Do ložnic je vidět

Do ložnic je vidět https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38135/do-loznic-je-videt-38135.jpg 4 77 16

Lam & Coolová série

Tento poutavý příběh je jeden z těch, které Gardner napsal pod pseudonymem A.A. Fair a v nichž opustil hrdinu svých předchozích detektivek, Perry Masona, aby spřádal dobrodružství dvou soukromých detektivů-Donalda Lama, muže přitažlivého zevnějšku, který se nyní právě zapletl do tísnivých souvislostí tří vražd, a Berty Coolové, drsné ženy s mužským vystupováním, která Lamovi pomůže z nebezpečí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Josef Lukasík

Bedroom Have Windows , 1949

cukrovka
29.10.2023 4 z 5

Čtivá detektivní klasika. Měla jsem trochu zmatek ve všech těch postavách, ale četlo se to dobře.

akinomV
24.07.2023 3 z 5

Fajn detektivka na letní dovolenou.

Boby17
09.04.2023 3 z 5

Knížku jsem si vybral, abych splnil 13. úkol ČV 2023. Bohužel, za mě to bylo slabé jak čaj. Zápletka byla hodně překombinovaná a ve výsledku ani důvod vydírání nebyl kloudně objasněn, postavy žen se mi pletly. Také nemám rád časově neukotvené příběhy a tohle je jeden z nich. Suma sumárum, hodnotím hodně slabou trojkou.

dagmar5477
21.03.2023 4 z 5

Taková detektivní klasika.

katka134
02.03.2023 4 z 5

Povedená stará detektivka, se správnou detektivní dvojkou.

Zelený_Drak
10.10.2021 3 z 5

Pěkná klasická detektivka, která se dobře čte. Zamotaná zápletka a sympatická dvojice detektivů, žádná hluchá místa a i nějaký ten humor se najde.

Allena24
23.07.2020 5 z 5

Berta a Donald zábavná to dvojka. Pan Gardner Bertu prezentuje tak, že se bavím. (A jen doufám, že v reálu budu k takovým rázným stvořením přistupovat s klidem příslovečným pro Donalda.)

Česneksmedem
04.07.2020 4 z 5

Donald s Bertou jsou fakt povedená dvojka. Pokud jste již nějakou knihu s nimi přelouskli, zkuste si Bertu představit jako tchýni. Mazec!
Rozhodně jsem se nenudil. Byly to fajn strávené chvilky. Knihu doporučuji!

SidoniaL.
10.06.2020 5 z 5

Tahle Gardnerova práce mne nesmírně pobavila. Znáte to, když odložíte knihu a postavy vás celý den provázejí, vyskytují se stále jako by kolem vás? Tak to je tenhle případ. Původně jsem byla trochu zklamaná, že se zde neobjeví můj oblíbenec Perry Mason, ale chytil mne ten humorný tón příběhu a už mne zájem neopustil. Kromě jako obvykle dokonale propracované zápletky je zde více humoru a to bylo pro mne asi největší překvapení! Ale jedno je jisté: E. S. Gardner je pro mne v detektivkách číslem 1 a každou knihu odkládám sice s uspokojením, ale také s lítostí - zase o jednu méně! Ale pokud vím, pan Gardner jich napsal celkem 130, takže ještě jich na mne "pár" čeká!

jarunka54
24.04.2020 5 z 5

Donald a Berta , to je správná dvojka

pepa4081
07.07.2019 3 z 5

Klasická Gardnerovka, tentokrát s Donaldem Lamem a Bertou. Chvíli jsem se trochu zamotával v tom, kdo je kdo, ale o to víc jsem se bavil u scén typu: nebudu s ním sama, protože by mne uškrtil. Fajn oddychovka na jeden den.
Uspokojivé.

konicekbily
25.04.2018 4 z 5

Dvojice spoluvlastníků detektivní kanceláře se dostává pod policejní tlak a dokáže z toho ještě vybruslit. Autor opustil svého právníka Perryho a vytvořil jiné hrdiny. Jako odpočinková četba z amerického prostředí to ujde.

syskas
20.06.2016 5 z 5

Fajn detektívka, zaujímavý zvrat na záver, dobré čítanie. Ani sa mi nechce veriť, že je taká stará :-).

ronyjihlava
03.06.2014 4 z 5

Dobře napsaná detektivka. Hlavně poučná pro nás chlapy. Tak dopadne každý, koho osloví nádherná, vnadná blondýnka, a kdo přestane přemýšlet hlavou ......

evasamankova
09.03.2013 4 z 5

Sympatický mladý detektiv i sympatická nabručená šéfová s jedovatým jazykem dávají detektivnímu příběhu srdce. Rozhodně příjemná klasická detektivka

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

Gardner /zde píšící pod A.A.Fair/ a jeho Berta Coolová + Donald Lam patří bezesporu do špice detektivní literatury - "Do ložnic" je první kniha, kterou jsem si s těmito týpky koupil v roce 1969 , dodnes uchovávám jako poklad ........ hodně čtený, poznamenaný stářím, ale přesto poklad