Ve službách krále

Ve službách krále https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47258/bmid_lady-pirat-1-dil-ve-sluzbach-krale-T45-47258.jpg 4 44 11

Lady Pirát série

Mary její matka od útlého dětství převlékala do chlapeckých šatů, aby jí dopřála možnost získat vzdělání. Mary se rozhodla nosit mužský oděv i poté, co její matku zavraždili a ona se musela o sebe postarat sama... Zdálo se, že osud se proti ní spiknul. Na loď, na jejíž palubě hledala záchranu, zaútočili korzáři. A právě v den útoku dostal její život nový impuls: Mary podlehla šarmu kapitána Clauda de Forbin, objevila kouzlo lásky i života na moři... Jako žena ovšem na lodi už zůstat nemůže. Opouští svou lásku a vydává se vstříc dobrodružství na dvůr krále Jakuba II. v Saint-Germain-en-Laye. Ani uprostřed palácových intrik a spiknutí nezapomíná však Mary na svůj cíl - za každou cenu musí odhalit tajemství přívěsku, který ukradla svému nenáviděnému strýci. Její poslání ji dovede dál, než si by si kdy dokázala představit.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Les valets du roi , 2004

Dandy1
29.12.2021 1 z 5

Začátek slibný, dál je to absolutní blbost. Souhlasím s maikie a zahazuji knihu už na stránce 173

nycol
15.12.2020 4 z 5

Příjemná oddychovka, děj ubíhá plynule, nenásilně a poutavě.

georginaa
17.11.2020 3 z 5

Historický román protkaný plným dobrodružstvím, pirátstvím a romantikou. Co by Mary převlečená za chlapce musí najít svůj smysl života. V té době bylo těžké žít jako dívka, ale jako chlapec ji skýtalo plno možností. Když osiřela musela najít někde útočiště a to právě nalezla na lodi jako pomocný plavčík. Moc se mi líbil první díl, plný napětí jak to s Mary bude pokračovat. Těším se na druhý.

maikie
27.08.2020 2 z 5

Historické romány mám ráda, ale tomuhle nedokážu přijít na chuť. Postavy ploché... nelze se ani vcítit do té hlavní.. Nerada nedočítám knížky, ale tuhle po 250 stranách musím odložit...

Monika.senk
19.07.2020

Přečteno již po několikáté. Tato kniha společně s druhým dílem se staly moji srdeční záležitosti, ke které se stále vracím. I když už jsem četla opravdu několikrát, pokaždé si ji znovu ráda přečtu.
Jednim slovem pro mě TOP

Jája92
18.07.2020 3 z 5

Čtivý román, který je naplněn dobrodružstvím, láskou i napětím.

alka14
09.02.2016

Tato kniha mě velice nadchla. Děj velice zajímavý a hlavně je částečně podle skutečné postavy.

dadence
05.11.2015 5 z 5

Moc hezké čtení. Nechybí dobrodružství, láska, romantika, intriky, prostě od všeho trochu :-)

šošana-lilie
01.11.2014

Hezký příběh jenom bych musela číst historické romány aby mě to nadchlo.

Padla Hvezda
12.08.2014 2 z 5

Celkem mě to zklamalo - hlavně druhý díl. Ale já asi nejsem typ pro historické romány.

Lucie249
03.04.2012 5 z 5

Úžasná knížka, fakt něco pro dobrodružné povahy.

Anglie piráti 17.-18.století

Mireille Calmel
francouzská, 1964
2007  81%Ve službách krále
2005  78%Prokletá komnata
2005  81%Isabelina pomsta
2007  79%Zahrada stínů
2003  74%Lože královny Eleonory

Kniha Ve službách krále je v