Lars von Trier a jeho filmy

Lars von Trier a jeho filmy https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33384/lars-von-trier-a-jeho-filmy-33384.jpg 4 17 1

Původní odborná monografie o velkém provokatérovi evropského filmu Larsi von Trierovi z pera renomovaného dánského filmového teoretika vychází v českém vydání exkluzivně doplněná o kapitolu o nejnovějším Trierově filmu Dogville. Publikaci doplňuje doslov předního českého filosofa Miroslava Petříčka. Osmistránková barevná příloha, kompletní filmografie. ... celý text

Literatura naučná , Umění

Vydáno: , Orpheus

Lars von Triers Films , 2000

herdekfilek
10.07.2011 3 z 5

Trier mnou prochází hladčeji než šaratice. Považuju se téměř za jeho obdivovatele. Když popatřím na jeho film, útroby se mi bouří nad krásou viděného.
Monografie ovšem nejede na stejné vlně. Autor se snažil svým intelektem podrobit Trierovy filmy drobnohledu snad až vědeckému a vcelku často začínal své argumenty tlačit snad až z paty. Jeho absurdní vývody někdy kazily veškerou chuť kdy se ještě podívat na Trierovy filmy. Byly popsány natolik nudně a natolik plkavě, že kdybych nevěděl o čem čtu, asi bych to nechtěl ani vidět. Trierovy filmy jsou jako knihy. Tak nádherně ponechávající spoustu nevyřčeného na divákovi. Schepelern všechno obnaží, sem tam dotvoří nějakou deformaci a výsledek nechá prznit hlavy nepolíbeným. Trier je o něčem úplně jiném, než jak to popisovala kniha.

režiséři

Autorovy knížky