Láska a čest

Láska a čest https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3127/laska-a-cest-3127.jpg 5 376 51

Anglie 1099 Romanticko-historický příběh lásky plné vášně, napětí i dobové středověké atmosféry jedenáctého století líčí oblíbená autorka s šarmem a vtipem, stejně jako s neobyčejnou schopností vyprávět o stále se opakující touze a snu každé ženy – najít toho pravého. Krásná lady Madelyne žije na dvoře svého bratra, krutého a bezohledného barona Louddona. Na Louddonovo panství však vtrhne s vojskem baron Duncan z Wextonu, řečený Vlk, aby pomstil zločin, kterého se Louddon dopustil. Duncan z Wextonu o Madelyne ví a chce si ji odvézt jako válečnou kořist. Když ale hrdou krásku spatří, zaručí se, že ji bude ctít a chránit, i kdyby pro ni měl položit život. Odveze ji do svého hradu a jako čestný muž dostojí svému slovu. Nakonec však oba přemůže vášnivý cit a Madelyne se Duncanovi celou svou duší vzdá. Od této chvíle stojí pevně po jeho boku – po boku svého pána – mocného Vlka, který bojuje za její lásku a svou čest.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Oldag

Honor's Splendour , 1987

Ála1968
12.02.2023 5 z 5

I když mi přijdou romány od spisovatelky trošku na jedno brdo,trošku dost předvídatelný,takže víte už dopředu jak to asi bude probíhat, jsou krásný,přesto jsem je přečetla do poslední stránky.Patří mezi jedny z nejhezčích.Tato a Svatba.

Schary
03.01.2023 3 z 5

Na mě až moc červená knihovna. Všechno bylo až moc jasné a takové prvoplánově krásné. Čekala jsem asi víc...

pip11
14.05.2021 4 z 5

Krásný středověký příběh, ve kterém nechybí trocha napětí, humor a skvělí hrdinové. Bylo to pěkné a poutavé.

katkaq
21.04.2021 5 z 5

Tuhle knížku miluju a pravidelně se k ní vracím. Má všechno, co bych si mohla od červené knihovny přát. Humor, neohroženost, síla, láska. Krásný příběh.

Kudík
17.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Lady Madelyn byla skvělá, a protože mám smysl pro humor jako Anthony, tak jsem se smála spolu s ním. Zážitky s krmením Siléna a lukostřelba (ať už trénink nebo závěrečná akce) prostě neměly chybu. :) U Madelyn se mi ještě líbilo, jak stále slibovala, že už neřekne ani slovo.... A bratři Wextonové, ať už Duncan (Vlk/Odysseus), Edmond (Polyfemos) a nejmladší Gilard, to muselo být... dostat se do takové rodiny, i když to stolovaní nebylo nic moc. :) Oceňuji, že autorka do své romance, vložila nejen reálné historické postavy, ale i mytologické. Ke knihám JG se ráda vracím.

oresvo
24.03.2021 4 z 5

Příběh byl krásný ale na mě místy zdlouhavý.
Ona se sice bála svého bratra ale Duncenovi prakticky hned padla kolem krku.

Ale jako romantické oddechové čtení to jde .

Arsi
28.01.2021 5 z 5

Krásný romantický příběh. Julie Garwood to prostě umí.

Verunka4444
27.11.2020 5 z 5

Garwoodová je prostě bohyně,každá její kniha,kterou jsem doposud přečetla,byl učiněný skvost.Samozřejmě mám své favority(Nevěsta,Dar lásky,Králova milenka,Strážný anděl,Svatba a Tajemství ♥) Příběh Vlka Duncana a Madelyne byl pro mou romantickou dušičku jako krabice čokolády a puget růží.Miluji Vysočinu a drsné skotské horaly,ale i rytíři nejsou k zahození ♥

jinbr
06.10.2020 5 z 5

Ano, ano... není to zase tak časté, aby romantický příběh měl tak vysoké hodnocení. Ale zde si to jednoznačně zaslouží. Byl psaný s vtipem, v průběhu čtení jsem se kolikrát uchechtávala. Madelyne byla tak hezky přirozeně naivní a zároveň chytrá, otevřená žena. Duncan sympaťák. Pro mě krásná oddychovka, která vás donutí skončit dlouho, opravdu dlouho v noci

Laf
01.06.2020 3 z 5

Dobrá odpočinková kniha. Líbilo se mi, jak se hlavní postavy pořád hašteřili. Bohužel mne kniha vtáhla do děje někdy po půlce, takže jsem si ji tolik neužila. I tak za to kniha stála :)

Ms.Floyd
21.05.2020 5 z 5

Tohle je snad nejlepší romantika, kterou kterou jsem kdy četla! Krásný a dobře vylíčený příběh, úžasní hrdinové a šťastný konec. Knížku doporučuji a určitě se k ní vrátím :)

LenkaAK
21.03.2020 5 z 5

Jeden z nejkrásnějších příběhů na historickém pozadí středověké Anglie. Už jsem tuto knihu četla podruhé a opět mě okouzlila.
Jemná lady Madelyn osvobodí na začátku příběhu statečného barona Wextona, kterého nechal její zrádný bratr o mrazivé noci přivázat ke kůlu. Madelyn s Wextonem unikají na jeho hrad a už po cestě je jasné, že to nebude romantika pro slabé povahy. Madelyn je nemotorná, zraněná, bojácná, výbušná, vášnivá a pravdomluvná. S tímto koktejlem se musí baron Wexton přezdívaný Vlk vyrovnat. Do toho všeho zasahuje proradný Madelynin bratr Louddon. A objeví se i skutečný vlk!
Příběh je spletitý a dobře propracovaný, prolíná se s dobovými reáliemi (fakt přesné a to já ráda) a dává nahlédnout do sociálních vztahů doby (tohle v červené knihovně fakt nehledáš).

Akin309
17.03.2020 5 z 5

Je to jedna z mojich obľúbených kníh od
J. Garwood. Strašne som sa pri tomto príbehu nasmiala. Určite ju odporúčam ♡

Kamila1991
22.02.2020 5 z 5

Pro mě je tohle určitě nejlepší knížka od J. Garwood. Miluju knížky z prostředí Skotska, ale tohle byla příjemná změna. Duncan a Madelyne byli prostě úžasní. Už teď vím, že se ke knížce brzy vrátím.

Amitiel76
23.01.2020 5 z 5

Byly doby, kdy jsem na těchto historických romancích doslova ujížděla, a přečetla všechno co se dalo. Zvlášť paní Garwoodová patřila mezi mé nejoblíbenější autorky, a vlastním téměř všechny její knihy. Pouze tato mi dlouho unikala.
Ale jak se říká, s věkem se mění chuť. Člověk už má ledacos načteno, a i můj oblíbený žánr se posunul kamsi jinam. Nicméně jako nostalgické připomenutí mích "mladých let", byla právě tato kniha perfektní. Je zcela jisté, že "Láska a čest" patří mezi ty nejlepší autorčiny knihy.
Přesto jsem nad některými pasážemi shovívavě kroutila hlavou, protože autorčino líčení života ve středověku, je někdy opravdu úsměvné. Až nereálné.... Ale jde přeci o romanci, nikoliv historický román. Tak že promíjím :-) Jako odpočinková četba, skvělé. V tomto žánru patří určitě k tomu nejlepšímu.

helenkan
31.12.2019 5 z 5

Moc hezká historická romantika. Tohle já miluju. :-) I když, žít v té době bych nechtěla.:-)

Alenka76
27.12.2019 5 z 5

Pre mňa najlepšia kniha od tejto úžasnej spisovateľky prečítaná jedným dychom objavila som ju náhodou. Idem sa pustiť do jej ďalších kníh.

TerryDee
03.11.2019 5 z 5

I když se tato kniha přímo ve Skotsku neodehrává, nýbrž v Anglii, tak příběhu to vůbec neuškodilo. Proto můžu říct, že se jedná o vydařenou historickou romanci s Madelyn s Duncanem. Hrdinové vás dokáží vtáhnout do příběhu, který je svým námětem zajímavý.
Takže ženy - zahřejte mužům nohy svým tělem a třeba najdete toho svého osudového, jako naše hlavní hrdinka.

petraj30
28.07.2019 4 z 5

Moc pěkný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem nepřečtla poslední slovo

Tirisa
24.01.2019 3 z 5

Chtěla jsem historickou romanci a dostala jsem historickou romanci. Bylo to milé, odpočinkové čtení, které mě dokonce místy donutilo se pousmát. Postupem času ale už té červené knihovny a dokonalosti bylo na mě až moc...ale to je spíš můj problém. V rámci žánru jde určitě o dobrou knihu a já se k červené knihovně za nějakou dobu zase ráda určitě vrátím.

Anglie 11. století Skotsko historické romance

Julie Garwood