Larisa a Dlouhověcí

Larisa a Dlouhověcí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231198/bmid_larisa-a-dlouhoveci-231198.jpg 3 18 8

Posvátný Vyšehrad a hluboké beskydské lesy. Co mají společného a jaké tajemství skrývají? Píše se rok 2013 a krásná sedmnáctiletá Larisa odkrývá tajemství skryté v Českých zemích. V hlubokých beskydských lesích potkává starobylý rod Dlouhověkých a časem zjišťuje, že s nimi má společného mnohem více, než se původně zdálo. Tato skutečnost však má zůstat neodhalená a Larisa se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Pomůže dívce pohledný Alek, její ztracená dětská láska, se kterou se znova setkává, nebo ji zachrání záhadné společenství Dlouhověkých?... celý text

Sandalkar
12.01.2024 2 z 5

Napad (carodejnicke procesy, dlouhovekost,...) MOZNA, provedeni NE. Cizi jmena hlavnich hrdinu v pribehu, ktery laka na Vysehrad a beskydske lesy ?! Neustale rozlisovani brunetka x svetlovlaska, malovani mejkapu, nepropracovana love linka. Kniha pripadala odflakla, urychlena a plna klise.

Maggie131
20.01.2021

Výborná a čtivá kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Klidně bych dala i 2.díl kdyby byl:-)

Damonka12
14.04.2020 1 z 5

Hodně dlouho jsem nečetla takhle špatnou knihu.

Ignis
16.09.2017 odpad!

Strašné, strašné a ještě jednou strašné. Na knížku jsem narazila náhodou v knihovně a nebýt čtenářské výzvy, taky by tam zůstala, protože to vypadalo nezajímavě už od pohledu, ale řekla jsem si fajn, nemusím hledat další knížku s jménem v názvu, zkusím to, třeba to nebude tak zlé. No, bylo to ještě horší než jsem si myslela a normálně bych to vzdala v půlce, ale tak, byla tu ta výzva, že jo. Tak jsem to jakž takž s přeskakováním některých pasáží dočetla a myslím, že nic horšího mě dlouho zase nepotká.
Styl strašný, 99% postav nesympatických (trochu zajímavý byl jen Černý kníže a jeho milenka), jak už bylo zmíněno, na to, že se to má odehrávat v Beskydech mají skoro všichni cizí jména a ruší to. Děj neinvenční, postavy občas jednají nesmyslně, občas se sice zableskne zajímavý nápad, ale všechno ubíjejí ty děsné bio-ezo-nevímco kecy. Konec je takový hrc frc ala červená knihovna (jo, bez těch ezo žvástů by to možná obstálo jako jeden díl Večerů pod lampou - poddruh Žena v ohrožení). Osobně bych doporučila se tomuhle zdaleka vyhnout, naprostá ztráta času.

haaabi
08.09.2017 4 z 5

Zajímavý námět, zpracování mě bohužel příliš nenadchlo, hlavně mi vadila cizí jména, když už se to odehrává v Čechách. Na druhou stranu bylo tam pár zajímavých myšlenek. O autorce jsem bohužel nic nenašla, tipuju že je hodně mladá a ráda si od ní případně přečtu něco dalšího.

PiperW
03.03.2016 5 z 5

Knížka mně moc bavila a oslovila mně i tématika. Velmi čtivé a Aleka jsem si velmi oblíbila. Larisa mi nevadila. Moc povedená knížka

Lumine
18.08.2015 2 z 5

Ech... asi nejsem dostatečně osvícená, abych ocenila tuhle partu frutariánů, která vám bude mlátit do hlavy, že zlí, zlí korporáti se nám snaží zamlčet, že umíme čarovat a můžeme žít věčně. Některé odstavce jsem vyloženě přeskakovala. Nápad i příběh dobrý... jen tolik nevnucovat lidem, že jsou úplně tupí a můžou žít jak dlouho se jim zlíbí, když budou jíst jen to, co si vypěstují (a syrové). Nope. Nic pro mě.

warca
12.06.2015 2 z 5

Pardon. ale kniha mi připadala, jako bych ji napsala já... Taky mě štvalo, že Larisa byla tak půvabná´, kouzelná a... dokonalá. A ten kluk to a samé. takové knihy vážně moc nemusím...

Autorovy knížky

2014  62%Larisa a Dlouhověcí