Lady Fuckingham

Lady Fuckingham https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64485/bmid_lady-fuckingham-jT7-64485.jpg 3 2052 415

Slavná krátká erotická novela Lady Fuckingham, jejíž autorství se připisuje irskému spisovateli Oscaru Wildovi, popisuje životní příběh Beatrice, dívky založení spíše nymfomanického. Poprvé navnaděna vyprávěním zvídavé přítelkyně Alice, které se brzkého erotického probuzení dostalo od zmužilého komorníka, Beatrice neváhá a vydává se objevovat erotické taje s Aliciným bratrem Frederickem. Jelikož po ochutnání slastí je pro ni nemožno přestat, postupuje hlouběji a zakusuje potěšení rozmanitého druhu mimo jiné se zúčastňuje orgií tajného Amorózního kroužku, svádí služebné, uzavírá manželství se zhýralým lordem Crim-Conem a nakonec předává své nabyté nepřeberné znalosti dalším nezkušeným.... celý text

Literatura světová , Novely , Erotika

Vydáno: , Dybbuk

Lady Pokingham

petraj30
petraj30
28.12.2021 3 z 5

Co jsem to dostala? :-) Já nejsem žádná puritánka, takže mě tato kniha v ničem nepohoršovala a v určitých chvílích mě i pobavila a abych nezůstala pozadu za ostatními, tak jsem se i červenala. Nebylo to špatné, bylo to dokonce lepší, než jsem očekávala, ale hodnotím spíš jako průměr.
Co se týče spisovatele, i kdyby to přece jen byla pravda a tuto knížečku skutečně napsal Oscar Wilde, tak by jistě nebyl prvním spisovatelem, který napsal tento druh žánru. Jiný, než na který jsme od něj zvyklí. Od těch ostatních se třeba jen nedochovaly. Nebo snad všichni spisovatelé byli počestní až do morku kostí?

Slunik127
Slunik127
25.12.2021 2 z 5

Ze zacatku docela dobre, hlavne vzhledem k "manzelskym povinnostem", ale postupem casu uz nebylo co noveho objevovat, "dej" se opakoval stale dokola a docist bylo skoro nad me sily.

Miborrow
Miborrow
22.12.2021 3 z 5

Kniha plná sexu a erotiky vypráví příběh Beatrice Fuckinghamové, která je během svého života zasvěcená do nejrůznějších tajů lidského těla. Její počáteční zvědavost se s postupem věku mění na závislost, na kterou neblaze doplácí... Kniha je čtivá, jednoduchý děj, po chvíli je monotónní.

Standa24
Standa24
18.12.2021 3 z 5

Tato knížka sice neoplývá literární kvalitou, ale je zajímavé, že své čtenáře si najde v každé době.
PS: Knížka obsahuje vlastně dva samostatné příběhy a zážitky Lady F. jsou obsahem pouze prvního z nich.

Kluvo
Kluvo
16.12.2021 2 z 5

Očakával som predsa len niečo na literárnej úrovni. Ale toto je len čisto o jednom a určite by som nepoužíval označenie erotický román, lebo to je čistá pornografia. Prekvapilo ma, že už vtedy bola pornografia na takej úrovni, že ani v súčasnosti sa k tomu nedá nič prelomové pridať. Ale ako hovorí kolega: "celé je to o 3 použiteľných dierkach, tak čo tam vymyslíš nového..."

Krami
Krami
07.12.2021 2 z 5

Péčko z doby před Pornhubem. No... neřikám, sex k životu patří, kdo se tady nad tím pohoršuje, měl by se pohoršovat i nad kuchařkami Ale že bych si tuto literární podobu chtěl na větší než malé množství času dát někdy znovu...? Kdyby to byla povídka, byla by super, dal bych čtyři hvězdy, 30 stran by bylo akorátně dynamických a čtenář by je pak nemusel recyklovat zas a znovu. Jazyk tvůrčí je pestrý (tohle přeložit byl taky asi dobrej job), perverzní, což se pro popis jazyků lačnících asi hodí, a občas fakt vtipný. Mrdající církevní hodnostáři (jen volně cituju, sorry jako) ledaskdy pohnou bránicí a když to navíc autor popisuje nadšeně jak Horst Fuchs odšťavňovač na ovoce, čtenář rozhodně dostane možnost se pobavit a vypustit z úst tiše "no ty vole.." (nebijte mě). Tenký led je v pohodě, ale je to strašně cyklické. Celkově to působí lacině.

Andulino
Andulino
06.12.2021 2 z 5

Jak bych tuto recenzi tak mohla začít? Tato kniha není klenotem literatury, znovu si ji už určitě nepřečtu, ale i přesto jsem ráda, že jsem se k této kultovní knize v rámci Čtenářské výzvy dostala, minimálně kvůli rozšíření obzorů. Použitá slovní zásoba je velmi široká, o tom žádná! Chápu, že dílo byla psáno pro účely pobavení, uspokojení fantazií, jistě i pobouření. Na svou dobu byla kniha extrémně provokativní, sex církevních hodnostářů v tehdejší Anglii překračoval veškeré hranice. Jenže ona je vlastně extrémně provokativní i dnes, jedná se podle mě o čisté porno bez příběhu. Na mě to už bylo moc zvrhlé, moc vulgární, zkrátka moc. A ačkoliv sex je nedílnou součástí společnosti a lidského života, popis zasvěcování dvanáctileté holčičky do intimních aktivit se ženou je prostě opravdu moc. Ať byla kniha myšlena s nadsázkou jakkoliv velkou.

Fidibus
Fidibus
01.12.2021 2 z 5

Přečteno, ale asi nikdy víc. Erotika mi nevadí, ale množství sexu a jakého mne udolalo už v půlce. Na svou dobu rozhodně odvážná kniha, popisující život nymfomanky Beatrice od jejích prvních sexuálních zkušeností přes orgie po manželství a ušukání se. Při slově "kláda" se mi po přečtení dělá nevolno, i když musím uznat, že kromě vulgarismů je popis orgánů občas netradiční, např. mechové útočiště.

hroubek
hroubek
23.11.2021 3 z 5

Má rád knížky z období kolem 17., 18., a 19. století z Anglie. Zamiloval jsem si Jane Austen a její Pýchu a předsudek, Thomas Hardy mi ukázal že i muž dokáže napsat skvělou romantickou knihu - Daleko od hlučícího davu. V knihách se mi líbilo klasické namlouvání a gentlemanské chování pánů a jistá ladnost dam. Proto jsem byl dost překvapen jak to Oscar Wilde vzal od podlahy. Od Wildea jsem četl Obraz Doriana Greye a ten mi hodně sedl. Poznal jsem, že Wilde má vybroušené dialogy a je velmi inteligentní, jeho cynismus a ironii jsem si dost užil a bavila mě i lehká romantická linka. O Lady Fuckingham si myslím, že je to jeho zdvižený prostředník pro všechny puritány a pokrytce (ať už to napsal nebo převyprávěl), kvůli kterým musel opustit Anglii - byl v nemilosti za svou homosexualitu. Wilde se zde utrhne ze řetězu a přináší spoustu sprostého textu, nadsázky s ironii, vzrušení a otevřené erotiky, za kterou by nestydělo, kdejaké porno. Osobně si myslím, že Wilde místy zbytečně tlačí na pilu a toho sexu a souloží je tam až moc. A to nemluvím o tom, jak moc místy je to detailní. Prakticky to nemá žádný příběh, jen hlavní hrdinka má sex s většinou postav z knihy a objevuje nové praktiky. Na jednu stranu je to zábavná kniha, u které si lze užít tu nadsázku a jistý ironický nadhled. Z té druhé strany, je to jen o tom jednom, a to po několika desítkách stránek přestane bavit. Tak jako tak, rozhodně doporučuji knihu zkusit.

bigbabe
bigbabe
01.11.2021 2 z 5

Tak půlka knihy mě bavila, pak už to bylo otravné, opakované a bez nádechu.

dzejkbeltygros
dzejkbeltygros
26.10.2021 3 z 5

Máte rádi čuňačinky? Tak si to přečtěte. Je tam dost vulgarismů, živočišna, o příběh se moc nejedná. Místy mi to přišlo až moc obscénní, ale i tak se mi to celkem líbilo. Čekala jsem něco trochu jiného. Každopádně jsem ráda, že jsem si to přečetla, bylo to příjemné zpestření.

yellow
yellow
13.10.2021 2 z 5

Upřímně, čekala jsem víc. Pokud odhlédnu od období, kdy dílo vzniklo, tak je to prostě jenom další nepříliš povedené PWP, kterým se autor snaží šokovat. Minimálně zpočátku se čtenář ztrácí v množství jmen a kdo s kým a chvílemi jsem měla dojem, že v tom má pěkný guláš i samotný autor.
Dnes jsou podobných děl lepší či horší kvality na internetu tisíce a toto od nich odlišuje pouze období vzniku, které je jednou za dvou věcí, které dělají tuto knihu zajímavou. Doopravdy mě překvapuje, že v období viktoriánské Anglie bylo něco takového publikováno. Druhou zajímavostí je pak neznámý autor. Můžeme se jenom dohadovat, zda je autorem Wilde, nebo ne.

marrie5227
marrie5227
10.10.2021 5 z 5

V mém vlastním hodnotícím systému jsem knize udělila 90%.
Že se chystám na knihu pobuřující tehdejší společnost, jsem věděla, ale zdála se mi velmi vulgární i na dnešní dobu.
Pominula jsem jisté věkové rozdíly či praktiky, u kterých jsem se ne jednou červenala!
Avšak kniha splnila má očekávání a jsem ráda, že jsem ji zařadila do své klasické knihovny, protože i to k tomu patří.
Považuji ji i dnes za velmi aktuální a myslím že autor/autorka tehdy moc dobře věděli co dělají!

Allys
Allys
05.10.2021 3 z 5

Čakala som literatúru hraničiacu s pornom. Nepovažujem sa za prudérnu osobu, ale odpaňovanie 12ročnej dievčiny mi vzrušujúce neprišlo. Niektoré postavy šli aj neskôr po mladších ľuďoch a vety typu, poď si mi sadnúť na klin, pôjdeme spolu do postieľky a dáme si pusinku zneli, akoby ich hovoril starý úchyl a nie žena.
V podstate väčšina deja bola o swingersparty z prostredia šlachticov a smotánky vtedajšej doby v rôznych zostavách, niektoré boli naozaj kreatívne. Bola som milo prekvapená, koľko paničiek malo v kabinetoch rôzne sexuálne pomôcky :-) Čo bolo taktiež zaujímavé, že nikto neriešil ochranu a žiadna žena neotehotnela :-D
Vo viktoriánskych časoch musel byť takýto príbeh poburujúci, v dnešnej dobe mi šokujúci nepríde, avšak pre mňa je vzrušujúcejšie si pozrieť film zo súčasnosti.

JessieEx
JessieEx
27.09.2021 3 z 5

Jsem ráda, že jsem si tuhle krátkou knížku přečetla. Rozhodně jsem nečekala, že bude takhle přímočará a odvážná, ale spíš mě to příjemně překvapilo.
Místy bavila, místy nudila, ale čtení nelituju :)

cerna7151
cerna7151
23.09.2021

Po knize jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě, ale hodnocení je pro mě těžké... Přečteno, nikdy více už ji číst nebudu a doporučovat asi taky ne.

Havrnka
Havrnka
27.08.2021 3 z 5

Na svou dobu kniha s odvážným námětem. Až s podivem, že v puritánské zemi jako je Anglie vůbec vyšla.

Vendy1993
Vendy1993
27.08.2021 3 z 5

Jako musím říct že takovou knihu jsem ještě nečetla...ani 50 odstínů není takové jako toto...ale to jak často se tam odehrává sex je spíš na škodu, ačkoliv jinak je to velmi dobře napsané.

Sova15
Sova15
25.08.2021 3 z 5

No, co dodat, když v komentářích bylo vše napsáno. Stále jsem váhala s výběrem knihy do bodu výzvy - Kniha vydaná víc jak před 100 lety. A tahle kniha byla opravdu výzva. Že by opravdu něco takového napsal Oscar Wilde? Ale konečně proč ne? Spíše se divím, že toto dílko vycházelo ve staré Anglii na pokračování. Je dobře, že neznali cenzuru.
Knížka mě šokovala, pobavila, zkrátila chvíle marodění. A tak to má být,

MinaHawke
MinaHawke
23.08.2021 4 z 5

Erotická novela, která může někoho pohoršit a někoho zas navnadit ;)