Lapuťák a kapitán Adorabl

Lapuťák a kapitán Adorabl https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350263/bmid_laputak-a-kapitan-adorabl-K4J-350263.jpg 4 133 38

Adorabl série

Dobrodružná knížka plná humoru pro děti a jejich rodiče. Čeněk, obyčejný malý kluk, jede s rodiči k moři. Setká se tam s kapitánem Adorablem, lovcem odměn a zvláštních tvorů, který pluje ve své lodi po celém Sedmimoří, pohádkovém světě plném ostrovů. Je zrovna na stopě Lapuťáka, nejvzácnějšího tvora Sedmimoří. Kapitán vezme Čeňka s sebou, ale pravidelně se vracejí zpátky do našeho světa, aby rodiče nepojali podezření, kam se jim synek ztrácí. Čeněk zjistí, že nejedno moudro, které pochytil od mírně potrhlých rodičů, se dá překvapivě dobře aplikovat i na problémy, se kterými se setká v dobrodružném Sedmimoří. Také se ukáže, že Lapuťák má jistou zázračnou vlastnost, kvůli které ho nahání polovina kouzelné říše, a Čeněk s kapitánem musí zabránit tomu, aby padl do špatných rukou.... celý text

Erzetka
22.12.2018 5 z 5

Ilustrace, obal, příběh, za mě jedním slovem nádhera. Pobaví se jak děti, tak i dospělí. V práci z této knihy "těžíme" s kolegy už nějaký ten měsíc a "pomáháme, pomáháme" :-D

gretl74
11.11.2018 3 z 5

Po "deníčku" a "dovolené" jsem měla asi moc velké očekávání, mně to prostě tolik nesedlo. Styl humoru beru, i když vysvětlivky pro děti v rámečku bych své zvídavé dcerce někdy těžko vysvětlovala. U pár odstavců jsem se zasmála i nahlas, ale za trochu zmatenou historii, za bojové scény (které mě neberou v žádné knize) a za dvě hrubky dávám hvězdy dolů.

kat124
29.10.2018 5 z 5

Krásná a vtipná knížka:-) - přetahujeme se o ní s ani ne osmiletým synem a momentálně ji čteme stále dokolečka. Syn je docela lenoch, z povinností souvisejících nějakým způsobem se školou se snaží vyvléknout, ale vidět ho, jak si čte v této knize a každou chvíli se chichotá je nádhera. Já při čtení téhle knížky reaguji obdobně každou chvíli. Je to vtipné, je to chytré, má to šmrnc. Piškuntové, SOS Polička, král Hlupák a jeho syn princ Blbeček a neméně také Čeňkův tatínek a jeho hlášky. Vřele doporučuji.

Bei
17.07.2018

Zatím rozečtená, ale.. musím říct, že po knížce jsme sáhli se synem (9let) v knihkupectví náhodně, začetli se a řehtali jsme se oba (a na rozdíl ode mě on rozhodně není knihomol), takže už jsme ji zpět nevrátili a šla do košíku. Kromě prvních dvou kapitol a náhodně zvolených velmi vtipných úryvků v knize musím ocenit i krásné grafické zpracování knihy. Vypadá to na zábavné letní chvíle s knihou, jako rodič oceňuji, že při četbě dětem/s dětmi se zároveň upřímně bavím i já. Kromě samotného příběhu množství trefných glos ryze české nátury, od smažených řízků na cesty, přes řešení situace s trojkou na výzo, ten "státotvorný" rozhovor rodičů v ložnici dost pobavil. Přesto, nutno k této knize říct, že obsahuje humor specifický, takže podmínkou je trochu být s autorem na podobné vlně, bez toho by mohla být kniha pro některé místy drobné wtf :D..

Dixinka
14.06.2018 5 z 5

Krásný. Pohádka lepší než knihy pro dospělé.

zluk
07.06.2018 4 z 5

Tak u téhle knihy jsme se pobavili celá rodina. Autor je podařený vtipálek.

novina
30.05.2018 4 z 5

Kniha potěší malé i velké čtenáře. Ilustrace jsou nádherné a skvěle dokreslují příběh. Myslím, že se ukázalo že je autor duší stále malý kluk co v Sedmihoří zažívá spoustu dobrodružství.

laepus
09.05.2018 4 z 5

Nejsem ani náhodou cílovka, ale recenze na to šly dost dobré a na Landsmana jsem byl zvědav. Pravda, čekal jsem těch dospělých narážek víc, ale jo, byly tam - udělat eskymáka, karma, deskové hry nebo Indiana Jones :) Samotný děj je klasický dobrodružný puťák - jedou od ostrova k ostrovu, potkávají tu zajímavé lidi, tu šílence, tu hrdiny, tu zloduchy a postupně se objevují nové a nové souvislosti, aby to pak celé vyvrcholilo v závěrečné ultimátní rubačce, která svou napínavostí a asi stovkou zvratů předčí i závěrečný boj u Minas Tirith. Dalším důvodem, proč jsem si ji vybral bylo i to, jestli bych ji mohl zapojit do hodin češtiny... Pro šestou třídu to myslím bude ještě stravitelné, pro starší (jak je znám) už se bojím, aby to pro ně nebyla dětská trapárna. Závěrem - dobře jsem se pobavil, čte se to lehce a rychle, obrázky jsou nádherné a zavzpomínal jsem na mnoho knížek mého dětství, které dozajista byly inspirací i autorovi.

evickakyticka
11.03.2018 4 z 5

Docela fajn knížka pro děti i dospělé. Najdete zde dobrodružství, piráty, různé jiné postavy i postavičky, potvůrky, záporáky, vtípky....tedy ne všechny jsou úplně pro děti, že. Ale i přesto kniha děti bavila a to je hlavní. Já bych vynechala vtipy typu synáček Blbeček, ale o.k., kniha má bavit i dospělé. Veliké plus za moc hezké ilustrace.

pidalka777
09.03.2018 4 z 5

Dost jsem se nasmála, hlavně nad vsuvkama a názvama postaviček a zvířátek. Musím říct že stejně jak deníčky se mu knížka moc povedla. Už jsem zvědavá co zase vymyslí protože to má našlápnuto na pokračování :)

helenka_z
07.03.2018 5 z 5

Kniha je velmi vtipná a díky narážkám je určená i dospělým. Nesmím zapomenout pochválit i ilustrace, díky kterým jsem na každé straně strávila jednou tolik času.

stepa7
28.02.2018 5 z 5

Chci pokračování!!!!!!!!!!!!!!!!! Hodně dobrá kniha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

markyticka
12.02.2018 5 z 5

Knihu mi doporučil kamarád, který má rád fantasy jako já. Na začátku mi kniha přišla jen pro děti, ale nenechala jsem se odradit a postupně jsem byla vtažena do příběhu. Těším se na pokračování :)

Ládja
06.02.2018 4 z 5

Je pěkné být opět na chvilku klukem a hrát si na piráta. Bavil jsem se, hledal jsem lapuťáka, doufal jsem, že se najde nějaký poklad...Skutečně veselé dobrodružství u kterého mi bylo líto, že skončilo, ale to končí každé dobrodružství...

trudoš
01.02.2018 4 z 5

„Všechny velké příběhy začínají válkou. To se nedá nic dělat. Když chcete mít velký příběh, musíte tam dát válku. Tohle sice není veliký příběh, ale válku tam dáme. Na začátek.“
Tímto způsobem rozehrává Dominik Landsman kouzelné vyprávění pro děti a dospělé, kdy při čtení jedněm se pobaví i ti druzí. Veselé dobrodružství by se přitom dalo rozdělit na dvě části. Ta první je vystavěná po vzoru Malého prince, kdy hrdinové na své cestě za Lapuťákem potkávají různé podivuhodné tvory, skrze něž si autor utahuje z pochybných lidských vlastností. Druhá půlka už ukončuje výletní plavbu a zápletka dostává konkrétní tvar, přičemž nechybí zvraty zleva, zprava, shora i zdola. Problém je, že v rámci předchozího představování tu pár nápadů bohužel přijde nazmar. Předností spisovatele je ovšem cit pro humor, kdy dovedně kombinuje komiku s absurditou a jednoduchými dvojsmyslnými vtípky. Na závěr musím ještě vyzdvihnout famózní ilustrační doprovod, o který se postaral slovenský výtvarník Peter Stankovič.

miSSSh
13.01.2018 4 z 5

Super!
Čeněk se toho vůbec nebál!! Pořešil co šlo a myslím, že dosti obstojně .-)

Alcarmo
01.01.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetl doslova jedním dechem, rozhodně platí: „když někdo zažívá dobrodružství, čas mu utíká úplně jinak.“ Pro mě osobně je to zatím to nejlepší, co jsem od Dominika Landsmana četl. Pěkný a čtivý příběh, který podbarvuje směs humoru (od naivního až po černý). Zkrátka kniha pro děti i dospělé.

Zuuuza
30.11.2017 5 z 5

Vtipný poutavý příběh doplněný naprosto famózními ilustracemi. Nádhera.