Lando

Lando https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25159/bmid_lando-5K5-25159.jpg 4 27 2

Sackettovi série

Orlando Sackett přijel do Texasu jen s dobře naolejovaným revolverem a závodní mulou, která vypadala, jako by měla smrt na jazyku. Kromě toho věděl, kde je za mexickou hranicí zakopán zlatý poklad. Věci se bohužel vyvinuly jinak, než čekal. Jako správný Sackett kryl při ústupu záda svým společníkům a skončil v mexickém vězení. Tam strávil nejhroznější roky svého života. Za šest let v mexickém táboře si vypěstoval ještě větší svaly a palčivou nenávist vůči svým nepřátelům. Nakonec se setkal s mužem, který jej zradil, a vyřídil si s ním účty bez ohledu na to, že u sebe neměl zbraň.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Talpress

Lando , 1962

Sitting-Bull
15.02.2024 4 z 5

Tohle je za mě z těch trochu slabších dílů. Ty roky strávené ve vězení mi nějak v souvislosti s jeho následným chováním nedávají úplně smysl, ale budiž, je to oddychovka a v tak super sérii i slabší místa můžeme autrorovi prominout. :-)

Luigi1
10.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Orlando Sackett po zmizení otce ho pěstoun stáhnul ze školy a místo něj tam dal svého syna za Sackettovi peníze.Po jednom nesčetných napadení jeho synem se vzbouřil a vyvrchlilo to rvačkou kdy Orlando mu přerazil sanici a zlomil nos,utekl do chatky ve které pobýval se svým otcem po zemření matky.Když se objevily v oběhu zlaté mince tak se hnuly ledy a začal se rozvíjet Orlandův osud.

Louis L'Amour
americká, 1908 - 1988