T.007
01.01.2023 3 z 5

Podľa mňa - zatiaľ - najslabšia westovka.
Príbeh nie je zlý, niektoré pasáže boli veľmi pekné, iné ma však ktovieako nebavili. Každopádne je to nepresladená romantická oddychovka, na aké sme u tejto autorky zvyknutí.

Veľmi sa mi páčil Zoznam srdca a to, ako Abby pri jeho plnení odhodlane opúšťala svoju komfortnú zónu, aby v sebe objavila niečo nové. Myslím, že taký zoznam by si mal vytvoriť asi každý. Mňa osobne to oslovilo natoľko, že som nad takým zoznamom začala reálne uvažovať. :)

barcamilujecist
26.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Další super oddechová knížka od Kasie, postavy jsem si oblíbila a strašně jsem si přála ať to Abby nakonec s Copperem vyjde, miluju knížky se šťastným koncem.

KateTheBlogger
09.08.2022 3 z 5

Za mě jedna z těch slabších westovek. Chvíli mi totiž trvalo se do příběhu naplno ponořit. A když už jsem si postavy oblíbila a bavil mě i děj, nastal konec, který jsem nečekala. Abych se vyhnula veškerých spoilerům, prostě to jen shrnu slovy, že kniha neskončila tak, jak jsem předpokládala.

PetraBery
12.07.2022 3 z 5

Pěkná oddechovka pro dospívající, kteří svůj směr teprve hledají. Sedmnáctiletá Abby si vytvoří seznam, který jí má pomoct růst a stát se právoplatnou umělkyní. V knížce nechybí první láska, důležitost přátelství a rodina.

michaela3483
20.06.2022 2 z 5

Ač je to jen pár měsíců, co jsem knihu četla, úpplně si nevybavím co se mi nelíbilo...

Možná je to tím, že kniha je pro mladé a mě je téměř 40...¨

Jsem ale přesvědčena, že mladým se bude líbit. Konec je vlastně o tom, že vše nakonec dobře dopadne.

kimChristopher
03.06.2022 5 z 5

Wow, tahle kniha ve mě vyvolávala hodně emocí. Ze začátku jsem knihu pojala jako další knížku, kterou jsem četla jen tak z radosti. Postupně, když se děj začal víc a víc rozvíjet, jsem knihu četla hlavně kvůli napětí. Nedokázala jsem zadržet slzy, když děj začal vrcholit a Abbyin svět se zhroutil. Zaujalo mě, že někdy i v těžkých chvílích dokázala mluvit sarkasticky. Za mě tohle je knížka, kterou bych doporučila všem :3

veverka2012
27.05.2022 5 z 5

Kasie West mi vždy dá na chvíli klid od mých starostí, ale v této knize jsem se moc vcítila do Abby, když Cooper nepřišel na výstavu, knížku jsem musela odložit asi na týden a u této časti jsem dokonce brečela (velmi procítěné), ale nakonec jsem se k ní vrátila a jsem spokojena jako vždy u Kasie West.

KnihypodleTerky
26.05.2022 4 z 5

Hlavní hrdinka Abby se ve svém volném čase věnuje malování. Doma má vlastní ateliér a po maturitě chce nastoupit na uměleckou školu. Aby však měla oproti ostatním uchazečům výhodu, potřebuje získat první zkušenosti s prodejem jejích děl.
V místním muzeu se jako každý rok pořádá výstava amatérských obrazů, což znamená, že má Abby příležitost ukázat svůj talent.
Autoři těchto děl však musí být starší osmnácti let, a proto ředitel její obrazy nepřijme. Navíc dodá, že nemají žádný výraz a hloubku.
Abby se rozhodne sepsat seznam 10 úkolů, které musí toto léto splnit a díky nim se změnit k lepšímu.

Prvních pár stránek mě kniha moc nebavila, ale potom jsem se začetla a nutně jsem potřeboval vědět, co se stane dál. Příběh knížky není nijak zvlášť překvapivý či napínavý, opravdu jde o relaxační romantickou knížku. Ale styl psaní autorky je neskutečně čtivý a hlavní postavy jsou moc sympatické, takže se knížka čte sama.
Vztah mezi Abby a Cooperem působí přirozeně a neuspěchaně, což se mi moc líbilo.
Pokud hledáte něco oddechového s příjemnou atmosférou, milou romantickou zápletkou a u čeho nebudete muset přemýšlet, Láska a jiné úkoly je určitě dobrá volba.

—————————————————
4,5⭐️/5⭐️
—————————————————

pogmanka
05.05.2022 5 z 5

Knihy od téhle autorky mám moc ráda, krásně se čtou a člověk u nich zapomene na všechny starosti. Ani tady ta nezklamala, zamilovala jsem si oba hlavní hrdiny a držela jim palce. A prostředí umění tam bylo moc hezky zakomponováno.

KodalSa
16.03.2022 5 z 5

Tuhle spisovatelku mám už dlouho moc ráda. A tahle knížka rozhodně nezklamala, i když Kluk od vedle, Náhradní kluk a P.S. u mně pořád ještě vítězí! Moc pěkné čtení, těším se na další autorčiny knížky!

michaela5475
06.02.2022 3 z 5

Řekla bych, že to byla jedna z povedenějších knih této autorky.
Neměla jsem na knihu velké nároky, tudíž mě příjemně potěšil děj i postavy.
Pokud máte chuť na pohodové letní čtení, jistě neuděláte chybu s touto knihou.

mina_harker
28.01.2022 3 z 5

Musím říct, že autorčiny knížky Kluk od vedle a Náhradní kluk se mi líbily víc.

Lenka2533
01.01.2022 4 z 5

Skvělá oddechovka :) Je to hrozně čtivý a pěkný příběh. Moc mě bavila.

MocPísmenek
17.11.2021 4 z 5

Super knížka pro oddechové čtení. Přesně to, co jsem od ní očekávala. Čtivý, romantický teen příběh s vtipnými a romantickými momenty. Milá jednohubka.

Mondaika
14.11.2021 4 z 5

Mile jsem překvapená. Spíš než kopec lásky jsem v knize našla tolik moudra, které bych ani v nejmenším nečekala. Kniha má jednoznačně, co předat... A krásně jedním dechem se čte

jitka_dankova
25.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Půvabný příběh, ani bych ho moc neoznačila jako romantický, přišlo mi, že o nějakou romantiku tam vlastně primárně nešlo. Respektive po stránce romantiky a nějakého škádlení jsem jaksi čekala víc a neužila jsem si to. Ale neuvěřitelně mne bavilo, jak obě postavy plnily ten seznam stanovených úkolů na zdokonalení a užívala jsem si, jak byla rodina Abby tak nápomocná a s jakými životními moudry přicházeli. Knihu bych spíš označila jako takovou "motivující" literaturu.