Lacrimosa: Rekviem pro Saschu

Lacrimosa: Rekviem pro Saschu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299161/mid_lacrimosa-670-299161.jpg 3 59 14

Rekviem pro Saschu série

1. díl

Sascha po dětství prožitém v klášteře dospěla v osobnost, která si není jistá sama sebou a která ví, že jakékoliv selhání pro ni představuje smrtelné nebezpečí. Proto se obrní vůči vnějšímu světu a podvědomě hledá nějakého „guru“, ovšem poznání je v ní samé… Má schopnost se dostat do těla toho, koho se dotkne. Myslí si, že s touto svojí schopností bude snadné se mstít za zpackaný život. Cesta ji ale povede k jinému poznání… Kniha naplněná silnou smyslností, prožitky z hudby, sexem. Trochu drsná a zároveň skrytě jemná, je v ní akčnost, nadpřirozenost, romantika a humor.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Brána

Lacrimosa: Requiem pour Sascha , 2014

nikca1994
21.09.2023 3 z 5

Tato kniha se mi celkem líbila,ale je to také první kniha co jsem četla kde není konec.K druhému dílu se já nedostanu,protože ho nemají v knihovně i když bych ho ráda přečetla abych zjistila jak to vše dopadne.

ardeas
31.12.2022 4 z 5

Veľkou devízou knihy je, že sa jedna o trilógiu ale vydaná v ČR/SRje len prva kniha.
Podľa miestnych recenzií som čakala hroznú knihu. A asi preto som zaskočená tým, ze ma bavila. Len mi príde divné, ze kniha je tu zaradená do scifi a pri tom sa jedná o fantasy, s démonmi, anjelmi a upírmi.
Podobnú sériu som čítala a popravde, necakala som ze ešte narazím na podibne vystavaný dej, co by ma zaujal.
Napriek mnohým námietkam, že autorka nevie písať, hm... nie je to dokonale, ale viem to odpustiť, lebo ma dej zaujal. Uz len zohnať ďalšie 2 knihy, aby som mala úplný obraz :DD

Áža707
02.03.2022 3 z 5

Tato kniha nemá zrovna nejlepší recenze a když jsem knihu začínala číst, tak jsem měla velké obavy a bála jsem se číst. Přečetla jsem prvních 50 stran a mé obavy se celkem potvrdily. Po pár dnech jsem se pustila do příběhu znovu a najednou jsem byla na straně 100 a já byla překvapena - vždyť se to čte dobře a už to není tak strašný.

Pak už se to rozjelo a já najednou byla na konci knihy a nechápala co se tam stalo... Zírala jsem na poslední stránku doslova s otevřenou pusou a přemýšlela, jak je Sakra možný, že nebyl přeložen další díl?

Ano, počátek knihy byl až příliš o sexu, ale postupně mi přišlo, že se to dalo do normální zvládnutelné roviny. I když ano hlavní hrdinka Sascha mysli na sex každou vteřinu svého života a může vás to trochu odradit od čtení. Když už jsem u Saschy a jejich myšlenek, tak jako postava mě nějak neoslovila. Myslím, že by mohla být propracovanější a lépe napsaná, aby si ji čtenáři více oblíbili.

Její chování vůči kamarádům bylo špatné a velmi sebestředné, ale na druhou stranu musím říct, že mě vadilo, jak právě její kamarádi se chovali k ní. Protože upřímně to byla věc Saschy a Nicolase a nikdo jiný do toho neměl co mluvit a bylo tam jasně řečeno, že s Nicolasem chodit nechce a on se pak choval ublíženě jen proto, že Sascha spí i s jinými.

Naopak musím vyzdvihnout protiklady, které v knize byli obsaženy a vlastně i boj dobra a zla, který sice zde není přímo přesně napsaný, ale přitom je zde znatelný. Ano v celkovém měřítku chápu, proč byla postava Saschy napsaná takhle. Zvrat s jejím otcem byl doopravdy nečekaný a hodně mě překvapil.

Pokud hledáte knihu o upirech, andělech, démonech a dalších nadpřirozených bytostech a nevadí vám trochu sexuálních scén, tak vám knihu mohu jen doporučit.

⭐ 3.5/5

nela3812
06.10.2021 2 z 5

(SPOILER) Knihu jsem četla v rámci štafety. Vytvořila jsem si takový malý (zlo)zvyk. U štafet si většinou přečtu anotaci, jen když se do nich hlásím, a jakmile kniha dorazí, tak už anotaci málokdy čtu znovu. Tady to byla ale velká chyba!

Po tom co jsem několik stran nečetla o ničem jiném, než o sexu jsem se raději znovu podívala do anotace. A panebože! Tohle rozhodně není kniha pro děti a mládež. Když pominu to množství sexu, tak hlavní hrdinka vyloženě vysílá signály, že všechny problémy v životě vyřeší divoký sex!

Vlastnost, vzhled a charisma hlavní hrdinky je svým způsobem osvěžující od typických princezen, nicméně její závislost na sexu mi přijde až nezdravá. Nemluvě o závislosti na cigaretách. Protože co nevyřeší sex, to vyřeší cigáro. Oproti tomu tu máme onoho padlého hrdinu, který je každým coulem dokonalost sama a já už jen čekala, kdy se mu objeví svatozář na jeho „pohlaví“.

Nadpřirozený svět a celkově celé prostředí, kde se děj odehrává, byl nejspíš zajímavou myšlenkou, ale autorka jí bohužel vůbec nedotáhla do konce. Odcházím s pocitem, že náš svět je plný motelových barů. Nebo to není náš svět?

Čekala jsem napínavé sci-fi/fantasy protnuté hudbou a trochou sexu. To co jsem dostala, se ani v nejmenším neblíží mým očekáváním. Nicméně musím uznat, že jsem se u čtení dost nasmála, ať už to autorka jako vtipy myslela nebo ne.

O konci se raději ani vyjadřovat nebudu. Ten samotný mi přivodil jeden velký záchvat smíchu. Bylo to jako špatné divadlo a já jsem upřímně ráda, že se tato kniha nedočkala dalších dílů. Nemám tucha, jak by tohle autorka mohla vylepšit.

Takže za humor dávám 2,5/5. Ale knihu vám z čistým svědomím raději nedoporučím.

Luigi1
08.05.2021 5 z 5

Jsem moc rád,že se mi dostala do ruky taková skvělá kniha která má vše co má mít.

LilianaFalcon
13.10.2020 3 z 5

Bylo to hrozné... ne že ne. Ale když to vezmu kolem a kolem, co vychází v YA s mafií, tak to vlastně až tak hrozné nebylo :-D
Jen bacha, vzhledem k tomu, že se s největší pravděpodobností nedočkáme kvůli špatným prodejům a ohlasům dalšího dílu, doporučuji raději nečíst.

Andrea_I_Am
17.08.2020 2 z 5

No ... :-D na každé stránce si někdo minimálně jednou zapálí cigaretu. Nějaká ta dějově zajímavá zápletka je zcela vytlačena těmi s nějakým sexuálním podtextem ... Mělo to asi dobré počáteční semínko nápadu, ale pak se to nějak "rozplizlo" a výsledek je ... prostě slabý. Dalo se to dočíst, občas tam byly fajn hlášky a věřím, že si najde svoje čtenáře, ale my, co už máme cosi "odčteno" a táhne nám na třicet už v tom asi nic přínosného nenajdeme. :-)

JupiterOnFire
14.06.2020 odpad!

Děs, děs, děs. Horší knížku jsem snad v ruce neměla. Myšlenka měla šanci, ale autorka ji zabila naprosto špatným stylem a neuspořádaným dějem. Nevadí mi když je kniha psána v první osobě, ale tady to proste nefunguje.
Hlavní hrdinka je totálně nesympatická. Uznávám, že je osvěžující, že to není taková klasická princezna, ale pogující metalistka, zpěvačka v pochybné "kapele" s cigárem v hubě působí velmi nepřitažlivě. Ani vyvinutý hrudník to nevylepší. Spíše mi připomíná chudinku, co se snaží tvářit, že se vůbec nelituje.
Celý koncept nadpřirozeného světa je jednoduše pomatený. Víc k tomu neřeknu.
Celá kniha působí jako by ji napsala nudící se puberťačka. Ani jsem ji nedočetla, konec mě nazajímá.

KTera
15.04.2020 5 z 5

Škoda že nejsou další díly v češtině . Zajímal by mě další vývoj. Za mě skvělá knížka.

Paja7
11.02.2020 1 z 5

Ehm... To bylo něco děsného... Ok, začátek měl nějaký příslib dobrého příběhu, ale pak tam autorka přidávala další a další zápletky, charaktery, jak kdyby už nevěděla co... A styl psaní... Jak kdybych to psala já. A já psát neumím. Je to psané jako "Píšu všechno co vidím, co cítím, ale úplně všechno". Opravdu jsem u této knihy trpěla a donucela se to dočíst do konce... A ten konec... Hm...

Leena
05.04.2019 3 z 5

Bylo to takové dívčí čtení:-)Ale ten konec byl co? Nemám ráda, když je otevřené pokračování a tady to ani nevyjde:-(

bookfan
23.08.2018 5 z 5

Jsem věkově i svým čtenářským zaměřením úplně mimo cílovou skupinu, pro kterou je kniha určena. Přesto jsem z ní byla nadšená. Je to červená knihovna, ale "nablblé" to podle mého názoru není. Velká škoda, že další díly patrně nevyjdou, asi se málo prodávala. Tak ráda bych věděla, jak kniha dopadne. Nezbývá než si snad koupit originální verzi a přemluvit nějakého znalce francouzštiny, aby ji pro mě přeložil. Mimochodem, dost dobré sexuální scény.

Sabishej
05.07.2018 5 z 5

Skvělá knížka. Téma trochu ošemetné - upíři + démoni a Andělové, ale přesto se nám to autorka snaží ukázat v novém světle. A přiznejme si, že v tomto souboji dobra a zla ještě není jasné kdo je ten dobrý a kdo ten špatný. Knihu bych spíš doporučila těm, co mají rádi červenou knihovnu. Do žánru "Pro děti a mladistvé" se to moc nehodí. Škoda že další díly nejspíš nevyjdou, protože otevřené konce vážně nesnáším. XD
{5*}

nikol1324
09.08.2016

Teď jsem jí začala číst a musím říct, že mě doopravdy zaujala! Hl.postava je přesně taková jakou bych jí chtěla mít.:)