Lady Mechanika: Tajemství mechanické mrtvoly

Lady Mechanika: Tajemství mechanické mrtvoly

Nejslavnější komiksová hrdinka steampunku se představuje českým čtenářům. Británie nabrala v 19. století ve vývoji poněkud jiný kurz a věda vládne celému společenství. Vzduch brázdí nejpodivnější letouny, nejmodernější města oplývají úchvatnou hromadnou dopravou a všichni znají krásnou a nebezpečnou Lady Mechaniku – napůl ženu, napůl stroj. Jinou takovou hříčku vědy a přírody svět neviděl. Až do chvíle, kdy se na nádraží objeví další napůl mechanická dívka v naprosto zuboženém stavu. Lady Mechanika se okamžitě pouští do pátrání. Jde totiž o hodně. Kromě odhalení nelidských experimentátorů hraje Mechanika také o tajemství vlastního původu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/346121/lady-mechanika-7WB-346121.jpg 4.554

Lady Mechanika (1.)

Lady Mechanika #1: The Mystery of the Mechanical Corpse (2015)

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi
Vydáno:, Argo

KillHurt

Steampunk v nejsurovější variantě. Kresba je úchvatná a dodává tomuto subžánru na síle a zajímavosti. Samotná postava není nijak složitá a je až archetypální. Přesto vnáší do příběhu spád, akci a lehký nádech erotiky. Celkově se jedná o velmi pěknou bichli s krásným příběhem.

Nymphetamine

Měla jsem tu čest držet v rukou sběratelskou edici a je to velmi nevšední zážitek. Kniha přesahuje formát A4 a tak se hůře drží a čte, ale nádherné ilustrace tyto strasti vynahrazují... Vlastně mě zcela pohltily. Kolikrát jsem ani nečetla, jen jsem pozorovala kresbu a studovala linky. Všechny roztodivné steampunkové vynálezy mě nenechaly chladnou. Je pravda, že příběh není příliš hluboký, ale zase není ani hloupý. Autor zvolil trochu detektivní styl a tak spolu s Lady Mechanikou pátráme nejen po jejím osudu...
Těším se na druhý díl a na další pastvu pro oči.
Doporučuji všem, protože jsem si jistá, že Lady Mechanika očaruje každého, kdo ji spatří :-)

Dragell

Taková Lara Croft oděná do steampunku, odvážná ženská, která nemá daleko pro ránu a pátrá po historii – akorát teda po té svojí. Příběh protknutý detektivní linií, dialogy (hrdinka je občas hodně ukecaná), akčními scénami, ale i třeba starými křivdami, které se neodpouštějí. Překvapivé okamžiky vás dostanou a navnadí na další díl. Kresba je propracovaná, nese se v temnějších barvách a dodává příběhu výbornou atmosféru. Ilustrátor si opravdu vyhrál s detaily, takže si můžete naplno užít rozličné stroje a stylové oblečení především hlavní hrdinky.

Aleen

Lady Mechaniku jsem si pošetřovala. Byla tak luxusní a boží, že jsem ji chtěla číst co nejdéle a strávit s ní co nejvíc času. Prohlížela jsem si téměř po jednom obrázku, každé šrafování, výběr barev, a vychutnávala si každou větu. Ona je TAK krásná a sexy, že je mi líto (jenom u tohoto komiksu!!!!), že nejsem chlap, abych si to užila ještě víc. Místa dějů jsou tak precizně vykreslena a využita do nejmenšího detailu, že chvílemi máte pocit, že třeba na té vzducholodi jste s hrdiny. Děj je také povedený a vymyšlený a vybroušený, takže naprostá spokojenost. Asi bych měla najít více superlativů...ale už jsem užila skoro všechny, které znám. Jakmile potkám další příběh této superhrdinky, jdu do něj!

LordSnape

Lady Mechanika je bezesporu zajímavá postava, ale i ona prostě celý příběh sama utáhnout nemůže. Celý komiks je dosti detektivní (což mi kupodivu nevadilo), plný pletek a postav, kterým nemůžete věřit ani nos mezi očima, ale musím říct, že jsem i přesto čekal něco víc. Nejvíce mě bavilo to, jak se snažila zjistit svůj vlastní původ a jak jí ta malá holka nevěřila. Kresba fantastická i když si myslím, že steampunk je zde pořád přeci jen spíše kulisou, co má zaujmout na pohled.

Dalamar

Od přátel a na internetu jsem slyšel jen samou chválu na zpracování knihy. Musím říci, že když se mi kniha dostala do rukou byl jsem překvapen jak se se zpracováním knihy nakladatelství Argo popralo. Je vidět, že přípravě knihy před vydáním věnují hodně času a díky tomu bude tato kniha ve vaší knihovně vždy přitahovat obdivné pohledy. Joe Benitez je brilantní kreslíř a v tomto svém autorském projektu nám svůj um servíruje s plnou parádou. Naopak příběh trochu pokulhává za grafickou stránkou komiksu, což jsem ale rád panu Benitezovi odpustil. Moc se těším na druhý díl, jež Argo slíbilo tento rok vydat.

MlaW
27.11.2017

Vizuální nádhera. Steam-punkové orgie a příběh o hledání vlastní identity. Doufám, že tahle Lady ještě neřekla poslední slovo.

Inozuka
22.10.2017

Přiznám se, že ač punker, musel jsem si pojem steampunk vyhledat na wikipedii, protože jsem o něm dosud neslyšel. Nyní již tak vím, že se tohoto označení užívá pro subžánr sci-fi spojující poetiku viktoriánské Anglie přelomu 19. a 20. století s vynálezy průmyslové revoluce. A vskutku, Lady Mechanika je jeho čistou esencí. Příběh sám sice není nic převratného, ale srší dobrými nápady týkajícími se samotného stylové zařazení. To, co mě ale k této knize přitáhlo především, je její famózní zpracování. Je z ní cítit smysl pro detail a láska, s kterou ji redakce připravila pro tisk. Opravdu nádhera. Těším se na další díl ...

Lenka.Vílka
21.10.2017

Naprosto dokonalá pastva pro oči i duši. Jako steampunkem dosud nepolíbená jsem absolutně spokojená. Velký formát je plusem a já se z něj tetelila. Po dlouhé době kniha od které jsem nic nečekala a ve výsledku byla překvapená.

QEDS
20.08.2017

Podle mého opravdu povedené dílo. Krásné ilustrace, příběh dává smysl i když nějak extra neohromí. Na konci je docela pěkný zvrat, který příjemně překvapí. Pro všechny fanoušky steampunku je navíc jasně přidaná hodnota. Hlavní hrdinka není mechanický superman, který zvládne cokoliv, což také hodnotím velice kladně. Všem vřele doporučuji.

FireOfFilth
29.07.2017

Nejvíc se mi na Mechanice libí atmosféra viktoriánského steampunkového "Londýna". Příběh není špatný, ale je to zatím pouze jen začátek něčeho většího. Kresba je velmi líbivá a samotná Lady je velmi pohledná žena :-) . Ale co se Argu musí nechat je vymazlené zpracování knihy, formát a deska knihy. 3-4 hvězdy

Rawen616
29.07.2017

Velice dobře odsýpající steampunkový akčňák. Je to první díl, takže se příběh nestačil tolik rozběhnout a spíš nastolil víc otázek než odpovědí. Kvůli čemu se ale vyplatí tuto knihu vlastnit je kniha samotná. Zpracovaná je opravdu nádherně a bude ozdobou knihovny.

jiříček
23.06.2017

Steampunková jízda a navíc v luxusním zpracování.