Lady Fuckingham / La Rose d'Amour

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122302/bmid_lady-fuckingham-122302.jpg 3 383 51

Obsahuje kromě titulní novely ještě druhou: Rose d´ Amour od Jean des Varreauxe.

Literatura světová , Novely , Erotika

Vydáno: , Cesty

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour

elcapitano
01.04.2020 1 z 5

Navzdory slavnému spisovateli a jisté auře, která knihu předchází je to obyčejné porno. Nemá to žádný děj a navíc je to nudné. Nedočetl jsem to. Na obranu autora je nutno uvést, že dílko vycházelo po částech v nějakém časopise, těžko tedy říct, zda máme vůbec právo hledat zde cosi jako dramatický oblouk :)
O jednu hvězdičku se dělí překladatel a jistá historická sonda (o kterou se tedy autor nezasloužil, ta přišla se stářím knihy).

Potolu
04.02.2020 2 z 5

Nic moc... Pořád jedno a to samé, žádný příběh ani na pozadí sexuálních chvilek. :-D Stačila by asi jedna kapitola, která by vystihla celou knihu.

indyka
02.02.2020 3 z 5

Padesát odstínů krvavého zadku, viktoriánská edice.

Protože jsem si nedělala pauzy na patřičné pohoršení, už po pár desítkách stránek to začalo být na jedno brdo a při kdoví kolikátém zvednutí bičíku už jsem skoro otáčela oči v sloup :-D. Chápu, proč to ve své době budilo rozruch, ale dneska je to spíš neplánovaně vtipné.

Dovedu si představit, že překládání tohoto dílka muselo být pěkně na palici. Zde má překladatel můj obdiv, že dokázal vymyslet tak 600 výrazů pro pohlavní orgány nebo soulož a doufám, že ze všech těch svatyněk a šípů lásky nemá psychické problémy dodnes.

KájaKoxík
10.12.2019 4 z 5

Na radu někoho zde v komentářích jsem četla knihu jen po kapitolách. A to na mé poměry nezvykle dlouho (cca rok).
Musím souhlasit, že se děj trochu opakuje, jen aktéři se mění. Ale při delším čtení to vlastně ani nevadí. Pokud bych měla knihu charakterizovat jednou větou pak takto: Literární porno z období "Ludvíkánské" Francie.
Kniha splnila má očekávání. Strhávám hvězdu jen za to, že ač se kniha tváří jako deníček nemocné nymfomanky, ale tak nějak mi tam chybí trochu děje mimo ty hambárny. Na začátku se sice zmiňuje že má tuberu, ale léčba ani průběh nemoci tam není vůbec.

kachnat
01.11.2019 4 z 5

Oskar Wilde, jak jsme ho neznala.... Porno se vším všudy....

Šnek86
01.11.2019 3 z 5

Tak tohle bylo vskutku péčko se vším všudy.Aristokratické swingers spolky, všemožné sexuální praktiky, tak trochu sado maso a neskrývaná nymfomanie Lady Fuckingham.Nedivím se, že ve své době dílo budilo rozruch.A však jakýsi příběh se v podstatě vytrácí.Wilde, jak ho neznám.
(Pozn. Už vím, kde se ska-punková kapela Tleskač inspirovala k sepsání písně Krámy - textem Všude všichni šoustají)

-markéta-
31.10.2019 5 z 5

Kam se hrabe 5O odstínů.
Knihu jsem si chtěla přečíst už od doby, co jsme se o Oscarovi učili na gymplu, každopádně na ní nějak nebyl čas a možná i chuť.
Teď přišla ta správná chvíle se do knihy pustit a paráda.
Ano, není tam ani jedna stránka bez vulgarismů, ale mně to osobně vůbec nevadilo.
Kniha byla moc hezky napsaná, bez jakékoliv cenzury.
Každý druhý si myslí, že kdysi dávno bylo slovo "sex" a vše kolem něho zakázané ovoce, každopádně kniha nás ujišťuje o opaku.

crazyslunicko
17.10.2019 5 z 5

Od knihy jsem čekala cokoliv, ale tohle ne :D opravdu se jedná o veledílo knižního porna, kde se děj popisuje pouze okrajově, ale hlavní je sex. Na tohle dnešní knížky nemají. Nechápu, že tohle někdo v dávné minulosti mohl napsat? Veřejně?

Steiniglovka
08.10.2019 3 z 5

Lady Fuckingham přijímám lépe, než 50 odstínů šedi. Stížnosti typu: "děj se neustále opakuje",mi nepřijde relevantní, vzhledem k tomu, že jde o erotický román :D

Blancheerka
20.09.2019 3 z 5

Zábavná erotická četba, plná zajímavých slovíček, přirovnání a slovních spojení. Ač je (tedy podle mě) děj krapet přitažen za vlasy, rozhodně je z tohoto díla znát, že autorovi nechyběla ani fantazie a ani apetit. Zhruba po polovině čtení jsem si však začala říkat, že se to točí celé jaksi pořád dokola, no, ale ježto je kniha pouze o sexuálních zážitcích hrdinky, není to vlastně žádné překvapení :)

deniska6434
13.09.2019 3 z 5

Nič extra, no lepšie, ako 50 odtieňov ;)

SladkaK
04.09.2019 1 z 5

Nejlepší na celé knize byly výrazy. To je ovšem dílko překladatele, a tak se jen marně snažím přijít na to, co tím chtěl Wilde světu sdělit.

Zania
01.09.2019 5 z 5

Tak to bylo něco ????. Knihu posílám dál, super jako dárek pro pobavení.

Darinka.Makova
09.04.2019 4 z 5

Mně se to líbilo. Čekala jsem porno, dostala jsem porno. A navíc to považuji za zdařilý kus!

uminaa
18.03.2019 3 z 5

Čítané zo zvedavosti a prečítané. Čo k tomu dodať, bolo to zaujímavé, ale raz asi stačilo.

Tynulda
11.03.2019 4 z 5

Jestli mi kniha něčím sedla, pak jsou to autorovy zvrhlé myšlenky. Přestože od začátku do konce se jedná o 'hru pro celou rodinu, příbuzenstvo a známé' :D na tehdejší dobu doslova dechberoucí. Dechberoucí taktéž bylo (určitě ne jen pro mě), jakou na tu dobu měl Oscar Wilde slovní zásobu a do jakých podrobností se nebál vstoupit.

Termina
05.02.2019 3 z 5

To co jsem od knihy čekala jsem taky dostala :)

Teralien
03.02.2019 5 z 5

VÁŠEŇ,ZVRHLOST,VZRUŠENÍ,DRAVOST,TVRDOST...prostě SEX SEX SEX! moc mě to bavilo!

Macicekh
01.10.2018 3 z 5

Noooo, "zajímavé" čtení, ale zhruba po půlce se to začne opakovat a už to ztrácí na "zajímavosti".

hermína14
17.09.2018 3 z 5

Vrhla jsem se na ni tenkrát jako na další úlovek od svého oblíbence...chtěla jsem mít přečteno všechno...a musím se přiznat, že ať už ji napsal nebo ne, bez něho bych ji určitě z toho antikvariátu neodnesla:))

Oscar Wilde
irská, 1854 - 1900