Lady Fuckingham

Lady Fuckingham https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64485/bmid_lady-fuckingham-jT7-64485.jpg 3 2052 415

Slavná krátká erotická novela Lady Fuckingham, jejíž autorství se připisuje irskému spisovateli Oscaru Wildovi, popisuje životní příběh Beatrice, dívky založení spíše nymfomanického. Poprvé navnaděna vyprávěním zvídavé přítelkyně Alice, které se brzkého erotického probuzení dostalo od zmužilého komorníka, Beatrice neváhá a vydává se objevovat erotické taje s Aliciným bratrem Frederickem. Jelikož po ochutnání slastí je pro ni nemožno přestat, postupuje hlouběji a zakusuje potěšení rozmanitého druhu mimo jiné se zúčastňuje orgií tajného Amorózního kroužku, svádí služebné, uzavírá manželství se zhýralým lordem Crim-Conem a nakonec předává své nabyté nepřeberné znalosti dalším nezkušeným.... celý text

Literatura světová , Novely , Erotika

Vydáno: , Dybbuk

Lady Pokingham

marcela6183
marcela6183
17.08.2015 3 z 5

Nejenom, že byl Wilde jasnozřivý pohádkář. On ty pohádky dokázal i prošoustat až k totálně vyčerpanému konci. Přemýšlím, jestli jsem náhodou zrovna tuhle knížku nedostala do rukou dost brzy (tedy co to kecám, v knihovně to běžně k dostání FAKT nebylo). Nicméně četla jsem ji ještě před tím, než jsem tohohle prasáka brali ve škole.
A pak se mi tam nějaká učitelka pokoušela nakecat, že jeho nejvýznamější dílo je nějaký Obraz a pohádky. Jako umělecky to moc hodnotné není, příběh je na svou dobu košatý jak moderní porno (= pro neznalce "neexistuje"), ale má to svou dobodou hodnotu a nespornou hodnotu výchovnou. U Greye ještě stále řeším, jestli je to na dvě hvězdy, nebo na dvě a půl.
Tohle si zaslouží tři s čistou hlavou. Není to totální úleťárna jako myrkýz de Sade, ale o to větší prožitek:-)

woodward
woodward
15.08.2015 4 z 5

Docela rád bych věděl, jestli to vážně napsal Oscar Wilde. Moc se mi to nezdá. Ale jako porno je to docela roztomilé.

Basti06
Basti06
11.08.2015

vyborna oddychova cetba. dej ani styl vypraveni neni treba hodnotit.
prectete si to. vsichni. treba se dozvite neco noveho :)

nakavusterezou
nakavusterezou
04.08.2015 5 z 5

Skvělá, skvělá a ještě jednou skvělá kniha. Určitě se k ní v budoucnu vrátím. Přečetla jsem ji jedním dechem. Přesně tak má vypadat kniha, se sexuálním téma, ne žádné Padesát odstínů šedi/temnoty nebo svobody.
Hodně se mi líbilo, jak zvrhlé to bylo. Wilde se nebál psát všechno tak, jak se mu to honilo v hlavě a to se mi hrozně líbí.

mayacfc
mayacfc
29.07.2015 2 z 5

Po přečtení neříkám víc než: "Kunda sem, kunda tam."

sarkymplova
sarkymplova
21.07.2015 3 z 5

Párkrát jsem se o ní doslechla, nakonec jsem na ní narazila v knihkupectví a koupila ji. Obálka nové knižní podoby je elegantní, působí hezky. Avšak vnitřek trochu překvapí. Kam se hrabe 50 odstínů šedi! :D Kniha, kterou si přečtu a nakonec skončí v poličce a otevřu ji až za pár let, protože tato kniha vám z hlavy jen tak nezmizí.

aneri78
aneri78
14.07.2015

Tahle kniha mě bavila :-), koupila jsem cca před 20 lety zobrazené vydání, s kolegyní v práci jsme pak jako zábavnou kratochvíli dávali kolegům k narozeninám :-) a používali výrazy jako "amorózní kroužek". Druhé vydání s pevnou vazbou a ženským klínem na titulce už zdaleka nedosazuje tak kouzelného překladu a pro mě postrádá půvab.

magdice
magdice
09.07.2015 5 z 5

Nejen podle téhle knihy je jasné, že dnešní doba trpí svázaností a společenskými konvencemi. Mohu například srovnat s opěvovanými Padesáti odstíny šedi, kdy puberťačky tečou jako zmrzlina na sluníčku a představují svého pana Greye jak je přiváže někde k posteli. Přiznávám, Padesát odstínů šedi má něco do sebe, je to sexy dílo, ano líbilo se mi, ale Lady Fuckingham je asi o sto pater výš, co se týče propracovanosti sexuálních aktů, hrátek, úchylek a spontálnosti. Ano, je to prasárnička, ale dokonalá. Vřele doporučuji.

Mandrejka
Mandrejka
29.06.2015 4 z 5

Kam se hrabe Padesát odstínů šedi.. :D

marti7729
marti7729
27.06.2015 3 z 5

Knihu jsem přečetla před pár lety, díky ohlasům. A musím uznat že je to povedené dílo (až na nějaké zdlouhavé pasáže). Musím říct že kniha mě docela bavila a byla skutečně vtipná. Jen si nemyslím, že takovýhle podání píše muž :D

cuzan
cuzan
14.06.2015 5 z 5

Bravurní literární porno, ať už knihu napsal kdokoliv. Oscar Wilde asi ne, není těžké dohledat, že krom českých zemí nikde LF neznají, a už vůbec ji nepřipisují Wildovi.

Naoki-Keiko
Naoki-Keiko
30.05.2015 5 z 5

Moje první knížka od O. Wilde :) docela slušná divočina, která ve své době byla asi těžko tolerována (proto to vycházelo anonymně v novinách) i tak kniha postrádá reálie... komu to ale vadí, že? ;)

Tess.96
Tess.96
20.05.2015 4 z 5

Krásně napsané dílo. Musím říct, že Oscar Wilde má opravdu skvělou schopnost všechno dopodrobna popsat, tak, abych si to dokázala živě představit. Akorát sex je vlastně všechno to samé dokola, i když se tam stále děli samé orgie, tak je to stále to samé, což příběhu trochu ubližuje, ale jinak je to vážně poutavě napsané.

ivana5609
ivana5609
11.05.2015 3 z 5

Celkem by mě zajímalo, jak se na tuto knihu tvářili v době autorova života. :) Pikantní počteníčko pouze o tom jediném.. Přelouskala jsem i 120 dní sodomy a tak už mě zřejmě žádná kniha líčící nejrůznější milostné orgie nevyvede z míry. Tato kniha je však "slušnější" a proto se mi i lépe četla. Trochu mě mrzí, že autor se nezabýval víc niterním prožíváním aktérů..Pakliže se budoucím čtenářům nezalíbí prvních pár stránek asi není třeba knihu dočítat neboť se nese v podobném, ne-li stejném duchu, až do úplného konce. :)

awitja
awitja
20.04.2015 3 z 5

Četla jsem to čistě ze zvědavosti, hlavně kvůli ohlasům a tak. No, a vlastně se mi to i celkem líbilo, párkrát jsem se u čtení opravdu od srdce zasmála a jak už tu bylo řečeno, kniha mi uvízla v paměti a nejspíš tam zůstane celý život. A to je koneckonců úspěch, kterého se hned tak žádná kniha nedočká :) :)

Sandik
Sandik
15.04.2015 2 z 5

Při vší úctě k Wildeovi (pokud to tedy je Wilde), tohle vážně není můj šálek kávy...

Sarri
Sarri
05.04.2015 3 z 5

Očekával jsem trochu něco jiného, a možná právě proto jsem se tak pobavil. Některé výrazy mě doslova odzbrojily xD a dost často jsem se chlámal smíchy xD. Ale popravdě, je to pouhopouhé psané porno. Pro mě je překvapující, že je to tak staré, a že něco takového vydali, kdysi tak puritánští, naši anglánští předci =)

jan-kross7988
jan-kross7988
03.04.2015 2 z 5

Chápu, že v době vydání to byla pravděpodobně vzrušující publikace, ale vzhledem k neomezeným možnostem internetu už jsem viděl mnohem více šokující věci... A vzhledem k tomu, že v této knize jde prakticky pouze o popis jednotlivých sexuálních aktů a vlastně postrádá příběh mě nijak nezaujala... Možná kdybych ji četl v patnácti... :D

Karolína18
Karolína18
02.04.2015 3 z 5

Do této knihy jsem se pustila čistě ze zvědavosti a předsevzala si, že ji dočtu do konce. Budu upřímná, nakonec jsem se nemusela ani přemlouvat, protože, ať si říká kdo chce, co chce, je prostě poutavá. Většinou mi v hlavě utkví knižní extrémy. Buď slátaniny nejvyššího stupně anebo knihy, na které si nenechám sáhnout. Přesto se mi do podvědomí dostala i tato, ačkoli bych ji nezařadila ani do jedné kategorie. Nemohu ji upřít přímost, jíž se líčí veškeré erotické scény. Dala mi naprosto nový pohled na společnost té doby, i kdyby se jednalo pouze o autorský výstřelek.

lajbour
lajbour
25.03.2015 4 z 5

Z experimentálních důvodů (prostě jsem to kdysi slíbil přítelkyni, a ona samozřejmě nezapomněla) jsem vzal do ruky 50 odstínů šedi. Zhruba v polovině jsem knihu odložil, a abych si zachoval alespoň zbytky svého mužství a literáního cítění, přesedlal jsem na jiné "lechtivější" (v tomto případě zdaleka nedostačující termín) dílko. A přestože je kniha značně vrásčitá, narozdíl od kundy hlavní představitelky, potěšila mě, vzrušila, pobavila, vzbudila úsměv i odpor... A přestože byla ve druhé polovině dosti repetetivní, ruku na genitál, vždyť on i ten sex, koitus, šukačka, milování je pořád o tom samém...:-)