Říkají mi Lars

Říkají mi Lars https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372428/bmid_rikaji-mi-lars-hkQ-372428.jpg 4 439 164

Lars série

VYPADALO TO JAKO POHODOVEJ KŠEFT. A PAK SE VŠECHNO PODĚLALO… Lars je soukromé očko. Opatřuje informace, sleduje lidi, řeší problémy, nebo naopak problémy vytváří, to vše podle přání a potřeb svých klientů. Lars má rád Metallicu, Jacka Danielse, vůni žen a hodinky Luminox. To, co rád nemá, jsou podivné náhody. A právě podivných náhod je kolem jeho poslední zakázky až podezřele moc. Jedna smrt, jedno záhadné zmizení a jeden únos, to všechno poté, co jako obvykle odvedl bezchybnou práci. Anebo že by tentokrát tak bezchybná nebyla? Kdo za podivnými událostmi stojí? A kdo bude další, komu začne hořet město pod nohama? Na všechny odpovědi nakonec dojde při neobvyklém setkání ve starém skladišti, kde někteří zúčastnění konečně odloží masky, zatímco jiným budou muset být nemilosrdně strženy…... celý text

Milonak
06.04.2024 2 z 5

Chápu, že se to lidem líbí, ale na mě je to až moc jednoduché, místy silně naivní a Lars je rádoby drsňák. I na oddechovku to bylo skoro až dětinské, i když se to snaží tvářit jinak. Zatím mě to moc nevzalo a do dalšího dílu bych nešel, ale autor prostě nechal konec takový jaký je.... Takže zkusím druhý díl a uvidíme.

Květ
15.03.2024 4 z 5

První díl z krimi série. Je to takové oddechové čtení, co pobaví, rozhodně žádný propracovaný vyšetřovatelský zázrak. Je to namachrované, plné ostrých a ještě ostřejších hochů, dokonalých sexbomb, Jacka Danielse a tvrdé muziky. Béčkový akčňák, nereálný, zajímavý, celkem vtipný. Konec je otevřený, připravený na další díl, který už jsem si vypůjčila :) (3,75*)

Kacased
20.02.2024 5 z 5

Četlo se velmi dobře. Žádná nuda, napínavé. Rozhodně chci další díl.

playada
17.02.2024 5 z 5

Tak tohle je můj šálek kávy. Moc jsem si to užila. Lars mně fakticky dost baví. Jdu hned do dalšího dílu.

ElikaS
22.01.2024 3 z 5

Já moc nevím, co si o knížce myslet. Nebyla úplně špatná, to rozhodně ne, ale taky to nebyl žádný velký zázrak. Každopádně jako oddechovka dobrý. Trochu mi to připomnělo takový ty typický akčňáky, které nemají žádný velký děj, jen akci, ale vlastně to ani moc nevadí. My holky máme romantiku a chlapi mají tohle :-D
Jediný co mi vysloveně vadilo byl konec.

Dolikcek
18.11.2023 4 z 5

Odechovka :) ale naštval mě konec.

janelka2
15.11.2023 5 z 5

Docela slušná oddechovka. Dobře se to čte Lars je hustej týpek jsem zvědavá na dálší díl.

mila2411
31.10.2023 4 z 5

Na knížku jsem narazil náhodou a JO, milé setkání s "mačo" sympatickým hrdinou. Je to napsané parádně svižně, Lars baví, Lars hlásí, Lars je prostě dobrák od kosti. Nečekané, pěkné, dám i další díly!

peneznik
15.10.2023 5 z 5

Velmi pěkná a čtivá kniha. Milovníci detektivek a metalu si ji jistě užijí

ninano
30.08.2023 4 z 5

Taková česká odpověď na knihy R. Chandlera a D. Hammeta. Jo, ale nechá se to přečíst, pokud máte takové "macho" hrdiny rádi.

brabofka
18.08.2023 5 z 5

Ale jo, proč ne? Sice mi ze začátku trochu trvalo najet na ten styl vyprávění. Lehce macho, lehce ironickej. Ale na druhou stranu ke to zase něco jiného. Takže za mě fajnová oddychovka. Něco mezi detektivkou a thrillerem.

VerczaV
03.08.2023 5 z 5

Konec? Snad bude pokračování v dalším dílu.

MMM999
14.07.2023 5 z 5

Super! Takový svěží vítr.

Timkim
14.06.2023 5 z 5

Tak tohle bylo super. Vážně povedené. Příběh obstojný, zápletka průhledná, ale dobře skrytá. Navíc ten humor. Vážně jsem se bavil a smál se i nahlas. Tohle předčilo mé očekávání.

bumble
03.06.2023 5 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se do této knihy začetl, ale nakonec to stálo za to. A určitě za to stojí celá série. Názvy jako Lars mele maso nebo láme kosti je trochu zavádějící. Vypadá to neuvěřitelně drsňácky, až brutálně, ale ve skutečnosti to tak úplně není. Metalica však zní celou sérií.

INCOGNITOREADER
29.05.2023 3 z 5

Už když jsem viděl obálku, tak jsem měl jistá očekávání. A ano to co čekáte i dostanete...
Namachrovaný rádoby týpek, co je tak cool, že převyšuje všechny okolo. Tak asi jako kdyby Lars byl hlavní hvězda reklamy na Angry Beards... Hlavní postava je tak vlastně vcelku nesympatická a vy vlastně nemáte důvod mu za A fandit a za B se o něj aspoň trochu bát. Kdyby Lars natáhnul bačkory tak se vsadím, že to nikomu vadit nebude a jeho štafetu může převzít kdokoliv další.
Zvrat na konci je bohužel předvídatelný, ale já si myslím, že Lars cílí spíše na čtenáře, kteří tolik nečtou, takže to možná neodhadnou?
Každopádně to, že kniha nemá prakticky konec je velký ?WTF?. Za to rozhodně ubírám další body dolů. Objektivně je to tak na 2,5*
Další díly mám z výprodeje tak je zkusím a třeba budou lepší.

Bax9
17.05.2023 5 z 5

Jako dobrý! Absolutně jsem nevěděla, co od toho očekávat, a byla jsem mile překvapená. Kniha je zábavná, líbil se mi autorův styl i hlavní hrdina. Drsňák každým coulem, myslím, že autor se fakt bavil, když ho vymýšlel. A já se bavila, když jsem ho četla. :-) Teda poslouchala - audiokniha výborná (Martin Zahálka).

TomHr
11.05.2023 2 z 5

Vcelku zábavný, byť relativně prostý a předvídatelný příběh, kazí postava hlavního hrdiny. Lars má nejdrsnější jméno, největší svaly, nejhezčí kérky, nejvymakanější hodinky a poslouchá nejvytuněnější muziku (haha!). Přitom popisy ostatních postav jsou sympaticky podané. Kdo má rád tyhle cool týpky a cool jazyk, knížku si užije, nechybí jí napětí a špetka humoru. Chybí však jedna zásadní věc, a to konec.

Thalin
19.04.2023 3 z 5

Neměla jsem kdo ví jaká očekávání, i když jsem si kvůli nápisu na obálce myslela, že se děj má odehrávat v Praze. Ne že by to něčemu vadilo. Je na tom hodně znát to, že je to psané pro chlapy. Testosteron z toho přímo prýští a Lars se snaží být drsný jako šmirgl papír. Od výběru alkoholu, až po výběr muziky, aby nám ani na minutku náhodou neušlo, že je to drsnej chlap a vlk samotář, co se s nikým nepáře, ale pořád je to férový týpek... trošku klišé a ubírá to tomu možnost vytvořit u něj nějaký hlubší charakter. Taky bych ubrala na té spoustě přirovnání. Jo, několik z nich mi přišlo fakt vtipných, ale místy to působilo trošku na sílu.
Co se zápletky týká, tak nejde o žádnou strhující a kulervoucí detektivku. Jak to asi ve skutečnosti bude jsem věděla v momentně, kdy došlo na vydírání Solomona a tušení jsem měla už předtím. Lars byl v tomhle pomalejší. Ale sám nejednou zmínil, že se má kdo ví proč za chytřejšího než ve skutečnosti asi je. Zkrátka trošku předvídatelné, ale už o začátku knihy mi bylo jasné, že tohle nebude asi nějaká strhující detektivka, která čtenáři zamotá hlavu natřikrát.

Takže příběhově je to za mě slabší. Ale jinak mě to překvapivě bavilo. Je to čtivé, místy docela vtipné a i když je tam mnoho mafiánských klasik a klišé, tak mi to čtení nijak nenarušovalo. Knížka navíc není nijak dlouhá, měla jsem ji přečtenou opravdu za chvilku. Další díl si přečtu, i když mám ráda uzavřenější konce než jaký jsme dostali tady. Třeba mě druhý díl překvapí víc.

Disease
03.04.2023 4 z 5

Zábavné! Místy takový "komix bez obrázků" a "případ" je tradiční drsná škola. Solidně napsané a autor nešetří hláškami, až jsem měl místy pocit, že čtu takového Kulhánka lite :-) Další díly dám časem určitě.

Praha prvotina thrillery únosy Cena Jiřího Marka

2018  80%Říkají mi Lars