Lady Fuckingham

Lady Fuckingham https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114626/bmid_lady-fuckingham-ylG-114626.png 3 2053 416

DÍLO NEZNÁMÉHO AUTORA, KTERÉ JE V ČESKU PŘIPISOVÁNO OSCARU WILDEOVI. Novela Lady Fuckingham aneb Všichni to přece dělají byla poprvé publikována na pokračování v erotické revue The Pearl, která vycházela v prudérní viktoriánské Anglii mezi lety 1879 a 1880. Objevila se nečekaně a její iniciátoři dosud zůstávají obestřeni tajemstvím. Šířila se mezi nejvybranější společností z vysokých kruhů, která si v soukromí nestydatě libovala ve skotačivých dobrodružstvích mladých aristokratických hrdinek se svými spolužačkami, služkami a komorníky. Po vydání osmnáctého čísla revue za stejně podivných okolností zanikla. Zpověď nezbedné dámy, Lady Fuckingham, své publikum nadlouho přežila a dodnes patří k vrcholům lechtivé literatury.... celý text

Literatura světová , Novely , Erotika

Vydáno: , Československý spisovatel

Lady Pokingham

LucyNej
01.07.2016 5 z 5

Upřímně, přečetla jsem "pár knížek" tohoto tématu a musím říct, že jsem se nepřestávala divit. Po celou dobu čtení jsem přemýšlela nad tím, zda tomu tak bylo i v tehdejší době.
Oskara mám ráda a knihy Obrazy patří k mým nejoblíbenějším, a tak si Oskar ode mě zaslouží palec nahoru. V tehdejší době napsat něco takového? Neuvěřitelné.

Anilka13
11.06.2016 4 z 5

Zpověď nymfomanky 19. století. Oceňuju autora za výstižné a stručné vylíčení sexuálního života jedné dámy bez jakýchkoli slaďáren jako jsou milionkrát zmiňované Odstíny. Ale také za odvahu vydat v dané době něco takového. Kniha mi vzala všechny iluze o tehdejší době.

cecetka
11.05.2016 1 z 5

Co k tomu napsat? Snad jen to, ze pokud to vychazelo v 19. stoleti na pokracovani v casopise anonymne, tak kdo vi, kdo to napsal. Nebudme naivni, ze tehdejsi spolecnost byla mravna, mozna jsme ted mravnejsi nez byli nasi predci.

iluliacross
09.05.2016 1 z 5

Trochu se bojím o této knize cokoliv napsat :D. Ano, je to vskutku lechtivé čtení, není tam stránka, na které by nebyly erotické hrátky. Je tam od všeho něco. Ale ke konci příběhu se to omrzí. Pokud to vycházelo v novinách po částech, tak chápu, že to způsobilo veliký boom. Ale číst to takhle najednou byl docela masakr. Knížka byla osekaná jen na dřeň, vše, kromě sexu, tam nedává smysl. Lidé se chovají nereálně a postavy jsou hloupé a naivní. Nikdo nejedná racionálně, všichni se na sebe vrhají. V příběhu se uplatňuje jeden vzorec, který se neustále opakuje: strašně se stydím + je to tak nemravné + vy mě ale hrozně moc rozpalujete + jde se na věc + pokud možno ve velice nevkusném stylu. A tahle je to pořád dokola, jenom v různých obměnách. Kdybych vzala do ruky gumu a vygumovala všechny sexuální scény, zůstane mi v ruce pár stránek naprosto nesmyslného tlachání. Ano, já vím, má to být erotický román, vše ostatní není podstatné. Ale pro mě ano. Má-li to být dobrý erotický román, potřebuji tam i nějaký bonus, ne jenom jeden poměr za druhým. Ono to potom ztrácí tu šťávu a je to děsně otravné.

Andrée
06.03.2016 2 z 5

Dílo je to vskutku úsměvné, avšak pokud čekáte romantiku, nebude tahle kniha ta správná volba. Lady Fuckingham snad ani netuší, co je to mít nohy u sebe. Ač se kniha čte poměrně svižně, po pár kapitolách se opakuje, což začíná být opravdu otravné.

fis.rena
19.02.2016 1 z 5

Jak začít...velice úsměvné dílko,které se po pár kapitolách opakuje a začíná být nudné. Víc než vzrušivě,to působí skutečně směšně.

Calie
17.02.2016 3 z 5

Love story nečekejte, je to prostě kniha o sexu. Pro mě však docela zklamání, čekala jsem od ní trochu více.

vlkodlaq
04.02.2016 5 z 5

První kniha tohoto typu, kterou jsem (v cca 14ti letech) četl a tenkrát mě to převelice bavilo, byť jsem si vlastně ani těsně po přečtení nebyl jist, o čem to vlastně bylo :-)

Mruskulka
05.01.2016 5 z 5

Páni, když jsem vzala knížku od tohoto autora, vůbec jsem nečekala, že bude plná sexu :-) Hodně zajímavé, jak Wilde popsal nymfomanii a hrátky mladých slečen. I v jeho době se řádilo jak v době dnešní :-)

Lieska
04.01.2016 3 z 5

Prečítané zo zvedavosti... bolo to síce vzrušujúce čítanie, ale stále o tom istom, čiže v priebehu čítania sa vytvorí voči tej "vzrušivosti" určitá rezistencia... na zamyslenia alebo pútavý dej zabudnite.

tatjana1737
03.01.2016 3 z 5

Mno... co napsat :-). Četla jsem to v prváku na VŠ, kde mi to vnutila spolubydlící, která četla na SŠ a všichni spolužáci si knihu mezi sebou předávali a byli z ní odvaření. Pro puberťáka nadupaného hormony je to docela ošemetné čtení :-), starší čtenář už objeví i kritiku zhýralosti šlechty a nestoudného životního stylu, který vede k nedobrým koncům. Jako čuňačinka mně to moc nezaujalo, hodně věcí se opakuje, děj je v podstatě plný nejrůznějších sexuálních scén, které při čtení na jeden zátah začnou ztrácet náboj + pro mne osobně vždy byly něčím zakalené. Už jen "odpanění" asi osmileté holčičky sluhou (moc si to nepamatuju, kolik že jí bylo, možná 10?) mi přišlo spíše ohavné než vzrušující. Četla jsem vydání, kde součástí knihy byla ještě povídka o jiného autora (o chlapíkovi, co sbíral ženy do svého jakože harému) a ta se mi líbila víc než Lady Fuckingham.

Linda007
01.12.2015 5 z 5

poměrně zábavná erotická knížečka. Pořídila jsem si i druhý díl, tak jsem zvědavá.

SimonaK
07.11.2015 5 z 5

Skvělá kniha (y)

HAL
30.10.2015 3 z 5

Nejsem si jistý jestli knihu opravdu napsal Oscar Wilde.
Jsem si ale jistý že u ní masturboval.
(přecejen, je to obsahově i myšlenkově na Wilda poněkud plytké, byť zábavné)

Neami2
23.10.2015 2 z 5

Autor byl ve své době velmi odvážný, když vydal takovou knihu. O tehdejší době jsem měla pocity velmi striktní a nevědomé v oblasti sexu, ovšem tahle kniha mé pocity popírá :).

iarro
19.10.2015 1 z 5

Nikdy bych si nepomyslel, že porno může být taková nuda... Vysloveně jsem se přemáhal to číst.

dennie3
14.10.2015 3 z 5

Wilda obdivuju za jeho odvahu. Napsat něco takového v devatenáctém století je opravdu něco, navíc tak sprostě. Styl psaní je čtivý a nevleče se jako v Obraze D.G.
Z druhé stránky mi ale přijde, že kniha je opravdu jen porno na papíře bez hlubší myšlenky. Samozřejmě - Každý to přece dělá, tahle myšlenka mluví sama za sebe. Přesto jsem od knihy očekávala víc. Postavy jsou všechny stejné, nemají žádnou jinou vlastnost než chlípnost a nadrženost. Nehledě na to, že to Wilde dost přehání - každý je bohatě odměněn, každý má výdrž, že by to dělal celou noc v kuse. Na konci mě kniha už moc nebavila. Gradace tam je, ale v porovnání se 120 dnů Sodomy je Lady Fuckingham slabší. Na druhou stranu je zase lechtivější, protože Sodoma je opravdu nechutná a praktiky v téhle knize jsou ošklivé jen od čtvrté části, mám za to. Ale bylo to pořád jedno a to samé dokola. Na každé druhé stránce je sex a o tolik se zase neliší.
Pořád bych ale Lady Fuckingham nejradši dala do ruky všem obdivovatelům 50 odstínů šedi, protože tohle je narozdíl od té klišoidní slátaniny opravdové porno. A stokrát lépe napsané.

Night
23.09.2015 3 z 5

Jedno z divných děl, kde každý muž má nadmíru obrovský penis a každá žena je panna i neobvykle úzká, ale stejně jí jeden pánský pohlavní orgán v dírce nestačí. To, že zvládnou šest čísel za jeden večer už nelze ani řešit, ba ani zálibu všech aktéru v sadismu a homosexualitě. Tuto knihu jsem četl s partnerkou a často jsme se u ní smáli. Doporučuji všem, hlavně dětem, neboť si obohatí slovní zásobu o případně nesmírně důležitá slova typu: prdelo-mrdačka.

Blanch89
20.09.2015 4 z 5

Koupeno narychlo, aby bylo, co číst ve vlaku. No, překvapilo mě, že toto "dílo" vzešlo od Wilda :)
Přečteno jedním dechem, knížka byla zábavná.

suezie
08.09.2015 1 z 5

Jeej.. co na to říct ?? Zprvu jsem se těšila, že to bude něco nového, "zakázaného". Jenže uplynulo 20 stran a najednou jsem se toho "přejedla". Už mě to nebavilo...
Přečetla jsem, ale trvalo to..