Volavka

Volavka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258574/mid_lacey-flint-volavka-tAg-258574.png 4 795 221

Lacey Flint série

Studium na Cambridgi bylo pro ně příslibem dobrého života. Ve skutečnosti tam našly smrt. Slovutnou univerzitou se plíží smrt. Umírají především dívky a vždy odcházejí ze světa vlastním přičiněním. Když se však začne o celou věc zajímat policie, vyjde najevo, že psychologický profil, pohyb po sociálních sítích a aktivity zemřelých vykazují shodné rysy. Je možné, že je někdo k sebevraždě dohnal? Dokázat tuto domněnku se zdá zprvu nemožné, a tak se detektiv inspektor Mark Joesbury odhodlá k nebezpečnému kroku: vyšle do Cambridge svou podřízenou Lacey Flintovou. Ta se má vydávat za studentku a v této roli se pokusit o odhalení skutečného pozadí podivných událostí. Lacey Flintová ví, do jak nebezpečné mise se pouští. Vlastně i trochu pochybuje, jestli to pro ni není příliš velké sousto. Podaří se jí vylákat vrahy na světlo, anebo se stane další obětí jejich smrtonosné manipulace?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Dead Scared , 2012

opatovak
28.08.2018 4 z 5

Nemohu dát 100% jako u prvního dílu, který jsem přečetla opravdu jedním dechem. U Volavky mi vadil trochu zmatenější začátek, ale poté už jsem se od knihy opět nemohla odpoutat!

koniklecka
24.08.2018 5 z 5

Skvělá atmosféra a popis postav. Musela jsem hned číst pokračování.

astra3
23.08.2018 5 z 5

Napínavá detektivka. Místy až děsivá. Už se těším na další příběh Lacey a Marka.

alibaba72
12.08.2018 5 z 5

Tak to byla jízda :-) Ještě, že jsem se rozhodl si koupit všechny knihy s detektivem Flintovou, takže jdu asi rovnou na další příběh. Volavka je trochu netradiční detektivka, ale o to víc jste překvapení na jejím konci.

a.k
29.07.2018 5 z 5

Detektiv inspektor Mark Joesbury se rozhodne vyslat svou kolegyni Lacey na univerzitu v Cambridge, kde v poslední době velmi často páchají studentky sebevraždu. Lacey má inkognito pozorovat dění okolo sebe. Ale nebyla by to Lacey, kdyby se nepustila na vlastní pěst do vyšetřování záhad okolo smrti dívek. Tím se dostává na nebezpečnou cestu, kdy bude sama v ohrožení života.
Tato kniha byla ještě lepší než 1. díl. Nechybí napětí, čte se to samo. Musím si brzy pořídit další díl!!!

Calinda
23.07.2018 4 z 5

Kniha nezklamala, autorka píše nesmírně čtivě, líbilo se mi prostředí Cambridge, kde se děj odehrává, nechybělo napětí, jednu hvězdu srážím za opravdu trochu zvláštní a ne dobře vysvětlené rozuzlení příběhu.

jarka2222
23.07.2018 5 z 5

Malinko přitažené za vlasy, překotný závěr, vztahová linka mě trochu zlobila. Přesto výborné napínavé počteníčko.

ellescorpio
22.07.2018 5 z 5

Hvězdu dolů za, na můj vkus, utnutý a nedovysvětlený závěr. Jinak moc čtivé, prostředí staré univerzity bylo opravdu zajímavé.

kasavubu
19.07.2018 5 z 5

Další setkání s Lacey Flintovou dopadlo nad očekávání dobře. Kniha byla opět neskutečně čtivá, přišla mi o poznání uvěřitelnější než předchozí díl, a proto ji ve výsledku hodnotím lépe. Snad jen ten konec mohl být trochu více rozveden, přišlo mi, že ho autorka zbytečně předčasně utla. Možná se ale více dozvíme v dalším pokračování, které si určitě nenechám ujít. Snad už se také konečně dočkáme nějakého rozuzlení ve vztahu Lacey a Joesburyho.

Awča
11.07.2018 5 z 5

Druhý díl, který jsem začala číst bezprostředně po prvním. Napínavý od začátku do konce. Bavila mě zápletka, nastíněný studentský život a samozřejmě hlavní hrdinka. Její soukromý život navazuje na ten v předchozí knize, je dobré číst díly časově chronologicky. Vyskytuje se zde vícero postav, ale jsou pěkně vykresleny a dobře se v nich orientuje. Chybky v závěru by se našly, ale je to tak čtivé!

perpe2a
03.07.2018 4 z 5

Další díl mé oblíbené autorky. Kniha je opět dobře napsaná, záplatka velmi zajímavá a neobvyklá, nechybí napětí. Jenže to chování dvou hlavních hrdinů, jak kolem sebe krouží..no už trochu naivní, a tak trochu nedovysvětlený závěr....takže jednu hvězdu strhávám. Ale rozhodně doporučuji ke čtení a těším se na další díl.

Joyce24
27.06.2018 4 z 5

Kniha se velice dobře četla, byla plná napětí a nedočkavě jsem očekávala co se bude dít dál. Bohužel mě zklamal konec, nebylo zde vše vysvětleno a bylo to ponecháno na každém, jak si to sám přebere. Je to takové nedokončené.....něco tomu chybí.

Sallka
10.05.2018 5 z 5

Top detektivka. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Doporučuji!

Allena24
20.04.2018 5 z 5

Kniha splnila mé očekávání. Těším se na další díly.

mulder
18.04.2018 5 z 5

Musím doporučit! Skvělá četba!

farfalla13
16.04.2018 5 z 5

Další kniha této spisovatelky, kterou jsem přečetla. Zápletka možná nebyla úplně originální, ale bohužel bude realistická a ta skutečná realita bude ještě o dost drsnější. Za mě opět velmi kvalitní počtení, které si své čtenáře přitáhne...

Blondebookdevil
03.04.2018 3 z 5

Je fakt, že jsem ji měla rozečtenou dlouho. Možná je to tím, že tři čtvrtě knihy se nic nedělo a Lacey jenom bydlela na koleji, našla psa a chodila za psycholožkou. Joesbury a ona se k sobě chovali jako blbci. Když jsem se dostala do finále (posledních 30 stran?), napínavé to rozhodně bylo, ale konec až nechutně sladký a trochu nesmyslný. Každopádně dávám 3* za zajímavé pojetí studentských sebevražd a Lacey, protože v něčem je vlastně sympatická.

kvetinkabrno
01.04.2018 5 z 5

tohle čtení mě baví.....

efka.saf
24.03.2018 4 z 5

Jedno této knize upřít nemohu - její nakažlivou čtivost. Od první kapitoly mě kniha velice zaujala, vtáhla mě do svých útrob a já strašně chtěla přijít na to, o co tady vlastně půjde.

Lacey mi byla od počátku docela sympatická. Mladá rebelka plná energie a života s touhou přijít na to, co se v Cambridgi děje. Co má nebo nemá za sebou, to nevím, protože jsem musela číst nejprve druhý díl a až nyní se vrhnu do prvního.
Hned od začátku se v knize pořád něco dělo. Hlavní dějová linie vyprávěná Lacey v ich formě byla doplněna jinými liniemi, které se týkaly Evi, Marka nebo tajemných osob z hluboké minulosti. Za mě super. Pokud Lacey zrovna v klidu vydechovala, byla v hnoji např. Evi, takže jsem od počátku chtěla prostě jenom číst. Hodně mi vrtalo hlavou, o co v knize půjde. Proč tolik tajemných sebevražd? Kdo za tím stojí? Jak jsou do toho zapletené hlavní postavy, o nichž je řeč? Jak jsem postupovala blíž a blíž ke konci, napětí houstlo, leccos se začalo vyjasňovat a já si uvědomovala, že tento případ je opravdu odporný hnus. Ale bylo to právě skvělé vypravěčské tempo, které čtenáři nedovolilo vydechnout, které možná způsobilo to, že konec mi přišel trošku "odfláknutý". Ano, to hlavní se nám osvětlilo, víme kdo, víme proč, s trochou vlastní fantazie víme jak (aspoň v několika málo případech), přesto ale zůstalo hodně mých otázek nezodpovězených. Naprosto souhlasím s uživatelkou kaca.ka, že mi chybělo dovysvětlit, proč to Lacey nakonec vzdala. Kdy došlo ke zlomu? Co bylo spouštěčem? Také bych uvítala více závěrečného dovyprávění. Právě ty "technické" drobnosti, jak se co událo, kdo co koupil a obstaral, mě hodně zajímají, ale tady autorka nechala čtenáře už v nevědomosti, ať si domyslíme, co potřebujeme. Možná jsou to pro jiné nepodstatné detaily, ale každý jsme jiný a každý čekáme to svoje :).

Takže rozhodně knihu doporučuji dál. Je opravdu čtivá, zápletka "hnusná" a vypravěčské tempo svěží. Tuto talentovanou autorku řadím nově mezi své oblíbené a jdu vytáhnout na noční stolek další díl.

kaca.ka
10.03.2018 4 z 5

A tak já vlastně nevím. Z počátku mě to nevtáhlo tak jako první Lacey... Ale zase se to skvěle četlo, námět byl zajímavý, jen mi chybělo trochu dovysvětlení, proč Lacey nakonec povolila. Jen teda Joesbury se chová jak puberťák, to se fakt nedá. U Lacey mi to ani nevadí, u ní se to dá vzhledem k jejímu dospívání trochu pochopit.

4* hlavně proto, že mě tahle série zaujala, postavy, kulisy i náměty jakbysmet.