Lady Fuckingham

Lady Fuckingham https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114626/bmid_lady-fuckingham-ylG-114626.png 3 2053 416

DÍLO NEZNÁMÉHO AUTORA, KTERÉ JE V ČESKU PŘIPISOVÁNO OSCARU WILDEOVI. Novela Lady Fuckingham aneb Všichni to přece dělají byla poprvé publikována na pokračování v erotické revue The Pearl, která vycházela v prudérní viktoriánské Anglii mezi lety 1879 a 1880. Objevila se nečekaně a její iniciátoři dosud zůstávají obestřeni tajemstvím. Šířila se mezi nejvybranější společností z vysokých kruhů, která si v soukromí nestydatě libovala ve skotačivých dobrodružstvích mladých aristokratických hrdinek se svými spolužačkami, služkami a komorníky. Po vydání osmnáctého čísla revue za stejně podivných okolností zanikla. Zpověď nezbedné dámy, Lady Fuckingham, své publikum nadlouho přežila a dodnes patří k vrcholům lechtivé literatury.... celý text

Literatura světová , Novely , Erotika

Vydáno: , Československý spisovatel

Lady Pokingham

MinaHawke
23.08.2021 4 z 5

Erotická novela, která může někoho pohoršit a někoho zas navnadit ;)

kristie
18.08.2021 3 z 5

Potřebovala jsem něco do výzvy, něco ideálně né moc dlouhého a tohle bylo fakt přečtené za chvilku. Váhala jsem mezi 2 a 3 hvězdami, nakonec převážila ta pozitiva.

Člověk asi nejde číst Lady Fuckingham s očekáváním něčeho oduševnělého. Je to prostě porno na papíře, tak jako některé dnešní moderní erotické knihy. Alespoň tu ale na jedné stránce nemusím číst 10x dokola šu*at, protože autor nemá ani sebemenší fantazii... Naopak autor Lady Fuckingham (ať už je to kdokoli), společně s překladatelem, odvedli skvělou práci co se slovní zásoby spojené se sexem a lidským tělem týče. Děj sice minimální, ale čtení nelituji.

pocketka
07.08.2021 2 z 5

Nemám k tomu asi moc co říct. Víte, co asi od knihy očekávat. Je to tak dvouhodinová záležitost. Co mě překvapilo je, že se Oscar Wilde jako autor uvádí jen u nás, v Británii je autor neznámý (a k tomuto se přikláním i já). Takže četla jsem, znova číst nebudu, doporučovat dále také ne.
Co ale vyzdvihnu je překlad. Tleskám.

Littlemonday
30.07.2021 4 z 5

Neuveritelne, co je v knize napsano, kdyz si clovek uvedomi, KDY to bylo napsano. Druha polovina knihy vsak jen opakujici se pasaze a nuda.

nikol.03
29.07.2021 3 z 5

Čekala jsem vše, ale toto opravdu ne. Tuto knihu jsem četla především na cestách a roušku jsem po dlouhé době opravdu ocenila, protože člověk se při čtení od začátku do konce červená. Líbí se mi jakým stylem to je napsané, avšak strhávám dvě hvězdičky za trochu utahanou druhou polovinu ve které mi přijde, že se nic nového neděje.

ctuvnoci
13.07.2021 2 z 5

Asi jsem čekala něco s příběhem, možná postupnou gradaci, ale přišlo zklamání. Na několika prvních stranách se dostaneme k orgiím několika lidí dohromady a dále je to už v podstatě to samé stále dokola. Dovedla bych si představit větší nádech erotična, postupné objevování technik a ne ve velké části knihy stále dokola jen kolektivní fantaskní mr"ačky - jak je ostatně v knihe stále dokola psáno. První část není špatná, pak už jsem tam nic nového ani zajímavého nenašla.

Jita160
07.07.2021 5 z 5

V komentářích se sprostě nevyjadřují,ale tady nemohu prostě jinak.
Tato kniha je pornografie kde se prostě pořád jebe a m*rdá.
Proto to asi není příběh,ale jen popis toho jak se v 19.století bavila smetánka.Přirovnala bych to k swingersparty.
Beatrice je nymfomanka,kurvička,která ojede každého kdo se k ní přiblíží.
Prostě úchylná prasárna, zvrácená, fenomenální.
Krásně se to četlo a mě to nenechalo vůbec chladnou.
Tolik vína už jsem dlouho u žádné knihy nevypila.
...tohle,že napsal Oscar Wilde???????????

Rozari
06.07.2021 3 z 5

Četla jsem cca před 20 lety a teď znovu, takže jsem věděla, co mám čekat :-) Žádná velká literatura, ale musím se smát - mě to vždycky navnadilo a můj muž si oddechl, když jsem knihu dočetla :-D

Munchkin451
30.06.2021 3 z 5

Já se červenám

bookemma
24.06.2021 4 z 5

Ó lala... To tedy bylo počtení!

Pá rad, jak s touto knihou naložit:
Pohodlně se usadit, připravit si něco studeného. Zmrzlinu? No, raději ne :)
Nečíst ve vlaku plném lidí!
Nevytahovat na úřadě!
A nedávat přečíst maminkám drahých poloviček! :) (Polovina bídy, pokud neumí po anglicky)

Za takový překlad bych smekla všechny klobouky, kdybych nějaké měla!

Jarka_rybář
23.06.2021 5 z 5

Pěkné, vtipné a inteligentní dílko. Ukazuje, že autor měl značné vzdělání a kreativitu jeho a překladatelovu. Velmi jsem se nasmála.
Není to vulgární text.

fvalek
03.06.2021 5 z 5

Tahle knížka je tak neuvěřitelně k popukání, a že je to pokleslá literatura, která nemá moc co nabídnout, snad kromě schválně přehnané vygradované zápletky s velmi zvláštním použitím želatiny? No a co... Moc nechápu lidi, co sáhnou po takové knize a pak se diví, jak hrozná je, že to není žádná kvalitní četba či snad zázrak literatury. No to není no, on ani nemá být, a to je možná na té knížečce to nejlepší. Je super udělat si reflexi po čtení, ale někdy je dobré udělat si i malý průzkum předem, minimálně přečíst anotaci (třeba si přečíst samotný název?). Kniha by se tak vyhnula podle mě neoprávněným závěrům.

Samotný děj je skutečně přehlcený vší možnou erotikou a nejen v minulosti to bylo trošku moc, ale ukrývá se v ní skrytý i klasický děj, který je docela hezký, když se odmyslí všechny ta vyzývavost, pod kterou je zasypaný. Navíc některé části jsou tak extrémní travestie, že to je vlastně vcelku inteligentní. Když jsem knihu četl prvně, nemohl jsem se přestat smát, a zároveň koukat s otevřenou pusou, co všechno se tam děje. A myslím, že přesně tohle byl autorův záměr, takže proč ne? Knihy nemají jednotnou laťku, každý styl a každý příběh má svá subjektivní kritéria. Proč kritizovat jako nekvalitní dílo, které nikdy kvalitní být nemělo...

zbožňuju_knihy
26.05.2021 5 z 5

Kdysi mi ji v knihovně nechtěli zapůjčit :-) ...

twigxi
18.05.2021 2 z 5

Dalsi do Ctenarske vyzvy. Vybrala jsem si ji, protoze je pomerne kratka. To jsem se ale spletla, protoze nakonec jsem se ji prokousavala snad mesic. Na svou dobu urcite zajimava. V dnesni dobe spis k pousmani. Nijak me nepohorsovala, ale ja uz jsem zocelena Markyzem de Sade, ktery psal podobnym stylem, ale tohle byl vedle nej o dost slabsi cajicek. Pro zajimavost na jedno precteni staci, ale zadny zazrak literatury to neni, to snad ani nemuze nikdo ocekavat. :)

Richard Hrob
16.05.2021 4 z 5

Tohle je literární klasika, svého času zakázaná. Ono se není co divit. :-)

bedkniha
04.05.2021 4 z 5

Na tuto knihu mám stejný názor jako Gweny..četla jsem kvůli Čtenářské výzvě

Gweny
03.05.2021

Nehodnotím hvězdičkami, ale nestačila jsem se divit. Čekala jsem jednoduchou, nenáročnou knihu a místo toho jsem dostala dosti odvázanou a otevřenou zpověď jedné nymfomanky. Co víc říct? Nijak extra složité na čtení to není, jen se nesmíte tak často zasnít v představách. :-)

koki.veru
25.04.2021 3 z 5

Asi nemá cenu nějak extra hodnotit tuto knihu - jedním slovem porno. Přečteno v rámci čtenářské výzvy (zakázaná kniha).

Acnaj
19.04.2021 2 z 5

Zajímavé, že toto někdo napsal tak dávno...

Janeyx21
13.04.2021

Tato kniha zřejmě není pro každého. Možná ani pro mě. Zanechává ve mě velmi neutrální pocity. Myslím, že jako zkušenost s tímto druhem literatury, to není ta nejhorší volba, nicméně je mi už nyní jasně, že se do tohoto žánru nijak dramaticky nepoženu :-).