Láska a jiné úkoly

Láska a jiné úkoly https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383122/bmid_laska-a-jine-ukoly-yJA-383122.jpg 4 491 108

Léto sedmnáctileté Abby Turnerové neprobíhá úplně podle jejích představ. Je už ne tak tajně zamilovaná do svého nejlepšího kamaráda Coopera. Nezvládá pomoct mámě s jejími psychickými problémy, a teď ji navíc odmítli vystavit její obrazy na jedné výstavě. A tak si napíše seznam deseti věcí, které musí stihnout za následující měsíc. Musí se naučit postavit svému strachu nebo se také zamilovat. Ví, že když splní všechny položky ze seznamu, stane se z ní ten správný umělec. Ale jak se jí krátí čas, zjišťuje, že uskutečnit některé věci je velice obtížné a že možná nezvládne změnit svou tvorbu, když nebude schopná změnit sebe sama.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Love, Life and the List , 2017

Karola050716
21.04.2019 2 z 5

Tohle bylo pro mě trochu zklamání. Kasie West miluju a tohle je třetí kniha od ní a první, která mi nesedla..má úplně strašně dlouhý rozjezd, než se tam skutečně začne něco dít, a konec je zase hrozně ukvapený, jako mávnutím se během dvou stránek všechno spraví... Obě hlavní postavy mi lezly na nervy. On úplně strašně a tak jsem si prvně přála, aby na konci Ona zůstala sama..pro mě by to byl ideální konec, něco pro sebe udělala, nějak se změnila a prostě se od všeho oprostila..Taky je v té knize hrozně motivů jen tak načnutých, ale nijak neuzavřených...knížka se čte dobře, ale příběh nudí a když je vaše nejoblíbenější postava v teen romanci dědeček, tak je něco špatně.

KaileyBlot
10.04.2019 3 z 5

Čekala jsem od autorky něco víc. Z jejích předchozích knih jsem byla nadšená, ale tohle byl takový průměr. Ale přes to všechno si kniha udržela mou pozornost a co musím uznat je, že až do poslední stránky jsem nedokázala říct, jak to dopadne. Nebylo to nic převratného, spíš nenáročné a fajn čtení od kterého nesmíte mít vysoké nároky.

Litocha
07.04.2019 3 z 5

Autorka si mě získala už Náhradním klukem a i tuhle knížku jsem četla s potěšením. Líbí se mi, jak umí vytvořit a popsat zajímavé charaktery postav, líbí se mi, že se knížky soustřeďují na vývoj hrdinek, líbí se mi i velká role, kterou v příbězích hrají rodinní příslušníci, i dotek vážnějších témat. V jednu chvíli tady ale Abby byla na proplesknutí a ten až moc sluncem zalitý happyend mě donutil tu 3,5 hvězdičky zaokrouhlit dolů, ne nahoru.
Náhradní kluk pro mě sice zůstává pořád nejlepší, ale i tahle knížka stála za přečtení a už se těším na další kousek.
P.S. Dědeček byl vážně skvělý a na každou jeho přestřelku s Abby jsem se neskutečně těšila.
P.P.S. A líbí se mi (už poněkolikáté) i obálka.

eliska2106
31.03.2019 5 z 5

Když máš něco rád, tak se snaž, snaž se víc a ještě trochu přidej ;-)

ivousekk
23.03.2019 5 z 5

Opet skvela oddechovka, Kasie West proste nezklame. Uz aby vysly dalsi jeji knizky, at mam co cist, az budu mit naladu na neco podobneho.

Magdyla.8
12.03.2019 3 z 5

Takový průměrný příběh to byl. Cooper mě docela štval po celou knihu, proto jsem čekala jiný konec, ale pro romantickou linku to chapu

Merrit999
11.03.2019 3 z 5

Zatím nejslabší kniha od autorky co u nás vyšla,ale přesto milá oddechovka

Maki09
08.03.2019 4 z 5

Další knížka od této skvělé autorky dočtena. :) Přiznávám se, že ze začátku jsem si nebyla úplně jistá, jestli se do čtení pustím, ale po chvíli mě úplně pohltila a vyklubalo se z ní skvělé odpočinkové čtení. Příběh jsem si opravdu užila. A také hlavní hrdinové Cooper a Abby mi byli velmi sympatičtí. :) Takže pokud hledáte další fajn knihu pro pobavení, ale i relax, určitě vřele doporučuji. O:)

Pedruska01
28.02.2019 5 z 5

Myslím, že mi ten pomyslný čtecí maraton téhle autorky celkem jde a už teď mi je líto, že jsem skoro na konci. :D Znovu jsem se ponořila do knihy, která se opravdu rychle a lehce četla. Ten styl psaní je úžasný. Nevím, jak je to možné, ale zase mě to dostalo. Líbilo se mi to, byla to hrozně milá a odpočinková záležitost, která mi znovu přičarovala takový ten přihlouplý úsměv, který jen horko těžko člověk dostává dolů. :D A jelikož se děj odehrává o letních prázdninách, je to ještě kouzelnější.
Hlavní hrdinku Abby jsem si oblíbila, bylo fajn, že byla malířkou/umělkyní a chtěla to někam dotáhnout, že se nevzdala po prvních "vážených" negativních ohlasech, že si prostě šla za svým snem.
Coopera, jejího kamaráda a našeho druhého hlavního hrdinu jsem měla taky ráda, byl to skvělý nejlepší kamarád - kterého jsem jí místy vážně záviděla, ale upřímně, bála jsem se, jak to mezi nimi dopadne. Přeci jenom neopětovaná láska - to je na prd a celkem bída, co si budeme povídat. Napnutá jsem byla vážně hrozně dlouho. Taky tomu nepřidala ta promarněná/zmeškaná výstava v muzeu - tak nějak jsem cítila Abbyin vztek vůči Cooprovi. A jelikož jsem to viděla jen jako pozorovatel, bylo mi ho líto, jelikož v tom celém měla prsty ta mrcha Iris. Ale co osud nechtěl? Jo, můj nesmazatelný úsměv mluví za vše. :D Ten kluk si mě prostě získal.
Chtěla bych vyzvednout ještě Abbyinýho dědu - byl to parádní děda a líbilo se mi sledovat ty jejich sarkastické přestřelky. Znovu se v příběhu objevilo takové silnější téma (rodiče Abby), což oceňuji.
Jo, další věc, která byla víc než dobrá. A tak nějak mi ani nevadí, že to jsou příběhy mimo moji věkovou kategorii, jelikož hlavní hrdinové se nechovají jako děcka. Mají v hlavě něco víc.
Dovolím si hodnotit plným počtem hvězd a zařadit tuto knihu jako druhou nejlepší. Ústně bych to teď asi neobhájila, ale mám "ten" pocit, že tak to je správně. Doporučení je jasné! :)

sd1992
25.02.2019 5 z 5

P.S. Líbíš se mi bylo sice lepší, ale i tak nemám srdce tomuto dát ani o hvězdičku méně.. :-D Mně se prostě její styl psaní líbí.. :) čte se to rychle a já u této četby naprosto vypnu a zrelaxuji, takže svůj účel to splní.. :-D

Knihomolka97
21.02.2019 2 z 5

Achjo..velké zklamání. Kniha mě absolutně nebavila, přišlo mi, že se tam nic nedělo. Jediné světlé okamžiky byly vtipné rozhovory mezi Abby a Cooperem. Ale to je všechno. Na jednu stranu chápu proč Abby Coopera milovala ale mě se prostě nelíbil.
Konec mi přišel spíš nucený.

Drahuska12
18.01.2019 5 z 5

Krásná kniha ❤️

warca
13.01.2019 3 z 5

Sladký příběh s happy endem. Jen o něco slabší než ostatní autorčiny knihy. Neměl takový spád. Chvílemi docela nuda. Musela jsem přeskakovat, abych u knihy vydržela.
Postavy ale byly sympatické. Neotřelé lehké dialogy...
Dalo se to. Jako oddechové čtení.

LilianaFalcon
30.12.2018 2 z 5

Knížka o hrdince, která hledá své vlastní já.
Jenže je to děsná nuda! A Cooper mě celou knížku děsně štval.
Ale ne že by tam nebylo i pár hezkých momentů.

Liduka
29.12.2018 4 z 5

Opět krásná kniha od Kasie, tentokrát s nádechem umění. Abby i Coopera jsem si zamilovala a hlavně to jejich špičkování. Nicméně jednu hvězdičku ubírám, protože ten konec mohl být trochu méně prodlužovaný.

SknihouVrukách
21.12.2018 5 z 5

Krásna romantická kniha. Začiatok bol slabší,ale koniec to vynahradil.

ZNellyZ
17.12.2018 5 z 5

Skvělá oddechová knížka, která má šmrnc. Rychle se čte, dialogy jsou vtipné, byly situace, které mě překvapily a rozhodně to není pro mě poslední kniha od téhle autorky.

elik-play5518
25.11.2018 3 z 5

Průměrná kniha. Od autorky doporučuji Náhradní kluk

Knihomolka10
10.11.2018 4 z 5

Knížky od Kasie West mám moc ráda. Líbí se mi, že v jejích příbězích se vyskytují věci, nad kterými by se měl každý zamyslet. Její knížky jsou také hodně čtivé a její styl psaní je výborný. Knížka Láska a jiné úkoly je skvělá oddechovka. Bavilo mě, jak Abby s Cooperem plnili srdeční seznam. Coopera si nejde nezamilovat i přesto, že v některých částech se choval hrozně. Moc se mi taky líbil vztah, který měla Abby se svým dědou. Tahle knížka byla pěkná a já doufám, že od Kasie West vyjde brzy něco dalšího.

erulka
06.11.2018 4 z 5

Námět příběhu není nic moc originální, ale velmi dobře se to četlo. Bavilo mě s Abby a Cooperem zažívat nové situace a nové zkušenosti. Mrzelo mě, že Abby nevyšla výstava, tak jak si představovala,a úplně jsem chápala její rozčilení. Byla to prima knížka :)