Lákavá nabídka ke zločinu

Lákavá nabídka ke zločinu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493289/bmid_lakava-nabidka-ke-zlocinu-0oS-493289.jpg 3 9 3

Čtenáři oblíbených krimi povídek známého píseckého autora a emeritního komisaře kriminální služby moc dobře ví, že šéf písecké kriminálky kapitán Karas s poručíky Studničkou, Machem a vyšetřovatelkou Vandovou patří už léta do Písku, stejně jako patří do tohoto města Otava či Kamenný most. Ve své nové knize nabízí opět potřebnou dávku napětí, ale také dokonalý vhled do každodenní policejní práce. Už názvy povídek – např. Polda, který neměl svůj den, Liga ztracených, Ukradená finta, Tichý společník zločinu, Hřích z minulosti, Lovec myšlenek – slibují originální zápletky a příjemné čtení.... celý text

pepa4081
05.08.2023 3 z 5

Slabší průměr. Taková velmi nenáročná oddychovka.
Uspokojivé.

čef
24.07.2023 4 z 5

Bůhví kolikátá sbírka kriminalistických příběhů o majetkářích z Písku z této polistopadové doby to už je. Hodně z toho se podobá sobě jako vejce vejci, ale určitě to neztrácí na zajímavosti pro ty, kteří chtějí pravdivé příběhy z tohoto druhu literatury. Hodně frků z minula se také opakuje a je mi trochu líto těch policajtů a také trochu i čtenářů za to jejich stálé omílání, ale nešť. Pobavil jsem se.

Iki1
04.07.2022 2 z 5

Tato sada povídek by byla v pohodě, pokud by povídky vycházely jednotlivě třeba jako příloha sobotních novin. Jsou totiž psány naprosto stejným mustrem - vyšetřovatelé přijdou do práce, pobaví se, objeví se "zločin", vyřeší ho, dají nohy na stůl a pobaví se. Liší se jen případy, které řeší. Stejná metoda, stejný humor, stejné hlášky, které u páté povídky lezou krkem. K tomu podivný jazyk, který by kriminalisté neužili ani v nejvyšší nouzi. Tak ještě že je léto, takže se kniha dá vzít k vodě. Při jejím čtení se opravdu příjemně usíná.