Říkají mi Lars

Říkají mi Lars https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372428/bmid_rikaji-mi-lars-hkQ-372428.jpg 4 439 164

Lars série

VYPADALO TO JAKO POHODOVEJ KŠEFT. A PAK SE VŠECHNO PODĚLALO… Lars je soukromé očko. Opatřuje informace, sleduje lidi, řeší problémy, nebo naopak problémy vytváří, to vše podle přání a potřeb svých klientů. Lars má rád Metallicu, Jacka Danielse, vůni žen a hodinky Luminox. To, co rád nemá, jsou podivné náhody. A právě podivných náhod je kolem jeho poslední zakázky až podezřele moc. Jedna smrt, jedno záhadné zmizení a jeden únos, to všechno poté, co jako obvykle odvedl bezchybnou práci. Anebo že by tentokrát tak bezchybná nebyla? Kdo za podivnými událostmi stojí? A kdo bude další, komu začne hořet město pod nohama? Na všechny odpovědi nakonec dojde při neobvyklém setkání ve starém skladišti, kde někteří zúčastnění konečně odloží masky, zatímco jiným budou muset být nemilosrdně strženy…... celý text

ctenar2846
14.03.2023 4 z 5

Drsná chlapská krimi, která nejede jen v kolejích brutality, ale má i nápad a je protkaná překvapivými momenty.
Spousta hlášek, tvrdé hudby a solidní množství tvrdého alkoholu, takový je Lars, prostě ho nemůžete mít neradi. A rozhodně nechcete aby on měl nerad vás...

Eva398
23.02.2023 5 z 5

Překvapivě kniha mě bavila až po do konce. Dobré čtení a nečekané zápletky až do konce. Doporučuji.

MAU256
08.01.2023 3 z 5

Zajímavé čtení a konec, pěkný zvrat, už jsem to ale tušila, že to nebude tak, jak se zprvu zdálo. No, někteří kámoši a některé dámy jsou prostě..., doporučuji dočíst a uvidíte ;-).

Ty tři tak rozdílný pohledy měly totiž přece jen jednu věc společnou. Nebyly upřený na mě, ale kamsi za mý záda. "Pořád ten obehranej fígl s prázdnou bouchačkou, Larsi?"

Voliarty
24.12.2022 4 z 5

Pred nejakými rokmi som narazil na prvý diel Larsa a po prečítaní obsahu som ho odložil. Nezaujalo ma to, mal som pocit, že sa bude jednať o béčko s ultradrsniakom v hlavnej úlohe. Keď som sa ale dozvedel, že táto séria má už päť dielov a ich hodnotenia sú celkom vysoké, tak som sa rozhodol, že tomu dám šancu. A neľutujem.

Lars je taký, akého som čakal. Drsný chlap, ktorý počúva len drsnú muziku a takmer všetky ženy z neho idú do kolien. Ale je v ňom viac, ako len to. Má aj svoje slabiny a autor sa nebojí na ne poukázať. Aj vďaka tomu som si Larsa obľúbil.

Dej je priamočiary, z bodu A sa ide do bodu B, z bodu B do bodu C a z neho do posledného bodu D. Veľa vecí je predvídateľných. A na väčšinu problémov má Lars nejakého odborníka, ktorému zavolá a situácia sa vyrieši. Toto ale neznamená, že je to zlá kniha. Je dobre napísaná a bavila ma. Možno aj vďaka práve tej priamočiarosti. A v závere sa predvídateľnosť stráca a ja som ostal prekvapený tým, ako to autor ukončil.

Hovoria mi Lars je fajn oddychová kniha. Ľahko sa číta a hlavná postava si ma získala. Zo začiatku som si myslel, že mi ďalšie diely nebude treba. Po poslednej stránke mám ale veľkú chuť v tejto sérií pokračovať.

Olous1
09.12.2022 3 z 5

Nebylo to špatné,ale je to spíš čtení pro pány. Styl psaní mě trochu vadil. Jinak hlášky byly dobré, úsměvné. Za mě tak dobrých 80%.

Hzjena
09.12.2022 3 z 5

Budu upřímnej.....Už když jsem viděl přebal této knihy na audiotéce, tak mi naskakovaly osypky. Ale jak se říká ,,nesuď knihu podle obalu"

No tak tuhle knihu lze soudit podle obalu.....
/Trefný komentář uživatele biki/

Asi takhle, kdybych to četl ve fyzické podobě věřím že z této knihy odkapává testosteron, který zavání po klišé na sto honů.

Hlavní hrdina (viz přebal) je macho potetovanej plešatej alfa samec, chlastá macho Jacka Denielse , vlastní macho metalovej bar, nosí macho hodinky, hraje na bicí a poslouchá Metallicu, protože tohle přece macho týpci dělaj... To jako vážně?

Jestli ale na druhou stranu byl autorův záměr vytvořit takto šablonovitý, kýčovitý, klišovitý a dogmatický charakter, tak smekám a ve stoje aplauduji. Bravo!

Satanžel když člověk pomine Larsovo popisy macho chlapáctví zjistí že je to celkem plochý charakter, kterej sám o sobě neustále omílá jakej je to macho borec a přitom se chová jako macho tupec co si pro prachy hrábne do zadku a vytáhne si jím páteř....

Děj je tragicky předvídatelný (každý i opravdový policista by podezříval toho kdo za tím vším stojí, jen Larsovi to trvá úmornou třetinu knihy) a ani ne moc originální. Bývalí kolegové mu bez problému vyzrazují tajné informace, vůdci gangů podávají pomocnou ruku, prostě normálka.

Ale abych na Larse nekydal jen hnůj, tak jsem se místy i dobře bavil a některé autorovi postřehy byly trefné, což ale pořád neobjasňuje tak vysoké hodnocení, které kniha má. Musím se přiznat že mě to dost děsí, páč jsem si myslel že plnej počet hvězd tomu napálí maximálně tak osoby se svaly místo mozku, nebo navlhlé ženy :D

P.S: Za ten konec a Daniela by autor zasloužil ,,sto kokotou do riti a hrdzavou kotvu do chrbta!"

marra82
07.12.2022 5 z 5

"Nižší" žánr ale geniálně napsanej.! Lars si je jistej v botách, protože Lars je prostě vostrej... Jediný slovo není do větru, jediná věta není navíc. Děj skvěle odsejpá skrze mistrovky kořeněnej text... Myslim, že to celý ještě jednou "prosolíme" a pak si teprve došlápnu na další díl. Doporučuju, doporučuju, doporučuju (je to radost!)

Nuttelka
04.12.2022 4 z 5

(Audiokniha)
Čeští autoři mě překvapují čím dál víc a jsem opravdu nadšená! Martin Goffa, František Niedl a teď Daniel Gris... Lars je skvělá postava a ve spojení s Martinem Zahálkou je to skvělý poslech, u kterého jsem se ani minutu nenudila. Těším se na další díly, které už mám připravené k poslechu :-)

Hakate
23.11.2022 5 z 5

Před přečtením této knihy jsem měla značné obavy, ale už po pár kapitolách se rychle rozplynuly a já se vážně bavila.
Hlášky byly humorné a na místě. Nejedná se o pokus o humor, které, často hraničí spíše s trapností než z vtipností, na který často narážím u českych autorů.
Hlavní postavu jsem si oblíbila takřka hned.
Jsem příjemně překvapená a min. tento díl mohu doporučit.
Super oddechovka.

hnusák
18.11.2022 4 z 5

Mám rád české autory a mám rád i autory, kteří používají vtipné hlášky na úrovni, ale ne za každou cenu a každým desátým slovem, takový malý Phil Marlowe. Kniha se četla sama a již mám rozevřeno pokračování.

Swissman
07.11.2022 5 z 5

Výborně se to četlo! Hlášky jsou trefné a přesné. Žádná křeč a rádoby vtipnost za každou cenu. Vývoj děje byl trochu očekávatelný, ale to mi u tohohle druhu knih zase tolik nevadí.

tlllk
05.10.2022 2 z 5

Príde mi to ako marketingová bublina, neznámi autor, drsný detektív, sex a tvrďácke hlášky, mal byť dobrý základ na oddychovku, ale chémia nezafungovala. Vzhľadom na obmedzený počet postáv bolo utrpenie čakať kým to pochopí aj pán detektív a ten gender vyvážený komparz zastupujúci všetky sexuálne kombinácie to posadil do nudného priemeru Netflixových seriálov. Tak si vyberte chcete edukovať alebo zabávať.

slasherko
17.09.2022 3 z 5

To čo bolo?
Mne sa to páčilo a zároveň nepáčilo.
Dlho som premýšľal či dať 2 alebo 4*
Nakoniec som sa rozhodol pre 3* a fakt neviem ci sa mi to páčilo alebo nie. To co ale viem určite je, že do ďalšej časti idem!

Luciga
04.09.2022 3 z 5

Nenáročná, oddychová detektivka… thriller to skutečně není. Neurazí, nenadchne. Ale i tak si myslím, že dám šanci další knížce v sérii… tedy časem. A za mě překvapivě pěkně užitá ich forma, ta se autorovi fakt povedla.

loskatos
23.08.2022 3 z 5

Velmi milé překvapení na české scéně, ke kterému jsem se dostal až 3 roky po vydání.
Čtivě napsané, perfektní "obsazení".
Těším se na další díl.

Eyghon
03.08.2022 2 z 5

Běžná detektivka, málo akce, hlavní hrdina Lars nijak nevyužívá ani svůj vzhled ani schopnosti. Celé to zabíjí otevřený konec, prostě nemám rád knihy, kde si musím sám vymyslet, jak to dopadne.

darbujan8924
02.08.2022 5 z 5

Za mě super, oddechové nenáročné čtení.
Knížku jsem si koupil do čtečky a sfoukl jsem to na jeden zátah.
Po předání výkupného jsem si zkusil tipnout kdo, proč... a trefil jsem se..
A konec mě přišel trochu otevřený. Asi pokračování bude v další knize ???
Určitě si jí přečtu ...doporučuji

medlovice
27.06.2022 5 z 5

Geniální detektivové jsou vždy nějak postižení, Bud je to holkař, alkoholik , přehnaně čistotný nebo naopak šmudla, jsou pracovně vytížení , zanedbávající rodinu. Lars je postižený , že miluje Metallicu a toto postižení se mi líbí. V tom jsem se našla a bavilo mě to . Bavily mě jeho myšlenkové pochody a nálada poslouchat ten nejlepší metal. Ale ten konec !!! Otáčela jsem knihu ze všech stran a hledala ještě jednu stránku a ono nic....
A Welcome Home Sanitarium není cajdák, Larsi jinak také další díl může mít název Lars dostal facku !

Sharru-ken
27.06.2022 3 z 5

Prostě drsňák, který chce, aby bylo vše podle něj. A pak je překvapený, že on si každý dělá věci po svém a kašle na jeho vymyšlený scénář. Tak ho to zdeptá, že musí jít mlátit do bicích, jít do svého baru nebo do vysněného místa, o kterém nám nejprve nechce říct, aby ho pak dokola připomínal. Stejně jako ty bicí s přednáškou o diskografii Metallicy a co pije. Nemá moc pestrý život.
Jako šlo to, celkem se to dobře četlo a neurazilo. Paradoxně působí ten absolutně otevřený závěr, jelikož celou dobu nemusí čtenář přemýšlet a najednou si musí domyslet, co se bude dít, nebo snad koupit druhý díl? Ten zatím neplánuji, je hromada zajímavějších sérií.

smardice
14.06.2022 4 z 5

Poslech audioknihy. Sympatický, inteligentní detektiv, skvělé hlášky prošpikované skvělou muzikou. Pro mě příjemné překvapení.

Praha prvotina thrillery únosy Cena Jiřího Marka

2018  80%Říkají mi Lars