Lars pod palbou

Lars pod palbou https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462368/bmid_lars-pod-palbou-7mC-462368.jpg 5 180 57

Lars série

LARS SE OCITNE POD PALBOU A TAKÉ NA TÉ HORŠÍ STRANĚ MŘÍŽÍ… Drsňák Lars, soukromé očko se slabostí pro kvalitní bourbon, ryčnou hudbu a krásné ženy přijme jednoho listopadového podvečera neobvyklou zakázku. Pro anonymního klienta významné advokátní kanceláře má najít člověka, o němž není známo nic kromě jména jeho matky a místa, kde před více než dvěma desítkami let bydlel. Pátrání a následné komplikace přivedou Larse nejen mezi drogové dealery, ale shodou nešťastných okolností dokonce na tu špinavější stranu mříží. Zatímco kvůli jedné mrtvole ve vězení skončí, díky jiné se naopak dostane na svobodu, a může nastoupit cestu k očištění svého jména. Přitom zjišťuje, že úkol, který na začátku dostal, je jenom střípkem případu, v němž nic není takové, jak se na první pohled může zdát…... celý text

Belanna
28.06.2022 5 z 5

Opět skvělé, vtipné a zábavné čtení. Tento díl se mi líbil nejvíce a doufám, že na další příběhy nebudu dlouho čekat.

Kyri
11.05.2022 3 z 5

Knížka se stylem i kvalitou řadí do série Lars. Nápad, že hlavní hrdina se ocitne za mřížemi a čtenář to ví od začátku, je pěkný. Asi jsem těch dílů už přečetla moc, takže jsem pasáže s popisem písniček různých skupin přeskakovala. Nějak mi to tentokrát přišlo víc namachrované, než obvykle. Vlastně mi byl trochu nesympatický i ten konec...

Nestorkea
11.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Lars jako takový je stále stejně sympatický, jako v předchozích dílech. Jeho humor mi naprosto sedí, autor jim skvěle knihu pokládá. Co mi ale v tomto díle vadilo, byly (podle mě) zbytečně dlouhé pasáže o hudbě a pár hluchých míst-Lars chodil odtud tam a zase jinam-zcela bez významu. A že by byl Lars taaak moc hloupý, že by v domě, do kterého se vloupe, nechal všude svoje otisky? To mi k němu opravdu nesedí.

lachtan77
11.03.2022 5 z 5

jako vždycky výborný. Příběh, akce, humor to všechno tam je. A jak píše Jehanys v komentu pode mnou Lars je Lars a já ho mám taky rád :-)

Sahir
06.03.2022

další díl a skvělé čtení

jehanys
09.12.2021 5 z 5

Lars je Lars a já ho mám rád. Tak doufám, že již brzy dostane novou zakázku a dá vědět, o co šlo.
Díky autorovi za fajn čtení.

Lmslaver
04.10.2021 5 z 5

Soukromé očko Lars počtvrté a tentokrát mu čmuchání jde na výbornou, po stopě jde jako nabuzený ohař. Když k tomu přidáme kvalitní tvrdou muziku a pití, byť jen na papíře, tak letí stránka za stránkou. Když Larsovi odpustím pár malých nepřesností a štědrou porci náhod, i s tím, že jsem pachatele odhalil o tročku dřív než on, jde opravdu o skvělé čtení. Tentokrát bych mu křivdil, kdybych nedal pět hvězdiček.

Warden
16.09.2021 5 z 5

Výborné! Zatím nejlepší z celé série.

kokrokr
15.08.2021 3 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem zabijáka much. Jen průměrné.

pobijecmuch
31.07.2021 3 z 5

Budu upřímný a po pravdě prohlásím, že to byl nejslabší (a snad i nejkratší) díl této série.
Ano, hlášky a humor pořád dobrý, ale do půlky knihy se autor vykecával o ničem. Nemělo to vlastně žádný děj a ani spád. Kde se tento díl hrabe na první příběh, který byl prostě bomba. Doporučuji návrat ke kořenům a Larse vydávat třeba i jen jednou za rok. Možná v textu i trochu ubrat z výčtu názvů kapel a skladeb, nevím zda i ve čtvrté knize to má ještě význam a hlavně originalitu.

Jaruš7
25.07.2021 5 z 5

Dokonale mě vtáhl do situace na druhý břeh spravedlnosti a ani jsem neprotestovala, uvěřila a takříkajíc na lep sedla, což si kladu za vinu a fakt je mi stydno.
Jízda s ním od teď nebudou nejen trefné hlášky a vybičované sólo na bicí s M , ale asi si budeme muset zvyknout i na ten neočekávaný virtuózní šťulec, co dokáže vyrazit dech.
V tom je machr.

Citace:" Měla vždycky takovýhle vlasy, anebo jeden čas nosila tmavý přeliv?"...
Co si myslí, bylo zjevný z jeho zatnutejch čelistí.
Bylo to neuvěřitelný, ale za týhle situace, ... za katrem s obviněním z vraždy na krku, jsem nedokázal udržet vážnej výraz.
Koutky mi cukaly jako zběsilý, a zatímco anděl na mým pravým rameni mě varoval, ať neblbnu, čert na tom druhým se chechtal jako o život.
F...to celý viděl, ale nestačil mě zadržet.
"Předloni? Předloni fakt ne. To musel být ještě někdo jinej."

Nemít IV. by byla zrada ve vlastní odhad talentu D.G.
Takže BRAVO a jen houšť.

Fixa08
23.07.2021 5 z 5

Právě dotčeno a opět skvělé. Je zajímavé, že laťka u téhle série pořád stoupá, kam to autor chce dovést? Je to prostě pecka, skvělý humor, hudba a akce!

Myllan
21.07.2021 5 z 5

Příjemná jednohubka, dobrý hlášky, černý humor.
"Nějaký vágusové venku soutěžili, kdo vyleze vejš na sloup vysokýho napětí. Tomu, co vyhrál, přivezli medaili pohřebáci. "
A jako u předchozích dílů jsem po přečtení skončil na YouTube s Larsovým playlistem:)

orson
14.07.2021 4 z 5

Lars si udržuje dobrou úroveň. Fajn oddechovka s vtipnýma hláškama.

tulip131
25.06.2021 4 z 5

Lars a jeho hlášky, u některých jsem se fakt nasmála. Lars a hrabě Monte Christo, není třeba komentáře. Povedenější než předešlá - Lars útočí. Spolehlivost postav, které Larsovi sekundují, vybudovány vztah mezi Larsem a společníkem Gregorem, na to se vždycky může čtenář spolehnout.

nefernefer
10.06.2021 5 z 5

Stáhnul jsem okýnko a oba mi vrazili hlavy skoro až dovnitř.
„Dobrý večer, pane řidiči.“
Moh jsem si je prohlídnout fakt zblízka.
„Zdravím. Mohl bych se, prosím, na něco zeptat?“
Oba najednou se ušklíbnuli: „No jasně.“
„Vy jste dvojčata? Že vás máma oblíkla úplně stejně. Stejný bundičky, stejný čepičky...“
Ztvrdnul jim pohled. Chvíli trvalo, než se rozchechtali.
„Ty seš ale kokot, Larsi.“

Hrabě Monte Lars má oproti klasice jednu zásadní přednost. Edmond Dantes rozhodně není tak vtipný. Přičemž autor dokáže Larsovy hlášky dávkovat tak, že nikdy nepřekročí tu únosnou mez, kdy by začaly působit násilně. A přestože jednotlivé díly seká celkem svižně jeden za druhým, zatím to nevypadá, že by mu docházela inspirace, a všechny jsou na srovnatelné úrovni. Trochu jsem se bála, aby mu nedošel dech a třeba se nezačal opakovat. Zbytečné obavy. Baví mě to stejně jako na začátku. :o)
Jen jedna věc mě u tohohle dílu mrzí. A tou je hodně ledabylá jazyková redakce. Těch chyb tam bylo příliš. Na kvalitě knihy jako takové to nic nemění, ale na zážitku z jejího čtení se to v mém případě podepsalo. Ta jízda prostě tentokrát nebyla hladká.

Arkagas
03.06.2021 4 z 5

Série s Larsem v hlavní roli je takové moje guilty pleasure. Když jsem četla první knížku, tak jsem ji zhltla za 2,5 hodiny a nutně jsem potřebovala další. Protože tehle vousatý, holohlavý týpek se svým nevybíravým slovníkem mi tak nějak přirostl k duši. Je to česká kriminálka, ve které nechybí spád, akce, nadávky a situace, ve kterých se nejspíš najdeme všichni.. alespoň občas. Lars se živí jako soukromé očko a do rukou bere případ, který ho dostane za mříže. I jako bývalého policajta tentokrát na druhou stranu a vymotat se z toho žádná p*del, co si budem..

Larsova série je psaná nevybíravou češtinou, plná skvělých hlášek a neskutečně svižně. Není to rozhodně světoborné dílo literatury, ale mě prostě baví.

Aneb:„ Vražda, to už je vejš, to už je level strop!"

lucakuca
22.05.2021 4 z 5

Hrabě Monte Lars :-) metalikovej slaďoch to zase svižně rozjel. V jednu chvíli "panebože na chůdách" se Lars zkazil a přestal být pionýrem! Ale nakonec ne e! Von to má rád zapeklitý! :-)
"Kdyby nešel k zemi hned, roztrhne mě jako gumu od malejch trenek!"

bosorka
10.05.2021 4 z 5

Zábavné jako vždy, Lars hláškuje jako vždy, bavilo jako vždy. Ideální čtení, když člověk potřebuje vypnout a jen konzumovat. Mrzely zbytečné překlepy. Možná rychlé vydání čtvrtého dílu bylo poněkud překotné a redakce nestíhala. Zvlášť bota ve jméně Jamese Hetfielda zaráží, když už je Lars takový fanoušek Metallicy. Příště prosím nespěchat a vydat raději o kousíček později. 3,8

janina66
10.05.2021 5 z 5

SUPER. Opět skvělé a zároveň zábavné počtení. Lars prostě baví. Tento díl byl hodně pestrý a s výborným koncem.