Lakomec

Lakomec https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99054/mid_lakomec-OZ0-99054.png 4 4310 398

Lakomec je asi nejznámější Moliérovou komedií. Hlavní postavou je lichvář a necitelný lakomec Harpagon, který je pro peníze schopen obětovat vše, i rodinu a děti. Ztráta jeho bohatství pro něj představuje ztrátu smyslu bytí a ztrátu zdravého rozumu. Jeho postava je tragikomická a představuje Moliérův důkaz o tom, že peníze přirozeně deformují charakter a mezilidské vztahy.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Orbis

L'Avare , 1668

bakjo95
23.03.2016 3 z 5

Vcelku občas zábava a taky občas nuda, asi kvůli povinné četbě...

Lathien
20.03.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila a hodně jsem se u ní nasmála. Jen si člověk musí dát pozor, aby se neztratil ve vztazích, které jsou zde docela dost zamotané.

kmotrkCZ
24.02.2016

Přijemné čtení na jedno odpoledne :)

Luciska13
31.01.2016 4 z 5

Skvělá knížka z kánonu k maturitě. Je to krátký, vtipný příběh plný ať už méně nebo více předvídatelných zvratů, který vás vtáhne do děje. Naprosto můžu doporučit.

Nikolka001
29.01.2016 5 z 5

Velmi vtipné a krátké dílo. :)

Radan2020
27.01.2016 4 z 5

Vtipné a krátké, k maturitě ideální kniha. Jinak je to asi moje první (a zatím jediná kniha), ve které mě od začátku do konce vytáčela nějaká postava tak moc, že jsem chtěl čtení zabalit. Harpagon je opravdu děsný.

Luipenox
18.01.2016 5 z 5

Poutavě zamotaný příběh, který zasluhuje přečtení. Molière byl mistr divadelní pletichy a toto dílo je toho důkazem.

Petule.k93
09.01.2016

Tu to knihu jsem si vybrala do maturitní četby. Nakonec jsem si ji i vytáhla :) Je to zábavný příběh, který se i dobře četl.

Sabrinn
05.01.2016 3 z 5

Tuto knížku jsem musela přečíst do školy. Zatím mě bavila asi nejvíc ze všech. Zábavný a zamotaný příběh. Stojí za to si ji přečíst.

Marký14
03.01.2016 4 z 5

Další kniha do maturitní četby. Nic z čeho bych byla nějak uchvácena ale i přesto mě příběh bavil, rychle a snadno se četl. Určitě mě bavilo více než Romeo a Julie.

thejanula
02.01.2016 4 z 5

Kniha mě bavila, bylo to asi i tím, že jsem nejdříve viděla divadelní představení, které bylo totožné. :)

nikikostadinova
05.12.2015 5 z 5

Povinná četba ale krásná, rychle přečteno a dodnes zapamatováno, jsem ráda, že jsem nezanevřela na staré i ty velmi staré knihy :-)

zuzanagelnarova
28.11.2015 5 z 5

Opravdu úžasná kniha !!!! :)

Deny95
18.09.2015 5 z 5

Zábavná povinná četba, doporučuju! :)

Alixe
13.09.2015 5 z 5

Povinná četba a zatím nejlepší.....pět hvězd :)

IvcaK98
09.09.2015 5 z 5

Za první povinnou četbu, která mě bavila, nedávám nic jiného než 5*!!! :)

Alpasstyle
05.09.2015 5 z 5

Dílo mám uvedeno jako povinnou četbu k maturitě, moc se mi líbilo, a proto jsem si ji i vybrala.. Všem ji k maturitě doporučuji, co nevědí, které si mají vybrat , ale také všem ostatním, kteří rádi čtou komedie.. Bylo to poučné a super čtení.

marcela6183
18.08.2015 5 z 5

Bohuže jako první viděn film, takže kniha slyšena ústy p. Filipovského a viděna očima p. Funèse. Jen ten Molière mi trochu utek.
Přece jen zajímavý jazyk a skvělá myšlenka. Už nikdy nezakopu nic na zahradě (ani mrtvolu). Jak napálit vychytralého škrta se mi od té doby v životě hodilo už několikrát. Deformace charakteru vlivem peněz pozoruju i na sobě. A co víc - nějak to nejde ovlivnit:-)
Každopádně ve zkratce je síla, v dialogu vtip, v pointě kouzlo a já dávám za pět.

Edona
07.08.2015 4 z 5

Lakomec je výborná komedie, takové odpočinkové čtení, rozhodně doporučuji.

Sstankova
21.06.2015 5 z 5

Ke knize jsem se dostávala s nechutí, že mě čeká další kus povinné četby. Ale obavy byly zbytečné!
Skvělé, krátké, čtivé a rozhodně nezačne nudit. K maturitě je to ideální, protože se kniha dá přečíst během tří hodin a dobře se zpracovává.