Laguna plameňáků

Laguna plameňáků https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189328/mid_v-zemi-koraloveho-stromu-laguna-pla-7xD-189328.jpg 4 83 17

V zemi korálového stromu série

Životní cesty tří rodin z 1. dílu trojdílné argentinské ságy V zemi korálového stromu pokračují. Argentina roku 1876. Mladá ovdovělá Annelie Wienandová se odstěhuje s dcerou Minou z Frankfurtu, aby se znovu provdala. Její manželství je však pro ni hořkým zklamáním. Pro čtrnáctiletou Minu jsou světlými okamžiky nevlídného rodinného života pouze setkání s chlapcem Frankem ze sousedství. Jednoho dne se však stane něco hrozného a Frank musí uprchnout...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

Im Land des Korallenbaums , 2012

zandu
10.01.2022 4 z 5

Pěkné pokračování. Jsem zvědavá na závěrečný díl.

Szilvia1
29.12.2021 5 z 5

Druhý díl argentínské ságy byl o víc postav než v prvním díle,ale bylo to pěkné čtení.Líbilo se mi číst zase o Anně a Juliusovi,jak si žily dál pěkně,Viktorií,jak se navzdory potížím s jejím prvním manželem nevzdá svoji druhé lásky.Je tady i hodně politiky,která je do příběhu pěkně zasazená,a naknec všechno dobře dopadne.Jsem zvědavá na třetí díl,doufám,že i ten díl bude pěkný.

renisla
27.10.2020 4 z 5

Velmi dobře vžitelný příběh ve kterém se dozvídáme o životě chudé vrstvy, která míří za lepším a zjišťuje, že se musí snažit změnit své myšlení více než si mysleli.

klarka61
14.06.2020 5 z 5

Krásně jsem si početla. Doporučují všem. Hezký rozvětvený příběh, který měl spád, nedalo se od toho odtrhnout

danka13
10.04.2020 5 z 5

Kniha se mi opět moc líbila, zajímavé pokračování, už jsem se pustila do třetího dílu, takové rodinné ságy mám moc ráda, čím delší, tím lepší.

babiočka
03.01.2019 4 z 5

Moje první "setkání" s touto autorkou na základě zdejších hodnocení.
Pozoruhodné líčení Argentiny koncem devatenáctého století se mi moc líbilo, přestože jsem měla v aktérech příběhů místy docela chaos.

bábuška
03.01.2019 4 z 5

V druhé polovině devatenáctého století pokračuje příliv vystěhovalců z Evropy, bohužel málokomu se podaří splnit své sny a neděje. Začíná boj o přežití, země je nepodajná, indiánské kmeny brání svá území. Setkáváme se s osudy postav z první části knihy kterým děti dorůstají a mají touhu jít svou vlastní cestou. Bohatí majitelé půdy stále tvrdě zotročují původní indiánské obyvatelstvo a právo má ten, kdo má peníze. Tvrdý život.

Danago
11.04.2018 4 z 5

Moc pěkné pokračování argentinské ságy. Autorka přidala o moc více postav a jejích životních příběhů . Postav bylo opravdu hodně a bylo nutné se dost soustředit , aby se v tom dalo dobře vyznat, ale šlo to. Tento díl ukazuje už pokrok , který se v Argentině prosazuje a už je zde i trošku politiky.

orinka3
25.10.2017 4 z 5

Jak se dalo čekat, přibylo postav, takže jsem se kolikrát musela hluboce zamyslit, abych se neztratila. Ale nebylo to zas tak složité. Bouřlivák John mi šel neskonale na nervy a tu amputovanou ruku mu vcelku přeju. Aspoň se vzpamatoval a přestal fantazírovat:) Kniha se mi moc dobře četla, zase jsem se dověděla něco nového o Argentině. Mohu doporučit jako kvalitní četbu, která není slaďoučká a bezproblémová, ale je opravdu "o něčem".

kečup60
13.08.2017 3 z 5

Obě knihy mě zavedly do míst pro mě zcela neznámých a proto je to tolik zajímavé a místy i napínavé.

Kikina100
23.06.2017 5 z 5

Oddechová knížka, pěkně se četla. Těším se na pokračování

eva-lupen
07.05.2017 4 z 5

Zajímavý příběh z Argentiny 19. století. Tenhle díl se mi líbil víc než ten první. Bylo to čtivé, bylo tam víc postav, tj. víc příběhů a nebylo to až tak romantické. I když... :-).

Babo
29.01.2016 5 z 5

Skvělé pokračování. Chvílemi jsem měla pocit, že autorka chce popsat příběhy všech přistěhovalců, občas jsem musela přemýšlet o kom , že to píše, ale naštěstí jsem se zase chytila.
A tak jsem sledovala dramatické osudy mnoha postav , jejich těžký život , jejich vystřízlivění ze snu o skvělé budoucnosti v nové zemi.
Můj obdiv patří všem těm , kteří se nevzdávali a bojovali za lepší život.
Celý druhý , tak jako i první díl je oživený mnoha odkazy na zvyky v Argentíně a tak je celý román velice plastický a živý.
Už se těším na třetí díl. Doufám,že se jí v knihovně brzy dočkám.

zuzana2599
17.01.2016 4 z 5

Moc se mi líbil tento druhý díl rodinné ságy. Do děje přibyly nové postavy, děj je opravdu bohatý, kapitoly nejsou nijak zdlouhavé, je tady napětí, romantika a celkově je kniha velmi čtivá, nemá hluchá místa. Těším se na poslední, třetí díl. Vřele doporučuji.

sabca
15.07.2015 5 z 5

Druhý díl se rozšířil a další osoby, ale dějově se prolínali s těmi co známe z prvního dílu. Byla to pro mně nejlepší rodinná sága, kterou jsem v poslední době četla a věřím, že se mi podaří přečíst i poslední díl, který teprve vyjde. Doporučuji

sandra.sancho
31.12.2014 4 z 5

Stejně jako první díl čtivá a oddechová kniha, místy napínavá.

bookcase
02.09.2014 4 z 5

Osudy dalších německých vystěhovalců, kteří za vidinou lepších zítřků zamířili do Argentiny. Opět čtivé, napínavé i romantické čtení.

19. století Argentina ságy

Sofia Caspari