Láska & gelato

Lina tráví prázdniny v Toskánsku, ale rozhodně nemá náladu na pláže nebo slavné památky. Je v Itálii jenom proto, že si máma před smrtí přála, aby poznala svého otce. Ale proč by měla poznat otce, který se za šestnáct let jejího života ani neukázal? Jediné, po čem Lina touží, je jet domů. Pak se jí ale dostane do rukou deník, který si její máma vedla, když žila v Itálii. A Lina najednou objevuje magický svět tajných lásek, nádherného umění a skrytých pekáren. Svět, který ji okouzluje a vede k tomu, aby odhalila tajemství, které změní vše, co si Lina myslela o mámě, otci, a dokonce i sama o sobě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335044/laska-gelato-guu-335044.jpg 4.3214

Love & gelato (2016)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kniha Láska & gelato

simviki

Mám strašně ráda Florencii, takže jsem si tuhle knížku musela přečíst, i když mi bylo jasné, že půjde jen o oddechový slaďák. Teď se musím opravit, není to tak úplně pravda. Zápletka tam je . Je to lehce předvídatelné, ale líčení Florencie to bohatě vynahradí. Zkrátka je to jako gelato, sladké sametové se zajímavým ovocným akcentem a když ho dojíte , zůstane vám v puse ještě dlouho sladká příchuť...

Lofda
30.12.2018

Po knize jsem sáhla hlavně proto, že jsme se chystali na dovolenou do Toskánska a já mám opravdu ráda místa, kam vás třeba nezavede každý druhý průvodce.. Takže asi tak, příběh není úplně špatný, ale za mě ne zrovna uvěřitelný, všichni v podstatě během týdne změnili životy od základů a všechno je ok a zalité Toskánským sluncem? Co ale knize nemůžu upřít je, že vás zavede do Florencie a ta je prostě úžasná, dechberoucí, krásná...A já ji po přečtení navštívila, mj. jsem si sáhla na rypáček divočáka na Fontana del Porcellino, viděla jsem sousoší Únos Sabinek.. A díky tomu, že jsme špatně odbočili při nájezdu na rychlostní silnici, udělali jsme si neplánovaně i zastávku na hřbitově padlých amerických vojáků.. ;-) Takže k příběhu už nemám důvod se vracet, ale děkuji za malého průvodce po Florencii..

simi28
30.12.2018

Na tuto knihu jsem se těšila už několik měsíců, a tak jsem byla nadšená, že se mi konečně dostala do rukou.
Hlavní hrdinka mi byla již od začátku sympatická a Ren zrovna tak. Děj je sice trochu předvídatelný, ale k tomuto žánru to zkrátka patří. Největším plusem celého příběhu jsou svižný styl psaní a nádherné popisy Florencie, díky kterým se čtenář dokonale přenese do italského prostředí. Vím, že i tak tato kniha není nejoriginálnější, ale mně se tak strašně líbila že dávám pět hvězdiček. Doporučuji.

eliskaho21
26.12.2018

Moc krásný děj, líbilo se mi být na chvíli v Toskánsku, po přečtení knížky jsem učinila rozhodnutí, že se tam určitě někdy podívám.

Evitsa
13.12.2018

Jak začít?Myslím si,že kniha by rozhodně zasloužila lepší obal (její mamča byla přeci fotografka ne?!) a Florencie je tak KRÁSNÁ,fakt škoda!
Jinak kniha byla napsaná prostě božsky,dlouho jsem se tak nebavila ,i když přiběh byl smutný pořád jsem se musela nad tím černým humorem uchechtávat. :-)
Kniha mě tak vtáhla do děje,že jsem zase u knihy měla otevřený google earth a cestovala s nimi po Florencii ,to je nádheraaaa,třeba Ponte Vecchio,Fontana del Porcellino,zahrady Boboli - KRÁSA!!!A i ten americký vojenský hřbitov existuje ,přesně s 4 402 vojáky.Jen tu perníkovou chaloupku ještě hledám....:-)
A tajná pekárna....?jen o tom píši a už slintám jakou mám na to chuť!!!
Jasně ,že mi to nedalo a pátrala jsem jestli je to pravda a existuje něco takového a k mému potěšení ve Florencii jich je více,nějaké jsou známé více a jiné méně, každopadně v ulice Via del Canto Rivolto ta pekárna existuje!!!!
Takže,až pojedete do Florencie ,určitě stojí za to jí najít a v noci se pořádně nadlábnout.

Půca4
24.11.2018

Když jsem knihu otevřela, ihned jsem odložila tu rozečtenou a pustila se do této. Líbila se mi anotace, nápad a sedl mi text - velice příjemně se to celé četlo. Trochu více jsem poznala Itálii - místa a jídlo. Bylo to příjemné a oddechové čtení, ale ten konec? Tím to pro mě autorka celé zkazila. Takové klasické neslané nemastné zakončení knihy, které se najde u každé druhé.

Luci.han
22.11.2018

Před pár minutami jsem tuto knížku dočetla, a pocity? Panebože! Úplná bomba, skvělost a ohňostroj! Nyní se na vůdčí pozici mých nejoblíbenějších knížek posunula právě Láska & Gelato. Jakožto milovnice románů mohu jenom doporučit. Zápletka opravdu promyšlená, ale nejvíce mě opravdu nadchl závěr této knížky, a i když je to klasická teen literatura, měla jsem co dělat abych neupustila slzu. Ze začátku jsem si hlavní hrdinkou nebyla sice moc jistá, místy mi připadala dost protivná, ale nakonec jsem si ji zamilovala a už jí jenom do samého konce fandila! :)

PapayaD
16.11.2018

Celou dobu jsem váhala, jestli mám dát dvě, nebo tři hvězdičky. Nakonec dávám 3. Příběh je průměrný a většina věcí je naprosto odhadnutelná. Nicméně jako oddechovka dobrý, na léto fajn, Itálie je obrovské plus.

azraelka
05.11.2018

Na léto ideální knížka, krásná Itálie, zmrzlina a láska.

blazensknizkou
30.08.2018

Tato kniha je jako dělaná na léto. Když ji vždy vidím v poličce, tak vzpomenu na dovolenou s celou rodinou, na kterou mám nádherné vzpomínky.

lily_maleckova
22.08.2018

Skvělá letní nenáročná oddechovka :) Moc doporučuju!

M_bookworm
15.08.2018

Kniha se mi líbila moc! Jako největší benefit považuju to, že v knize byla hezky popisována Florencie a také zde byly i italské fráze.
Moc doporučuju :)

HankaHail
06.08.2018

Úžasná knihohubka (výraz jsem si vypůjčila od Marleen) přečtená rychlostí světla. Zasazení do Toskánska je to pravé na letní čtení a pro cestovatelské duše. Velmi mě knížka bavila dvěma dějovýma linkama. Škoda urychleného konce.

koala
12.07.2018

Pozor zápletka! Nejvíce mi k srdci přirostl Howard (nejspíš moje věková skupina) ... za to jak ochotně do svého života přijal Linu, za to jak miloval její mámu ... jen bych mu přála trochu víc toho životního štěstí ... třeba v dalším díle v podobě nové lásky? ...

MirijamFrankl
11.07.2018

Celý příběh mi připadal trochu přeumělkovaný, nerealistický, hlavní hrdinka poněkud nemastná neslaná, na druhou stranu autorka velmi hezky zpracovala atmosféru Toskánska a i dialogy mne mile překvapily. Letní romantika s poněkud hlubším poselstvím, napsána poutavým stylem. Samotnou mne zaskočilo, že se k ní ještě rozhodně vrátím.

caroline.aiko
08.07.2018

Knihu jsem viděla u kamarádky a oslovila mě hlavně italským názvem, jelikož studuju italštinu, a čekala jsem, že se tam bude nacházet víc italských vrází a ne jenom primitivní “ciao”. Jednoduše jsem čekala něco víc než klasický příběh o svým způsobem namyšlené slečně, která se seznámí s chlapcem a klasicky spolu skončí což je od začátku úplně jasné. Podle mě je to slabý příběh, ale plus tomu dává, že se to odehrává v Itálii.

coppacabana
25.06.2018

Docela lituju, že jsem neodolala a knihu si fakt nenechala až na prázdniny, kdy by právě mou jedinou starostí bylo, co budu jíst ten den, kam se půjdu podívat a co zažiju. Protože tato knížka je vyloženě na to, abyste ji vláčeli křížem krážem a vlastní objevování si doplnili objevováním Liny a Rena. Autorka úplně dokonale popsala Florencii - ty uličky, gelato, most. Itálie je prostě neskutečná. A Itálie v očích autorky je ještě neskutečnější. Strašně jsem si užívala ten pomalu se budující vztah Rena a Liny. Co si budeme povídat, ti dva jsou strašně roztomilí a od toho momentu v Římě následovaly všechny mé top scény - aneb scény, při kterých jsem se bláznivě křenila. Je to úžasné oddychové čtení a já se těším, až si knížku znovu otevřu někde na dovolené (třeba v té Itálii) a znovu se budu bláznivě usmívat.

luciefeix
29.05.2018

Začátek dobrý ale poté to už bylo naivní a předvídatelné . Pro mladší čtenáře .

planet129
23.05.2018

To bylo až moc sladké.. A hlavní hrdinky - naivita nechyběla a nerozhodnost též. Ale i tak to bylo příjemné, milé a místy vtipné

Litocha
12.05.2018

Knížka je sice docela předvídatelná a příběh není zvlášť originální, ale nad průměr ji pro mě pozvedávají dvě věci: sympatické postavy (tedy hlavně Lina, její nejlepší kamarádka, Ren a Howard), kterým jsem prostě musela fandit, a skvěle zachycené prostředí Florencie - skoro jsem tu Itálii cítila na jazyku, z knížky navíc dýchá léto a radost z objevování. Jde poznat, že autorka zažila Itálii na vlastní kůži. Dalším plusem je určitá uměřenost - přestože některé situace jsou docela dramatické, knížka není přepjatá a přeslazená.

Etule
19.04.2018

Druhá kniha, díky které mám chuť udělat si výlet do Florencie a dát si gelato. :-) Krásné čtení do tohohle klubajícího se nádherného počasí. Četlo se to samo a člověk musel obdivovat Howarda. Ren byl prostě zlatíčko. Bavilo mě to. :-)

jolisek123
16.03.2018

Nápad dobrý, plné zvratů, i když konec se dal poměrně dost dobře předpovídat. Odpočinkové čtení, které vás dostane do středu Itálie a probudí ve vás náctiletou holku s chutí objevovat:-)

em75
11.03.2018

I když je to kniha o náctileté holčině,nemohla jsem se od čtení odtrhnout.Je to moc krásná kniha,chvílemi jsem ani nedýchala napětím,co se stane.Jsou tam vtipné hlášky,ale jinak mi to nepřišlo vyloženě pubertální,ale naopak hrozně milé..
"Další dlouhou minutu jsme se na sebe dívali a jsem si skoro jistá,že i náhrobní kameny se nakláněly,aby jim neušlo,co si řekneme dál."
Myslím si,že jsem ji nečetla naposledy.A to je co říct..

Ivanule
26.02.2018

Po přečtení knížky bych se s chutí hned přestěhovala do Itálie,nevím proč,ale tyhle jižní země mě přitahují už od dob puberty:D k Itálii je to ještě Španělsko,Řecko,snad tou kulturou,historií,lidmi nevím...Krásný slunný příběh,který tedy nezačíná ničím pěkným,ale krůček po krůčku se to hezky rozjíždí,pěkně popsaná příroda,památky,až teda bydlení na hřbitově to by pro mě nebylo.Jinak za mě super příběh pro dívky,ale i já coby 30+ jsem si ho velice ráda přečetla,oddechová knížka!!

TeryJane
23.02.2018

Když jsem tuto knihu četla, naprosto jsem se od ní nemohla odtrhnout. Ten příběh mě zcela pohltil a knihu jsem přečtla jedním dechem. Je to taková oddechová letní knížka někam k vodě, ale zároveň děj v ní není vůbec jednotvárný a vždy vás něčím překvapí. Já jsem si čtení této knihy neskutečně užila a vřele doporučuji.

lenka608
10.02.2018

Naprosto strhující příběh, který Vás zcela pohltí. Od knížky jsem příliš nečekala, ale jakmile Vás vtáhne do děje, nemáte šanci se odtrhnout. A když už si myslíte, že máte děj naprosto prokouknutý a nic Vás nepřekvapí, stejně se objeví nějaký zvrat který nečekáte. Rozhodně doporučuju přečíst. Skvělá ukázka toho, že i v neštěstí můžete objevit něco krásného.

Ivuska.09
20.01.2018

Jednoduché, čtivé, vhodné zejména pro mladší dívky - ty budou nadšené.

Nikyyy
06.01.2018

Dočteno. :) Krásná kniha u který si uvědomíte,co pro znamená slovo ,,máma" a při tom postupně objevujete Itálie.O knize jsem začela přemýšlet v reálném životě,ale slovo ,,mamka" má v této knize hluboký význam.Uvědomíte si,co pro vás mamka znamená. Za mě super kniha,která vás nutí číst a číst stále dál. Carolina neboli Lina to neměla v životě lehké.
Doporučiji všem přečíst a je jedno kolik vám je. :)

agatha2
29.12.2017

Nejsem cílovka, ale mně se to fakt líbilo. Bylo to moc pěkné italské zastavení.....

Eleanor-ka
20.12.2017

Dojemná, něžná, místy vtipná oddechovka, která se čte sama.
Tak italské a zároveň americké! Lina se mi zdála celkem inteligentní, žádné upejpavé děvčátko, ale pokaždé žasnu nad nevědomostí některých američanů (co je to dóm, kdo byli Medicejští?) - většina z nich opravdu zná jen jejich Sochu svobody.
A teď něco k ději. Zápletka se mi líbila, byla taková neobvyklá a vzhledem ke smutnému příběhu hlavní hrdinky, to nebylo pochmurné a depresivní (ba ne, když z tak překrásné, byť jednoduché obálky, čiří taková radost). Osobně se mi víc líbilo vyprávění Hadley, než samotné Liny, jejíž milostná zápletka by se místy dala popsat jako naivní a dětinská. Kdežto Hadleyin příběh byl jako by jej napsal sám život. Howard je vážně skvělý chlap, škoda že takových najdeme jen v knihách.

Krásné čtení. Florencie, gelato - co víc si přát?