Lars útočí

Lars útočí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442284/bmid_lars-utoci-uCK-442284.jpg 4 202 64

Lars série

LARS MUSÍ ZAÚTOČIT, PROTOŽE TENHLE PŘÍPAD JE ZATRACENĚ OSOBNÍ… Lars, soukromé očko, milovník kvalitního bourbonu, ryčné hudby a vůně žen, měl ve svém staromládeneckém životě sotva dvě či tři vážnější známosti. Jedna z nich, krásná Viktorie, se mu po téměř dvaceti letech odloučení ozve s úpěnlivou prosbou o pomoc. Před několika dny se beze stopy ztratil její syn Artur, přičemž chlapcovo záhadné zmizení bylo doprovázeno neméně záhadným vloupáním do trezoru ve firmě, v níž je zaměstnán jeho otec. Když se Lars od Viktorie dozví, že Arturovi je devatenáct a že muž, který ho vychovává, vlastně ani není jeho biologický rodič, zbystří. Ihned se pustí do pátrání, během něhož je lepší neplést se mu do cesty, natož mu lhát nebo se ho dokonce snažit zastavit, jak se o to několik nešťastníků pokusilo. Tentokrát Lars nevyčkává, ale útočí, protože někdy věci zkrátka nejdou brát jinak než osobně.... celý text

Kacaba57
09.01.2021 5 z 5

Za mě super! Možná trochu krátký, chtěla jsem si ho užít asi delší dobu. Hlášky, jako vždy parádní! Jo a ten parfém si hned půjdu očuchat! Lars je prostě týpek, kterýho úplně vidím v Exilu někde na Žižkově a dám si s ním drink. Díky za něj! Už se těším na čtyřku!

Arkagas
07.01.2021 4 z 5

Moje první setkání s Larsem, ale už se nemůžu dočkat až se otevřou knihovny a budu si moct půjčit předchozí dvě. Tahle kniha je záležitostí na cca 3 hodinky čtení, ale je svižná, akční a nasmějete se u ní. Přesto má zápletka hlavu a patu a je to takový typicky český příběh. Daniel Gris mi svým stylem psaní hodně připomíná Frantu Kotletu, takže koho baví ten, ale hledá nějakou krimi linku, rozhodně sáhněte po Larsovi.
Jako bonus je v téhle knize mé vysněné auto - modrá impreza wrx sti, takže není o čem přemýšlet

ashburton
06.01.2021 4 z 5

Tohle bylo počteníčko! Dílko sice rozsahem malé, téměř jako povídka, ale svižné a fakt vtipné. Jen to potvrzuje to, co už si myslím a říkám dlouho. Totiž že počet stran není vůbec přímo úměrný kvalitě. Po všech těch kvantech knížek od JKR (Galbraitha nevyjímaje), Keplera a nakonec někdy i Nesba, které překypují zbytečnými informacemi a mohly by být i o třetinu kratší, se tahle pohodovka přečte na jedno nadechnutí. Smekám Danieli Grisi!
85 %

Klamm
05.01.2021 5 z 5

Příjemně se poslouchá, to vyprávění novodobého Martina Tomsy. Pohodovka, jako starý dobrý album Master of puppets. Hlavně vítám absenci tradičních českých jmen, což mě u tuzemských krimi neskutečně irituje. A neurčitost místa děje a náklonnost k řízné muzice, je také kladem...
Další, prosím!
85%

sikulkasikovna
01.01.2021

Kterejžto, pazdrát... Od prvního dílu je to skvělý. Druhý mě v mým nadšení jenom utvrdil. Čtu třetí skvělý díl. Ale že najdu v české detektivce ze současnosti takové výrazy, navíc použité odpovídajícím způsobem, tak to klobouk dolů. Jen tak dál a díky moc za tornádo do českých vod.

janina66
28.12.2020 5 z 5

Opět výborné počtení, plné úžasných hlášek Larse a jeho super humoru. Tahle serie s Larsem, mě neskutečně baví. Čtivé a vtipně psané. Už se těším na pokračování! ☺

trudoš
18.12.2020 4 z 5

„Bejt na place někdo z produkce filmový série Rychle a zběsile, pošlou Vina Diesela na odpočinek a jeho roli dostanu já.“
Tentokrát to vousáč Lars sám celé pěkně odprezentoval. Jeho třetí dobrodružství totiž skutečně ze všeho nejvíc připomíná další epizodu ze zmiňované filmové série, se vším špatným i dobrým co k tomu patří. Drsný hrdina, dáma v nesnázích, silná auta a dokonce také závod na dráze, což je zkombinováno s hodně povšechnou zápletkou, která občas působí, jako by byla málem navíc. Místo toho, aby se autor věnoval ději, daleko raději se rozepisuje o tom, co pěkného či nepěkného nahrála Metallica nebo jak skvělá je automobilová honička ve filmu Bullittův případ. Neříkám, že to nemá svoje kouzlo, člověk se navíc dočte i něco zajímavého, ale také se tím okatě nastavuje délka jinak nepříliš spletitého případu. Chybí komplikace, překvapení, důmyslnost, napětí. Ještě že má Lars v rukávu tolik chlapáckých hlášek a šovinistického nadhledu, jinak by to skoro až zavánělo tvůrčí krizí.

orson
08.12.2020 3 z 5

Tuhle sérii mám rád, ale zrovna tomuhle dílu něco chybělo, vše to šlo nějak až moc snadno, bez komplikací, bez větších zádrhelů... Předchozí byly lepší, ale určitě si rád přečtu i další :)

Jaruš7
23.11.2020 5 z 5

Bezvadnost.
Případ co fandy potěší.
Citace:"Když odcházela, moh jsem na ni nechat oči. Seklo jí to, uměla se nosit a šarm z ní stříkal na metry daleko. Byla to prostě ženská. Ve dveřích se otočila, naposled na mě mávla a za okamžik už po ní zůstalo ve vzduchu jen pár molekul Soir de Lune od Sisley. Jestli měla ... na něco vkus, tak na parfémy. A na milence, pochopitelně."

Zklamaní se dostavilo jen z důvodu brzkého konce, po kapkách servírovaný životabudič snad příště nabude na objemu, ale i tak si o něj Larsovu sbírku rozšířím.;-)

kap66
22.11.2020 4 z 5

Když si oblíbím sérii: jdu si pěkně po cestě, žádný zádrhel, žádné kameny, žádná óbrpřekvápka (abych se moc nelekla), nic mě neruší, je mi pořád dobře, užívám si všechno, co vidím, dojdu do cíle a nejsem unavená, ale osvěžená – a těším se na další.
Kdybych uměla líp řídit a měla ráda auta, napíšu to samé o jízdě za volantem, protože k téhle knížce by to pasovalo mnohem víc. Kromě aut tvrdá hudba i alkohol, bicí pro muziku i pro komunikaci, ženy (až na jednu) jako objekt. Nic, co bych já vyznávala, ale stejně (nebo právě proto?) mě to baví číst. A slovo „baví“ je tu zcela namístě.

kokrokr
05.11.2020 4 z 5

Zábavné a čtivé. Dobrý příběh za tři a půl bodu.

Ookmalej
02.11.2020 4 z 5

Byt Lars skutecnej, mlcky se mineme na chodniku a budeme za to oba vdecni. Coz nemeni nic na tom, ze jako literarni postavu ho zeru. U malokterych knizek tak relaxuju jako u Larsovych pripadu. Zhltla jsem to za den.
Tesim se na dalsi dil.

Wabinka
24.10.2020 5 z 5

Další Larsův případ jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít a udělala jsem dobře.Lars na mě zaútočil se svýma hláškama hned od začátku a já si užila skvělou jízdu až do samotného konce.Doufám,že další díly budou následovat již brzy:-)

Killingjoke
24.10.2020 4 z 5

Za mě rozhodně lepší než dvojka. Znovu je zde více detektivní práce, která u dvojky téměř zcela chyběla a nevadí ani docela jednoduchá zápletka. Kniha využívá všemožná klišé známá z filmů a knih, avšak velmi často si z nich nepokrytě dělá srandu. Lars je opravdový sympaťák, chlápek nabitý testosteronem, drsnými hláškami, ale srdcem na správném místě. Prostě člověk, se kterým bych neměl problém zajít na pivo a probrat s ním pár oblíbených rockových kapel. I na potřetí jsem bavil touhle nenáročně zábavnou jízdou, ve které si své podstatné kameo odbyde i nejlepší auto na světě - Ford Mustang GT. Jen už samotný popis tohoto mazlíka mě zahřál u srdce :)

wiedzmin88
23.10.2020 5 z 5

Prostě excelentní! Plné akce od začátku do konce. Opět o něco lepší než předchozí kniha.
Nelze než doufat, že se opět za rok budeme moci těšit na další Larsův případ.

bosorka
20.10.2020 4 z 5

Mírně slabší než dvojka. Malinko řidší děj, ale jinak zase skvělá jízda plná hlášek. Baví velice a fakt zvedá náladu.

Vik40
13.10.2020 5 z 5

Za mne plný počet.
Nadhled a humor, který mi prostě sedí a těším se na další stránku knihy.
Když se ohlédnu za dějem, tak až mrazí, při představě, že je to možné realita.....

emamat
12.10.2020 4 z 5

Beru jednu hvězdičku za slabší děj. Jinak znovu super čtení, Larsovy hlášky jsou neodolatelné.

Valeyman
12.10.2020 5 z 5

Lars dovršil hattrick a mě bavil snad ještě víc než v předchozích dílech. Jeho pohled na svět a ten cynismus bych mohl číst dokola do omrzení. Doufám, že další díly budou přibývat a že Lars ještě nehodlá paličku pověsit na hřebík. Opět plno ostrovtipu, čte se to samo, těžko něco vytknout..

JerryDexter
10.10.2020 5 z 5

Když čtu Larsovy příběhy, přijde mi to, jako kdybych je prožíval já sám. Snad se brzy dočkáme pokračování.