Lady Fuckingham

Lady Fuckingham https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64485/bmid_lady-fuckingham-jT7-64485.jpg 3 2053 416

Slavná krátká erotická novela Lady Fuckingham, jejíž autorství se připisuje irskému spisovateli Oscaru Wildovi, popisuje životní příběh Beatrice, dívky založení spíše nymfomanického. Poprvé navnaděna vyprávěním zvídavé přítelkyně Alice, které se brzkého erotického probuzení dostalo od zmužilého komorníka, Beatrice neváhá a vydává se objevovat erotické taje s Aliciným bratrem Frederickem. Jelikož po ochutnání slastí je pro ni nemožno přestat, postupuje hlouběji a zakusuje potěšení rozmanitého druhu mimo jiné se zúčastňuje orgií tajného Amorózního kroužku, svádí služebné, uzavírá manželství se zhýralým lordem Crim-Conem a nakonec předává své nabyté nepřeberné znalosti dalším nezkušeným.... celý text

Literatura světová , Novely , Erotika

Vydáno: , Dybbuk

Lady Pokingham

Pog
29.06.2022 2 z 5

Zajímavý vhled do viktoriánské sexuality. Jak už někdo psal přede mnou, je zvláštní, že v této knize neexistuje něco jako těhotenství nebo pohlavní choroby...
Čtení to bylo místy odporné. Ať už je autorem kdokoli, měl zcela očividně nějaký problém a doufám, že jej prezentoval pouze na stránkách této knihy.
Našla se ale i místa, která nebyla zas tak strašná.

pohoda58
19.06.2022 2 z 5

Poněkud ostrá pornograficka kniha , kde jsem postrádala nějaký souvislý děj.

Babsie
30.05.2022 2 z 5

(SPOILER) Jako jo, nebylo to o ničem ale bylo to docela zábavné čtení. Na začátku jsem byla dost překvapená, jak otevřeně je takhle starý příběh vyprávěn. Kam se hrabou moderní fanfikce. Občas to tedy bylo moc zvrácené i pro otřelé povahy (incest, pedofilie, znásilnění, sadomaso,...). Ke konci už se autor dost opakoval.

Je to sice porno, a tak nemůže člověk očekávat přílišnou realističnost, ale i tak mi přišlo, že čtu o nějakém alternativním světě, kde neexistuje těhotenství a pohlavní choroby, každý může hned po orgasmu jet dál, klidně desetkrát za sebou, lidé běžně cítí, jak "praská" panenská blána, všichni omdlévají bolestí a u toho zažívají mnohonásobné orgasmy a každý je bisexuální.

Poučení z příběhu: Mládeži, neoddávejte se vášnivým milostným hrátkám se svým manželem a jeho třemi milenci, jinak onemocníte a umřete.

chamyl
24.05.2022 4 z 5

Věřím, že to mohl napsat Oscar Wilde a současně jsem přesvědčen, že postupné dávkování na pokračování mohlo mít "lepší" účinek, než to zhltnout jednorázově.
Jinak se jedná o řemeslně zručně popsané porno a z tohoto hlediska je těžké tuto nejzákladnější lidskou potřebu i zálibu nějak originálně uchopit. Pro mne je tedy nakonec nejzajímavějším faktem potvrzení, že sex a jeho fantazie nemá žádné hranice: ani časové, geografické, třídní či genderové.
Prostě si každý rád vrzne.

Nuttelka
18.05.2022 5 z 5

(Audiokniha)
Kdysi jsem četla knížku a teď jsem si dala rereading formou audioknihy a musím uznat, že v audio podobě je to mnohem lepší :-) Smekám před výbornou interpretací, je to velmi vzrušující zážitek. Ano, je to porno, jenom sex, sex a sex, jedna velká zvrhlá orgie a mně se to opravdu líbilo. Ale s tím do toho člověk musí jít, nesmí v tom hledat hlubokomyslný děj. Kdo miluje erotiku, perverznost a nestydí se za to, knihu si užije, není to pro slabé povahy ani cimprlichy :-)))

zsykorova
15.05.2022 1 z 5

Na tuhle knížku jsem narazila úplně náhodou při čtenářské výzvě na Databázi knih. A co k tomu říct... Je to neskutečný bizár. Příběh téměř žádný, jen samý sex. Ale nebudu lhát, byla jsem lehce v šoku a přečetla jsem si to opravdu jen ze zvědavosti. Kam se hrabe 50 odstínů nebo 365 dní. Tohle je opravdu něco.

BarkaS
13.05.2022 1 z 5

Napsal to Wilde, říkala jsem si. Je to klasika žánru, říkala jsem si. Symbolických 69 v Levných knihách, tak co, říkala jsem si. Byla to přehlídka ztracené hodiny. Kdyby to alespoň mělo nějakou pointu. I 50 odstínů je proti tomu literatura, u toho jsem se aspoň zasmála. Tohle je spíš taková smutná neoriginální smyčka: důtky, zepředu, zezadu, pedofilie, důtky,…

veronika9143
26.04.2022 1 z 5

Co dodat, příběh žádný, člověk si to přečte spíše ze zvědavosti. Na druhou stranu, kam se hrabe 50 odstínů šedi. :-D Dokážu si představit, že to může i dnes někoho pobouřit. Mládež to ocení a ostatní v tom vidí jenom pornografickou knížku, kde se představivosti meze nekladou. Přestože je to knížečka fakt útlá, skoro všude je jenom sex, sex a sex.

zandu
25.04.2022 1 z 5

Jak toto hodnotit... prostě sex, sex a zase sex. Nic víc, nic míň.

Set123
22.04.2022

No… Vážně mi někdo chce namluvit, že tohle psal Wilde? Byť třeba jako jedno z prvních děl? Já se omlouvám, ale i ty nejjednodušší pohádky které napsal jsou výrazně sofistikovanějším počinem. Sotva mohu být považován za osobu upjatou, nikdo mě nemůže ani obvinit z pokrytectví ve kterém bych odvrhoval sex v knihách, nebo z toho, že by mě nedej bože toto urazilo. Zkrátka se mi to zdá naprosto nezajímavé.

Heleďte se, ta kniha nemá absolutně žádné literární kvality. Jazyková práce je zcela nudná (hahaha) narace je jednoduchá a nekomplikovaná. Pro požitek estetický se to snad číst nedá. Pro filosofický rozhodně ne. Jako, promiňte mi to, brak na volné večery? No, to je jiná, pokud na to máte čas. Vzhledem k tomu, a to mám ověřené důvěryhodným zdrojem, že některé sexshopy tuto knihu dávají jako dárek (či dávaly, či daly – daly určitě) patrně by na to někdo mohl pohlížet také jako na zábavně-pornografickou knížečku. Proti gustu… Nic zas tak pobuřujícího v knize nenajdete. Tedy krom sexu s nezletilými, to tam jede celkem solidně. Když jsem napsal k de Sadově Justině, že každé druhé porno je dnes schopno vyprodukovat brutálnější scenérie, tady to snad ani nemusím zmiňovat. Když jsme u toho, dnes toto dílo nemůže být v žádném případě jakkoliv šokující. A upřímně si myslím, že to ani dobově zas tak velké být nemuselo. Lidé samozřejmě mohli předstírat jak šokováni tím jsou (ostatně, přistoupíme-li na tuto teorii autorství, jako celým Wildem), ale v tu dobu už dávno takřka každý znal de Sadovo dílo. A toto je slabý čajík.

Nu a tak se mi zdá, že kniha postrádá vlastně jakoukoliv zajímavost. Četl jsem ji velice rychle, takže ztraceného času zas až tak nelituji, ale znovu bych se do toho rozhodně nepouštěl, nemá to žádnou hodnotu.

regulax
14.03.2022 5 z 5

Skvělý oddech, rychlé, srozumitelné, láska a sex vyhrává. Nevěra, nechtěné těhotenství, nemoci - co to je? :-)

branislav1814
07.03.2022 odpad!

neskutečný bizár. co víc dodat.

Vknihách
01.03.2022 2 z 5

Ako inak, neprečítala som si anotáciu. Od Wilde-a som dávnejšie čítala Cantervillské strašidlo, ktoré bolo veľmi príjemným čítaním. Predpokladala som, napriek názvu, že pôjde o nejakú "historickú paródiu" alebo niečo v tom zmysle. Počas čítania som si uvedomila, že vlastne ide o obyčajné porno :| Áno,aj som to dočítala (musím povedať, že autor tejto novely mal aspoň akú- takú fantáziu, na rozdiel od knihy s názvom Sexie-deníček nymfomanky :\ ). V skratke, Lady Fuckinghamová sa už v úvode knihy zmieni o tom, že je smrteľne chorá. Asi len zo zvedavosti, na akú záhadnú chorobu to vlastne umrie, som pokračovala a vytrvala v čítaní. Zvláštne bolo, že už v dvanástich rokoch sa začala sexuálne vzdelávať- to ma trochu zaskočilo ,ale vlastne celkovo príbeh je dosť taký bizarný. Ale kvitujem, že to bolo poňaté ako príbeh. Áno, bolo tam veľa sexuálnych scén, veľa sexuálnych opisov, veľa z vrhlostí, ale odhliadnuc od toho to malo aj dej.
Porno nevyhľadávam, nie je to moja šálka kávy, ale ani neodsudzujem sympatizantov tohto žánru, preto hádam ani neviem dostatočne oceniť snahu autora (nech už je ním ktokoľvek), tak je hodnotenie aké je.

arcs
22.02.2022 odpad!

Dneska to už asi není takový terno jako tehdy, ale i tak. Asi platí ten vtip, že chlapi maj málo krve a můžou ji mít jen dole nebo nahoře, nikdy ne na obou místech zároveň, protože v tom nikde nevidím rukopis mistra. Přečet jsem to jen z povinnosti, že jako klasika.

Dámaskloboukem
10.02.2022 3 z 5

Hledala jsem cokoli od Oskara Wildea - jako e-knihu. Světe div se, jediné co knihovna nabízí, je tento praotec erotických románů.
Včera jsem si to stáhla, přečetla do půlky a dnes s klidným svědomím smazala.

Autorem je, podle mě, muž s běžně vyvinutou heterosexuální fantazií. Takže Oskar to asi nepsal.
Záměrem spisovatele bylo ( mimo vlastního potěšení při psaní ) pobuřovat až šokovat.
To se mu podařilo a daří neustále.
Vida, kolik čtenářů si knížku našlo mnoho let od prvního vydání a tak daleko od země jejího původu.

Téma je nestárnoucí, ale kniha nepřináší nic nového pod sluncem. V dnešní době všudy přítomného internetu, si každý najde co potřebuje a co ho zajímá.

Ať už jsme nebo nejsme ochotni si to připustit, sex je přirozený.
Příjemný ( přídavná jména v češtině se daji i stupňovat ;)
z toho důvodu většinou návykový
A co se málo ví - zdraví prospěšný!

Květinka008
24.01.2022 3 z 5

Čím to, že před dvaceti lety, v doznívající pubertě, jsem si této knihy cenila na více hvězd než ji oceňuje současná zkušená čtyřicítka? (řečnická otázka) :-D Každopádně souhlasím s většinou komentářů níže, že děj kniha opravdu nemá, je to psané porno, dala bych 2 hvězdy. Jedna navíc za květnatou kreativní mluvu a zdatně zvládnutý překladatelský oříšek!

Runinka
21.01.2022 4 z 5

Ale jo,proč ne....Občas si přečíst i něco takového není vůbec špatné. V té době by to jistě vyvolalo velký poprask.....

klaraj093
08.01.2022 4 z 5

Jeden z nejlepších erotických románu co jsem kdy četla. Až mě mrzelo že to bylo tak krátké.

tatruszka
04.01.2022 3 z 5

No kam se hrabou erotické romány dnešni doby

Karoley
01.01.2022 4 z 5

Slavná erotická novela. Příběh o životě Lady Fuckingham a o jejích milostných dobrodružstvích.. a že toho holka zažila!
Taková oddechová četba. Žádný velký příběh nečekejte, tady se jenom souloží a souloží :)