Láska a čest

Láska a čest https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3127/laska-a-cest-3127.jpg 5 376 51

Anglie 1099 Romanticko-historický příběh lásky plné vášně, napětí i dobové středověké atmosféry jedenáctého století líčí oblíbená autorka s šarmem a vtipem, stejně jako s neobyčejnou schopností vyprávět o stále se opakující touze a snu každé ženy – najít toho pravého. Krásná lady Madelyne žije na dvoře svého bratra, krutého a bezohledného barona Louddona. Na Louddonovo panství však vtrhne s vojskem baron Duncan z Wextonu, řečený Vlk, aby pomstil zločin, kterého se Louddon dopustil. Duncan z Wextonu o Madelyne ví a chce si ji odvézt jako válečnou kořist. Když ale hrdou krásku spatří, zaručí se, že ji bude ctít a chránit, i kdyby pro ni měl položit život. Odveze ji do svého hradu a jako čestný muž dostojí svému slovu. Nakonec však oba přemůže vášnivý cit a Madelyne se Duncanovi celou svou duší vzdá. Od této chvíle stojí pevně po jeho boku – po boku svého pána – mocného Vlka, který bojuje za její lásku a svou čest.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Honor's Splendour , 1987

AniDi
18.12.2018 5 z 5

Tato kniha je jedna z nejkrásnějších, které jsem kdy četla. Určitě doporučuji.

saskuan
12.09.2018 3 z 5

Velmi se mi líbila, s dychtivostí jsem se hned od prvních řádků začetla a nepustilo mne to až do konce.

Tabby
11.07.2018 5 z 5

Knihu jsem četla už několikrát a pořád mě baví a miluji ji.
Historický román, z prostředí krásného Skotska, Madelyn a Duncena a jejich lásky, kdy musí zažít nesnáze aby nakonec mohli být spolu.
Nemám co vytknout krásný příběh. :)

DUNIKO
14.04.2018 5 z 5

KRÁSNÁ KNÍŽKA.Hned od první stránky až po poslední,poutava
napínavá romantika. Nemám slov.Autorka nezklamala.KRÁSNÁ KNÍŽKA.

sarahmoon
24.02.2018 5 z 5

...s touto autorkou prostě nesáhnete vedle.

angelbooks
14.02.2018 5 z 5

První kniha od jedné z mých oblíbených autorek.
Skvěle napsaná se spoustou stop humoru v těch správných chvílích.
Vřele doporučuji.

zuzikis
02.02.2018 5 z 5

Krásný příběh. Děj mě upoutal hned na první stránce a nemohla jsem se odtrhnout. Z těch historických romancí o skotských horalech a válečnících je tento asi můj nejoblíbenější! :-))

PerlaZP
14.01.2018 4 z 5

J.G. patří mezi moje oblíbené autorky a tentokrát mě vážně nezklamala. Tento příběh je opravdu velice povedený a téměř nic mu nechybí...
Knížce dávám čtyři hvězdičky...

účetní
14.12.2017 5 z 5

Další krásná historická romance o lásce, vášni a cti. Duncan se mi líbil moc, s Madelyn jsem měla trošku problém, ale jen ze začátku, nejdřív se jevila jako jemná a mírná, hned nato byla zase nedůtklivá, rozzuřená a ukřičená, ale měla čisté srdce. Pro autorky středověkých romancí je asi těžké vytvořít charakter hlavních hrdinek, aby dívka odpovídala výchově ve středověku a zároveň byla pro nás současné čtenářky přijatelná, protože by nás asi nebavilo číst o děvčatech, co stojí v koutě se sklopenýma očima a jen poslouchají své muže, takže jinak to asi nejde. Opět kniha, u níž pět hvězdiček na hodnocení nestačí, jsem moc ráda, že ji mám ve své sbírce.

petra4080
13.11.2017 3 z 5

Několikrát jsem byla dokonce překvapená, což velmi kvituji, jelikož to se u tohoto žánru příliš často nestává.
Místy se příběh zbytečně vleče, ale celkově mohu knížku doporučit.

Len2očka
31.10.2017 1 z 5

Kniha mě nebavila.Nikdy více.

Lembac
20.08.2017 3 z 5

Stredoveka romance s Madelyne a Duncanem v hlavnich rolich. Krute okolnosti je svedou k sobe, sice by se meli nenavidet, ale uz pomerne brzy v sobe nachazeji zalibeni. Nic nepodpori vznik vztahu jako zima a nutnost se hrat vlastnim telem.

gina
16.08.2017 3 z 5

"Ležel na zemi nahý jako vlk..." tomu se směju ještě po deseti letech. V rámci žánru je to asi jedna z lepších knih, čtivá. Přidávám hvězdičku za Skotsko.

Damato
09.05.2017 5 z 5

Oddychové čtení,při kterém se krásně stoná a ještě nádherněji usíná a u usínání nááádherně sní ( a i to obcasné zachrápnutí vedle spicího přítele mi nepřipadalo tak šílené,jak jindy

cukrovka
01.05.2017 5 z 5

Příjemná romantická knížka.

Babu23
24.03.2017 4 z 5

Krásná kniha :-) jen jedna věc mi vadila a to nedokončenost ohledně jejího otce.. Nechci moc psát, pro ty co nečetli, ostatní mě jistě chápou :-)

kackajh
05.02.2017 5 z 5

Nadherna! Dalsi u ktere by ani 100 hvezdicek nestacilo!

Lena79
16.11.2016 5 z 5

Mám autorku ráda, její knihy jsou pro mě odpočinkovou záležitostí. Ani tento příběh nebyl vyjímkou.

KSarlota
06.11.2016 5 z 5

Srdcovka

Janka0702
09.08.2016 3 z 5

Taky miluju tuto autorku a snad mám od ní všechny knihy:)
Tuhle jsem obzvlášť těžce sháněla, ale trochu mě zklamala.
Madelyne docela hysterka :) ale lze pochopit, že byla v deliriu z horečky.
Bylo to hezké počteníčko a oddechovka, ale pro mě osobně průměr.

Anglie 11. století Skotsko historické romance

Julie Garwood