Volavka

Volavka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258574/mid_lacey-flint-volavka-tAg-258574.png 4 795 221

Lacey Flint série

Studium na Cambridgi bylo pro ně příslibem dobrého života. Ve skutečnosti tam našly smrt. Slovutnou univerzitou se plíží smrt. Umírají především dívky a vždy odcházejí ze světa vlastním přičiněním. Když se však začne o celou věc zajímat policie, vyjde najevo, že psychologický profil, pohyb po sociálních sítích a aktivity zemřelých vykazují shodné rysy. Je možné, že je někdo k sebevraždě dohnal? Dokázat tuto domněnku se zdá zprvu nemožné, a tak se detektiv inspektor Mark Joesbury odhodlá k nebezpečnému kroku: vyšle do Cambridge svou podřízenou Lacey Flintovou. Ta se má vydávat za studentku a v této roli se pokusit o odhalení skutečného pozadí podivných událostí. Lacey Flintová ví, do jak nebezpečné mise se pouští. Vlastně i trochu pochybuje, jestli to pro ni není příliš velké sousto. Podaří se jí vylákat vrahy na světlo, anebo se stane další obětí jejich smrtonosné manipulace?... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Dead Scared , 2012

petraj30
14.03.2024 5 z 5

Jednička se mi moc líbila, ale tohle?... Bohužel nemám dost hvězdiček.
Velmi depresivní příběh. Opět se setkáváme s Lacey a jejím nadřízeným Markem. Jak je vidět, ani jeden to nemá v hlavně úplně v pořádku.
Lacey je vyslána do Cambridge, aby vyšetřila zvýšený počet sebevražd. Tam se seznamuje s milou psycholožkou Evi a spolu s ní se pouští do šetření velmi zajímavého případu.
Možný spoiler.
Pachatele jsem neodhadla všechny, ale věděla jsem, kdo v tom určitě není namočený. To bylo až příliš okaté, aby to byla pravda. Ale jsem překvapená koncem. Hůř to skončit nemohlo, protože to vůbec neskončilo. Snad se dočkáme vysvětlení. I když pochybuji, že se dozvím vše, co nebylo řečeno. Protože nebylo řečeno vůbec nic. Ale na ty dva se těším, ale jak to mezi nimi dopadne, je taky ve hvězdách.
Byl to naprosto strhující příběh a moc se těším na další.

Duchoslp
12.03.2024 5 z 5

Jestli se mi první díl s Lacey líbil, tak druhý je pecka. Přečetla jsem jedním dechem. Téma je hodně dobré a jsem opravdu zvědavá na další díl

Driftersoul
26.02.2024 5 z 5

Tak takhle jsem žádný thriller (navíc s ca. 500 stranami) rychle nikdy nepřečetl (!) Děsivě napínavé, moderní, realistické.... A napsaný vysoce inteligentní formou, plnou oduševnělých úvah a metafor. Téměř jako od A.C. , královny detektivek; jen mnohem, mnohem drsnější, dramatičtější a pohlcující. A jako třešnička na dortu - atraktivní "destinace" Cambridge, kde jsem měl to štěstí na krátkou dobu pobýt. [Dead Scared 2012/2018]

Arwen777
27.12.2023 5 z 5

Bohužel jsem nečetla první díl, což mi chybělo v nespočetných narážkách na první případ a vztah hlavních aktérů. Ale jinak jsem si tuto skvělou detektivku v předvánočním a vánočním čase opravdu užila. Je to jeden z těch příběhů, které mají tak chytlavý a napínavý děj, že se jen těžko odkládají. Navíc je zde velmi tajemná atmosféra, plná halucinací, psychických problémů, záhadných událostí, že čtenář, ale hlavně hrdinové nevědí, na čem jsou. A to mám ráda. Přidejte k tomu sympatickou dvojici vyšetřovatelů, krásné a starobylé místo děje a úspěch je zaručen, S.J.Bolton umí psát opravdu čtivě.
Doporučuji.

Janulica
17.08.2023 5 z 5

Zajímavé, napínavé a nervydrásající čtení.

Pert
08.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Na začátku mě kniha až tak nebavila, připadala mi nudná. Trochu mi vadilo, jak furt Joesbury básní o Lacey, jak je skvělá, krásná a tak. Nejradši jsem měla asi Nicka a Sniffy. Každopádně zajímavý zločin, nenapadlo by mě to.

Marcik7
29.01.2023 5 z 5

Velmi napínavé, Lacey se mi vážně líbí a má odvahu, holka. Těším se na další případ i na pokračování jejího vztahu s Markem. Jinak zde popisovaný zločin mohl napadnout opravdu jen vyšinutého psychopata a jemu podobné - kdo jste nečetli, hurá do toho!

jprst
26.12.2022 4 z 5

První díl mne namlsal, tento druhý se mi zdál poněkud méně poutavý, ne však natolik, aby se dal odložit, takže mne to od dalšího pokračování neodradilo. A bylo to dobré rozhodnutí.

Eva1693
12.12.2022 5 z 5

Už po přečtení první knížky jsem věděla, že mám zase o zábavu, na dlouhé zimní večery, postaráno.
Autorka otevřela hodně zajímavé téma. Už teď jsem zvědavá, jaké bude další pokračování s Laceya Marekem, protože obě knížky skončily tak, že už teď si musím jít půjčit další díl.... :)

bee88maja
27.08.2022 5 z 5

Knihy podobného stylu mne vždycky dostanou. Čtu, čtu a čtu a najednou 500 stránek fuč. Už když jsem četla Už mě vidíš, věděla jsem, že jednou půjdu do dalších dílů této série. Mám pocit, že um Sharon J.Bolton graduje. Téma žen jako oběti, nejprve jako Rozparovač, posléze motiv záhadných sebevražd. Co nás čeká ve třetím díle? Nechám se překvapit. Milostná zápletka na spadnutí, tak uvidíme jak se to vyvine :).

tess.de.veles
03.07.2022 4 z 5

Tenhle dil s Lacey se mi asi libil nejvic....

konformita
12.05.2022 5 z 5

Druhá kniha od paní Bolton a stejně úžasná, napínavá, temná (tou první byly Temné říční proudy). Fakt temná, budete se bát. Když zjistíte, co za těmi zločiny stojí, budete o tom našem inteligentním zvířecím druhu smýšlet možná zase o něco hůře.

Ráčkajda
26.04.2022 5 z 5

Naprosto úžasné. Lacey a Mark mi jsou hrozně sympatičtí a knížka mě udržovala v napětí od začátku do konce. Konec trošku utržený, takže jdu ihned na další díl ze série.

Mihal27
03.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Knižka je veľmi zaujímavá na čítanie dej sa pekne odvíja a stupňuje. Lacey ( Laura) sa opäť ukázala v správnom svetle a ešte viac som si ju obľúbil. Snuff filmy mi nevoňajú ale tu sa to celkom dalo. Najviac ma naštvalo keď zviazali Sniffy, to ma neskutočne naštvalo. Laura veľmi dlho odolávala nátlaku ale nakoniec všetko dobre dopadlo. Takmer všetko...
Záver knihy bol neskutočný a nevedel som sa dočkať ako to nakoniec dopadne. Knihu odporúčam a autorku si pridávam do obľúbených.

cukrovka
18.03.2022 5 z 5

Tak to teda bylo pěkné psycho. Hodně zajímavý námět, krátké kapitoly a střídání vyprávějících vám nedovolí knížku odložit. Napínavé až do konce.

mataj
11.03.2022 5 z 5

Vynikající kniha, které nechybí napětí, sympatická dvojice vyšetřovatelů (mezi kterými to příjemně jiskří) i velmi zajímavá zápletka. Příběh se odehrává na univerzitě, kde dochází k podezřelým sebevraždám studentů. Lacey se tam v přestrojení snaží odhalit pravdu a sama se při tom dostává do velkého nebezpečí. Co víc dodat - jdu rovnou na další díl...

ydnac
09.03.2022 5 z 5

PŘEČTENO JEDNÍM DECHEM :-)

Lacey je tentokrát vyslána v utajení na univerzitu v Cambridgi.
Má jen pozorovat a hlásit podezřelé věci, ale jí to nedá a samozřejmě se dá do vyšetřování podezřele vysokého počtu sebevražd.
Několik mladých dívek vypovědělo, že nebraly drogy a přesto je v sobě měly.
Byly několik dní pryč a nepamatovaly se kde, proč ani co tam dělaly.
Popisovaly , že je někdo sexuálně obtěžoval, přestože u nich nikdo nebyl.
Všechny spojují různé psychické problémy, fóbie, strach a halucinace.
Je to náhoda?....
Jsou to opravdu sebevraždy?...
NAPÍNAVÉ A MRAZIVÉ !!!
Oblíbila jsem si také Evi, která jediná věděla o Lacey, kdo skutečně je.
Fenka Sniffy se k Evi skvěle hodila :-)
Jsem zvědavá, jak bude pokračovat spolupráce a možná i něco víc :-) mezi Lacey a Markem.
Rozhodně doporučuji :-)

PetK
01.03.2022 4 z 5

Zajímavé téma sebevražd studentů na prestižní univerzitě. Příběh má spád, sem tam vtip na odlehčení, bavilo mě podobně jako první díl. Asi je to mnou, no na konci jsem se chvílemi maličko ztratila, kdo je kdo a kdo co. Především ta spousta studentek se mi místy pletla. Každopádně určitě budu v sérii pokračovat.

Majuš333
26.02.2022 5 z 5

Aj keď sa veľmi nerada púšťam do všetkého s tematikou sebevrážd, šikany, obchodu s bielym mäsom a snuff filmov, tu som to až tak nevnímala, pretože sa opäť nedalo len tak ľahko prestať čítať...
Kapitoly opäť krátke a rezké, začiatok trošku pokrivkával, ale potom sa to už rozbehlo a koniec dosť odseknutý s množstvom otáznikov...
Som veľmi rada, že sa Evi a Sniffy nič nestalo a Markovi by som naozaj zakrútila krkom :)

'Krása nás pokaždé dojme. Když jsme šťastní, učiní nás ještě šťastnějšími, když jsme smutní, může náš smutek prohloubit až na samou mez snesitelnosti.'

Jenny46
18.02.2022 4 z 5

Psychologický kriminální román opět čtivý, zápletka zajímavá až ten konec nebo rozuzlení teda pokulhává za to jednu hvězdičku dolů...

Lacey, v tajné roli studentky na vysoké škole a pozoruje dění kolem ní. Opět se vrhne po hlavě do vyšetřování, jako vždy podrážděná, rozčiluje se, ale její povaha asi lepší nebude. Na univerzitě jsou nesrovnalosti, náhodné sebevraždy a všichni navštěvuji psychologickou poradnu. Autorka vykresluje negativní obraz lidské psychiky, deprese a manipulace. Děsivý příběh...
Jinak jsem zvědavá co bude dál Mark a Lacey ,jiskření se nedá přehlédnout.
První díl se mi líbil o něco více a tady spíš trochu jiné očekávání konce, ale už ted se těším na pokračování