Volavka

Volavka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258574/mid_lacey-flint-volavka-tAg-258574.png 4 795 221

Lacey Flint série

Studium na Cambridgi bylo pro ně příslibem dobrého života. Ve skutečnosti tam našly smrt. Slovutnou univerzitou se plíží smrt. Umírají především dívky a vždy odcházejí ze světa vlastním přičiněním. Když se však začne o celou věc zajímat policie, vyjde najevo, že psychologický profil, pohyb po sociálních sítích a aktivity zemřelých vykazují shodné rysy. Je možné, že je někdo k sebevraždě dohnal? Dokázat tuto domněnku se zdá zprvu nemožné, a tak se detektiv inspektor Mark Joesbury odhodlá k nebezpečnému kroku: vyšle do Cambridge svou podřízenou Lacey Flintovou. Ta se má vydávat za studentku a v této roli se pokusit o odhalení skutečného pozadí podivných událostí. Lacey Flintová ví, do jak nebezpečné mise se pouští. Vlastně i trochu pochybuje, jestli to pro ni není příliš velké sousto. Podaří se jí vylákat vrahy na světlo, anebo se stane další obětí jejich smrtonosné manipulace?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Dead Scared , 2012

mi-380
31.07.2019 4 z 5

Po přečtení příjemně nečekaně poutavého Issacsonova životopisu Alberta Einsteina jsem si horké léto odlehčil překlenutím mezery mezi Lacey 1 a Lacey 3. Bolton umí psát. Škoda, že se pouští do tak šílených zápletek. Čtení mě bavilo s občasnými výkyvy, kdy mě tu a tam rozčilovalo nelogické až hysterické chování hlavní hrdinky a také polopatické nápovědy při odhalování hlavního padoucha.
70 % (zatím 516 hodnotících s průměrem 89 %).

janina66
23.07.2019 5 z 5

Zase skvělá detektivka. Trošku drsnější a děsivá. Úžasné střídání kapitol ji dělá velice čtivou. Moc doporučuji

Refadora
22.07.2019 5 z 5

Sharon J. Bolton je asi moje nejoblíbenější autorka a přesto u většiny jejích knih s hodnocením vždy chvíli počkám, než jsem si jistá svým názorem. Volavku jsem četla chvíli po prvním dílu série a hned po ní jsem se pustila do dalšího. Jde dle mého názoru o nejnapínavější část příběhu- chvílemi jsem se opravdu hodně bála a knihu jsem dočetla asi ve 3 ráno po dni, kdy jsem ji začala číst. Líbilo se mi líčení událostí z pohledu Lacey v první osobě i střídání vyprávění s tím z pohledu Evi. Za zajímavé považuji, jak autorka zkracovala úseky vyprávěné jednotlivými osobami- z počátku patřila každé hrdince jedna kapitola a s tím, jak se děj zrychloval, se zrychlovalo i střídání úhlů pohledu. Oproti prvnímu a třetímu dílu série bych vytkla pouze jednu věc- rozuzlení působí poněkud náhodně a nemá velkou přidanou hodnotu (snad kromě vyznání na věži), pachatelé nejsou příliš zajímaví a jejich pohnutky a výběr obětí nepůsobí moc důvěryhodně.

krtyna
18.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha, od začátku do konce udržuje čtenáře ve střehu a čte se sama :)

alenkacermi
20.06.2019 5 z 5

Zajímavé, napínavé, čtivé. Vůbec mě nenapadlo, co z toho nakonec bude. Možná trochu zbrklý závěr, ale je to výborná detektivka. Předchozí knihu jsem nečetla, podle komentářů je ještě lepší. Tak to se na ni těším.

Netopyr07
19.06.2019 5 z 5

Tak tohle se četlo vážně samo. Napřed jsem trnula hrůzou, co z toho bude, když mi to asi tři kamarádi doporučovali jako výbornou detektivku a já viděla 475 stran. Ale... po dlouhé době jsem se nemohla od nějaké knihy odtrhnout a i přes morbiditu obsahu jsem četla do noci :-) Jediné, co mi lezlo na nervy, bylo "jiskření" mezi hlavními postavami. V detektivkách se to v poslední době milostnými vztahy jen hemží, ať se jedná o mužské či ženské autory :b Naštěstí to ale moc neuškodilo :-)

pavlinka0250
29.05.2019 5 z 5

Tenhle kousek byl ještě lepší než první díl.
Napínavé, tajemné, mrazivé.....
Vůbec mě nenapadlo, co se za sebevraždami skrývá, a o to větší bylo zděšení.
Jsem zvědavá na pokračování a Volavka dostává plný počet *
Doporučuji :-)

hanzmb
14.05.2019 5 z 5

Už 1.díl nebyl špatný, tento ho ale překonává. Na to, aby člověku tuhla krev v žilách není jak je vidět vůbec potřeba, aby ji v knize tekly potoky. I když jsem od vstupu jednotlivých osob do děje tušil, že v tom budou mít prsty, absolutně mi to nevadilo v napětí při četbě. Jediné co mi vadí jsou ty pasáže věnované vzájemnému vztahu obou policistů. Kolik dílů to má 2 dospělým inteligentním lidem ještě trvat?

Marika Vanova
10.05.2019 5 z 5

Jak jinak než 5 *, paní Bolton psát umí a její knihy všem vřele doporučuji.

Šungitka
28.04.2019 4 z 5

Hodně, hodně napínavé. Jen mi to přišlo takové naráz ukončené a nedozavřené... Zůstaly mi některé nezodpovězené otázky. Možná to tak má být, třeba to bude zodpovězeno v některé budoucí knížce.

Pavlnka
04.04.2019 5 z 5

Napínavé do poslední chvíle. Dobrá kniha dobré autorky, jdu na další díly.

ddkk
28.03.2019 5 z 5

Lacey je samorost, a možná proto nevyvolává u každého jen pozitivní reakce...Ale tohle je to poslední, co by mohlo na této neortodoxní hrdince vadit. Téma Volavky je nadmíru aktuální a varovné, prostředí prastaré univerzity atraktivní, zápletka zajímavá a rozluštění překvapivé...co více si přát! Za pět a doporučuji :-)

certik003
26.03.2019 5 z 5

Lacey se z pozorovatelky a posléze vyšetřovatelky stává obětí. Opět zajímavý námět, přiměřené napětí, jenom bych ráda věděla, co se dělo v lese.

veselaa
21.03.2019 4 z 5

Skvělé pokračování. Policistka Lacey Flintová v terénu univerzity v Cambridgi,vyšetřuje záhadné sebevraždy studentů i přesto,že má být jen pozorovatel. Opět záhadu rozluští svým způsobem ,ikdyž jí to stojí plno psychických sil a poprání se s nočními děsy.Opravdu jsem nečekala tak strhující závěr.
Autorku S. J. Bolton si musím dát do oblíbených :) Moc se mi líbí její knihy,těším se až se začtu do dalšího dílu.

Welinie
14.03.2019 5 z 5

Wow, opravdu. To by mě ani ve snu nenapadlo, jak parádní tohle bude. A že to byla jízda. Styl jakým autorka píše vás udrží v napětí po celou knihu. Fakt.

Vendulis
05.03.2019 5 z 5

Tak tohle se autorce opravdu povedlo...doporučuji.

Agatha84
02.03.2019 3 z 5

Bylo to skvělé,nicméně nemohu se ubránit pocitu,že tu přesto něco chybí. Možná to příliš vleklé tempo s urychleným koncem,kdy se ztrácím v tom,kdo všechno vlastně byli ti zlí a proč přesně? Přesto rozhodně neodolám a zkusím i další knihy autorky :-)

Kyri
02.03.2019 3 z 5

Autorka píše dobře, děj upoutá. Motiv pachatele je nepravděpodobný. Představa policistky v terénu, která nerespektuje jediný příkaz nadřízeného mi moc reálná nepřijde. Pachatele opravdu nedáte na první dobrou. Ale všichni se tam tak nějak iracionálně potácejí, že ani není divu. I když hlavní hrdinky vědí, že oběti bývají zdrogované, samotné je nenapadne, že mají stejné symptomy. Zas ten romantický a hysterický vztah mezi hlavní hrdinkou a jejím nadřízeným... Je to spíš do ženského románu, než do detektivky. A ten závěr na věži je už vrchol ... doslova :) Už mě vidíš je proti této knize o řád výš. Přesto bych to znovu četla a zkusím i třetí knihu z této série.

Domulenka
01.03.2019 5 z 5

Úplně pohltí a závěr dostane....k takovému úžasu, že Wou to sem ne čekal.....

Luczisha
21.02.2019 5 z 5

Druhý díl ze série, napívané čtění, propracovaný děj, doporučuji :-)