Lady Fuckingham

Lady Fuckingham https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64485/bmid_lady-fuckingham-jT7-64485.jpg 3 2054 416

Slavná krátká erotická novela Lady Fuckingham, jejíž autorství se připisuje irskému spisovateli Oscaru Wildovi, popisuje životní příběh Beatrice, dívky založení spíše nymfomanického. Poprvé navnaděna vyprávěním zvídavé přítelkyně Alice, které se brzkého erotického probuzení dostalo od zmužilého komorníka, Beatrice neváhá a vydává se objevovat erotické taje s Aliciným bratrem Frederickem. Jelikož po ochutnání slastí je pro ni nemožno přestat, postupuje hlouběji a zakusuje potěšení rozmanitého druhu mimo jiné se zúčastňuje orgií tajného Amorózního kroužku, svádí služebné, uzavírá manželství se zhýralým lordem Crim-Conem a nakonec předává své nabyté nepřeberné znalosti dalším nezkušeným.... celý text

Literatura světová Novely Erotika
Vydáno: , Dybbuk

Lady Pokingham

DominaCZ
04.05.2023 5 z 5

Skvělá.
Je víc než logické že gay Wilde by těžko mohl psát knihu o styku se ženou.

Kabuky
22.04.2023

Zajímavá kniha...

tlllk
14.04.2023 3 z 5

Myslím že punc výnimočnosti tomu dáva ten podpis, ktorý je ale sporný. Napríklad na anglickej verzii wiki sa nič nepíše o Lady Pokingham ako má znieť originál. Samozrejme s ohľadom na rok vydania to musela byť atomovka, a nech ju napísal ktokoľvek, definoval slovník ktorý obohatil tento žáner na 150 rokov.

mstychov
25.03.2023 5 z 5

Při čtení této knížky jsem se červenala až za ušima. :) Čekala jsem otevřenou erotiku, ale že až takhle? Oscar Wilde sesadil i knihu Lady Aradie. :) Tohle bylo vyloženě por*o na papíře.

Knížku jsem si ovšem užila. Je psaná čtivě. Novela Lady Fuckingham aneb Všichni to přece dělají byla poprvé publikována na pokračování v erotické revue The Pearl, která vycházela v prudérní viktoriánské Anglii mezi lety 1879 a 1880.

Pokud hledáte velice lechtivé čtení, tak tohle je knížka pro vás. Sem tam se člověk nasměje. Popisy jsou zajímavé, dynamicky se střídají. Hlavní hrdinku Beatric jsem si oblíbila hned. I přesto, že ji její vášeň mnohdy znesnadňovala život, nenechala si ji vzít. :)

mariebramborova
22.03.2023 5 z 5

Úžasné, nečekané, na tu dobu jistě velmi pobuřující. Pro naši dobu dobu dokonalé!

markinho962
13.03.2023 3 z 5

Vlastně vůbec jen o tom jednom, ale dnes by se to hodilo jen jako povídka někam na web, ale jistě to muselo být v té době oblíbené čtivo

neal_cz
13.03.2023

Kdyby autor ze všech těch klád postavil srub, bylo by to napínavější.

scamallach
24.02.2023 odpad!

Opravdu neuveritelna a tryzniva nuda. Neustale se opakujici scenare, v nichz kazdy chrape s kazdym, me prestaly bavit po dvou kapitolach.

R47
19.01.2023 3 z 5

Těžko se mi chce věřit, že tuhle knihu napsal Oscar Wilde. Nikde jsem nedohledal, proč se autorství připisuje právě jemu, když to původně vyšlo anonymně. Nenajdete tu ani náznak jeho ironie, sarkasmu, humoru. Je to doopravdy čistá žánrovka: pornografická literatura. Tady konkrétně stylizovaná jako dopis starší ženy svému milenci. Nečekejte nic navíc. Já blbec čekal možná něco jako Lost Girls Alana Moora, také porno s přesahem. Ale ne. Je to ale krátké, čtivé, slupnete to jako malinu.

Knihochod
07.01.2023

Nemám čo veľmi napísať k tejto knihe i jej pokračovaniu čo sa stručného deja týka, snáď len to, že tieto dve knihy sú presne to, čo o nich píšu anotácie na zadnej strane - dodnes patrí k vrcholom šteklivej literatúry.

Každopádne, väčšinu strán som prečítala so zdvihnutým obočím v takom tom geste, ktoré priam kričalo: "No to snáď nie!". Áno, čakala som, že to bude nadmieru erotické - na to som bola pripravená (keď to takto úprimne prehlásim), ale nečakala som, že to tam bude vyslovene robiť každý s každým. Či už išlo o babičku, tetu, otca, kňaza, náhodného okoloidúceho ... Za akejkoľvek situácie sa z toho jednoducho vykľuli sado-maso orgie so zviazanými rukami, erotickými pomôckami a alkoholom. A to už som asi prezradila aj priveľa.

Takže pokiaľ ste čitateľ, ktorý má chuť na veľké množstvo erotiky (na každej druhej až každej prvej strane) a nevadí Vám vskutku detailný popis týchto hrátok, alebo ak si ich len chcete prečítať s čírej zvedavosti (ako napríklad ja, keď mi všetci hovorili, aké sú to dokonalé literárne diela), tak to skúste a uvidíte sami, či ich dočítate alebo znechutene odložíte po pár stranách. Ale nezaručujem, že neutrpíte traumu. Minimálne na pár hodín.

ElikaS
07.12.2022 4 z 5

Knížku jsem si vybrala pro účely čtenářské výzvy a musím říct, že mě dost překvapila. Kam se na toto dílo hrabou dnešní erotické romány. Lady Fuckingham je naprosto regulérní porno, které v době prvního vydání muselo určitě vzbudit vášně. Knížka se mi líbila.

Hall3006
14.10.2022 5 z 5

Předčilo mé nejdivočejší představy. Literární porno bez zbytečností. Doporučuji

Veronika_mad
04.10.2022 2 z 5

Prostě knižní porno, kde neexistuje nechtěné těhotenství a pohlavní nemoci.

david6273
23.09.2022 1 z 5

Obsah knihy, který patří spíše do laciných barevných časopisů, je spíše soubor plný orgií a sexuálních úchylek. Úpřímně jsem čekal lehký nádech erotiky ale tohle bylo tvrdé porno! Chvíle jsem se trochu styděl co to vlastně čtu, ale dočetl jsem. Skautům a kněžím bych to nedoporučoval číst, aby neomdleli. Nemohu se zbavit dojmu, že tahle novela doznala jistých úprav.

Kuža007
09.09.2022 5 z 5

Toto dílko sice asi Oscar Wilde nenapsal, ale je to velice čtení. Nemá to sice moc zajímavý děj, řekl bych velice otřesné dialogy, ale je to zajímavý pohled na sexualitu v pozdní secesní viktoriánské Anglii. Zatímco dnes to spíše vyvolává úsměvy, tak ve své době byla Lady Fuckingham nejtvrdší pornografie, jak pro Anglii, tak pro celý svět. Funguje to jako zajímavý odkaz své doby. A byla odvaha něco takové napsat a vůbec vydat. Zvláště když si uvědomíme, že zhruba ve stejné době, kdy byla tato kniha vydána, tak v Rakousku-Uhersku byl vyhozen z Vídeňské akademie a pronásledován vídeňskou policií Gustav Klimt za to, že některé jeho obrazy byly považovány za pornografii. I když je to z hlediska děje a dialogů pitomé, až trapné, tak za dobovou odvahu pět hvězd.

Monkas1
21.07.2022 2 z 5

Četlo se to dobře,za mě asi dobrý jen někdy nechutný

Nermal
13.07.2022 1 z 5

Jednu hvězdičku dávám za formát a grafickou úpravu (vydání 2011, ČS).
Jinak mi to připomínalo erotické brožury, co vycházely v devadesátkách. Rozpačité pocity, to je ještě chabě řečeno.

rozina351
11.07.2022 2 z 5

Děsná blbina, ale jednu hvězdu dávám za čtivost a druhou za občasnou ironii a vtip.

Vahyvahi
07.07.2022 2 z 5

Budu si raději vždycky představovat, že Oscar Wilde je jen Obraz Doriana Graye a Strašidlo Cantervillské....

vercatko20
01.07.2022 odpad!

Asi budu znít prudérně, ale tohle bylo na mě moc.
Knižní porno z 19. (nebo brzkého 20.) století no..
Nejvíc mě ale štve, že to nemělo žádný děj vlastně. Jen hlavní hrdinka, co chce za život zkusit co nejvíc pér - ve všech svých tělesných otvorech. A na každý stránce jen sex a obscénní hrátky, někdy až nechutný..

Někdo tu psal, že “kam se hrabe Padesát odstínů” - no, ale ty aspoň mají děj ;)