Už mě vidíš?

Už mě vidíš? https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379365/bmid_uz-me-vidis-V18-379365.jpg 4 922 252

Lacey Flint série

Konec devatenáctého století. Londýnskými ulicemi obchází vražedný přízrak, který si nechává říkat Jack Rozparovač. Své oběti zohavuje a vyřezává jim vnitřnosti. Policii posílá výsměšné dopisy a je na své činy zjevně pyšný. Nikdy není dopaden. Začátek jednadvacátého století. Jack Rozparovač se vrací. Jako by se zhmotnil jeho duch, jen tentokrát nevraždí laciné prostitutky, ale dobře situované ženy středního věku. Postupuje systematicky a brutálně, přesně podle svého vzoru: obětem podřízne hrdlo a vyjme orgány. Opět posílá dopisy na policii. A policie je bezradná stejně jako tenkrát. Jeden rozdíl tady ale přece jenom je: vrah je podivně fixovaný na mladou policistku Lacey Flintovou. Proč se jí v dopisech vysmívá? Proč si vybral zrovna ji? Co od ní chce? Možná je klíč k dopadení pachatele právě v odpovědích na tyto otázky. A možná si nakonec bude Lacey přát, aby ty odpovědi nikdy nenalezla...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Now You See Me , 2011

Pája699
29.11.2021 5 z 5

Uff, tak tohle bylo zase něco. Autorka si se semnou zase pěkně pohrála. Skoro až do samého konce jsem nevěděla, na kterou stradu se přidat a jak to vlastně všechno bylo :-) Při mé smůle jsem začala tuto sérii na přeskáčku. První díl se mi dostal do ruky jako třetí, ale to vůbec nevadí. Konečně jsem se dozvěděla kdo je Lacey Flintová a jaký má svůj příběh. Kniha se četla sama, ale upřímně se přikláním i na tu stranu, kdy to bylo místy zbytečně natahované, ale nenechte se odradit. Tato série určo stojí za vaši pozornost.

mataj
06.10.2021 5 z 5

Vůbec to nebylo špatné. Jack Rozparovač současnosti děsí lidi i policii - zajímavé téma pro první díl série. Nechybí akce, napětí i jiskření mezi hlavními postavami. A kdo je vlastně kdo zjistíme až na posledních stránkách. No, já si určitě ráda přečtu další díl...

Raddkaa
30.09.2021 5 z 5

Výborné čtení, napětí dýchalo z každé stránky, s přibývajícím dějem to bylo napínavější a neuvěřitelně strhující. Vystupňovaný závěr byl úchvatný a zcela nečekaný. Skvělý čtenářský zážitek.

veronika4001
21.08.2021 5 z 5

Tady vypráví Lacey Flintová. Tušila jsem, že bude něco jinak oproti Tak to je, tak to bude, díky němuž jsem se s Lacey už obeznámila. O to zajímavější to bylo zde. Trestné činy střídají trestné činy. Příběh ze začátku upoutá případem, který řeší Lacey. Nebudu o tom psát, je zapotřebí si to přečíst, protože je to hodně zvrhlé. Natolik nechutné, nakolik je to výstižně a přirozeně psáno, že mě to nutilo číst dál. Zajímaly mě souvislosti, které skládaly všechny střípky dohromady do jednoho případu. Tady ty souvislosti byly úplně jiné, jakoby odtržené. Někdy je prospěšnější číst první díl po druhém díle, odhadovat spletitost nitek a zjišťovat, jak se ty nitky, které spojovaly skutečnosti v druhém díle, odvíjí. Proč se dělo to, co se dělo a jak se to dělo. Je to další výborná kniha od Sharon J. Bolton.

MV111
17.08.2021 4 z 5

Pomalejší začátek, druhá půlka s rychlým spádem a dostatkem prostoru pro vlastní úvahy, kdo je kdo.

Nikusha
21.07.2021 4 z 5

Ten Jack tam ve finále vlastně vůbec nemusel figurovat, ale jako lákadlo to zabralo. Nakonec vcelku dobrá knížka u které vydržíte do konce.

ZuzanaZ83
05.06.2021 4 z 5

Jeden z nejlepších krimi thrillerů, co jsem za poslední dobu četla. Místy jsem se popravdě ztrácela a poslední část jsem četla velmi pomalu, ale dohromady to si sebe skvěle zapadlo.

Gibis
08.05.2021 5 z 5

Londýnem otřásají vraždy ve stylu Jacka Rozparovače a vypadá to, že vyšetřovatelka Lacey Flintová s nimi má společného víc, než jen to, že jí první oběť zemřela v náručí. Moc mě čtení bavilo, některé věci jsem sice z autorčiných náznaků předvídala, ale to vůbec neubralo na čtivosti a já se brzy vrhnu na další díl.

Mrňous1
08.04.2021 5 z 5

Tak mám novou oblíbenou sérii. tedy pokud budou další díly tak dobré jako ten první:-) Kniha se četla výborně, mám ráda rento styl s krátkými kapitolami. Konec už mě nepřekvapil, to se asi už dalo očekávat, ale to nic neubralo na výborném čtenářském zážitku. Těším se na další díly.

Marcik7
23.02.2021 5 z 5

Sériový vrah, napodobitel slavného Jacka Rozparovače a řada náznaků vedoucích k osobě mladé vyšetřovatelky Lacey...a překvapivé rozuzlení: za vším hledej ženu! Bavila jsem se a příběh měl spád i napětí po celou dobu.

Andy365
23.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha

TaLu
06.12.2020 4 z 5

Detektivka plná zvratů, mrtvých, atmosféry Londýna. Dalo by se říci, že nemám co vytknout. Určitě patří v rámci žánru k dobrým knihám. Já osobně jsem si ani trochu neporozuměla s hlavní hrdinkou. Poměrně brzy jsem si říkala, jak to asi bude...a bylo. Místy kniha vykazuje překotné tempo a vzápětí zvolní až moc a ztrácí se v popisech. Četla jsem neobvykle dlouho. Další díl si ale klidně přečtu.

vera4669
01.12.2020 4 z 5

Tahle kniha mě mile překvapila, čtení mělo spád a já louskala jednu kapitolu za druhou.. Trošku zklamání z rozuzlení, asi jsem čekala více, ale těším se až zkusím další díl

raty
02.11.2020 5 z 5

Díky mým oblíbeným uživatelům za kladné komentáře, které mě přivedly k této knize. I když příběh byl, co se reálnosti týká, dost přitažený za vlasy, kniha měla neskutečný spád a neuvěřitelně dobře se četla. Určitě půjdu na další díly.

Leona333
18.10.2020 4 z 5

Byla jsem víc jak zvědavá, jaké literární dílo vznikne s použitím a nakombinováním tak notoricky známého jména - Jacka Rozparovače s jeho činy..., do této novodobé detektivky, thrilleru. Zvědavost se mi vyplatila. Strhující příběh plný děsivého napětí, které se udrží do samého finále, závěru knihy.

Ajushaaa
10.10.2020 5 z 5

Překvapivě dobré čtení :-)

9773
10.10.2020 odpad!

Mám celkem rozporuplné pocity. Flintová mě absolutně jako hlavní postava nebavila. Celé to kolem ní působilo jako autorčina urputná snaha udělat jí zajímavou. Několikrát mi kniha přišla jako špatná verze knih od Angely Marsons. Mark vykreslovaný jako profesionál, podezíral celou dobu někoho, kdo byl pod neustálým dohledem a nebyl proti němu jediný důkaz. Hlavní vyšetřovatelka vykreslená jako bulimička na pokraji zhroucení, nesmyslná zápletka s Rozparovačem... Za mě ne.

RomanDušek
26.09.2020 5 z 5

S. J. Hilton píše výborným stylem. Tento příběh se mi moc líbil. A ten závěr? Pecka!

Seabeast
14.08.2020 2 z 5

První setkání s autorčinou tvorbou a bohužel zklamání zároveň. Což o to, kniha se nečetla úplně špatně, ale s klidem by se mohla zkrátit na polovic. Obsahuje šíleně moc nepodstatné omáčky protahovnou na bezmála 500 stranách! Než vůbec padne první zmínka o Jacku Rozparovači uplne cca 70 stran, což jsem u příběhu, který je na něm založený, očekával poněkud dřív. Postavy a ani jejich vývoj mě jednoduše nebavil a příběh kvůli své roztahanosti úplně postrádal spád. Upřímně se divím místnímu vysokému hodnocení, ale holt sto lidí, sto chutí. Za mě slabší průměr. Na další knihy ze série policistky Lacey Flint se s největší pravděpodobností nevrhnnu.

Pavlína2019
14.08.2020 1 z 5

Moc jsem se těšila. Četla jsem několik dalších knih předtím. Tuto autorku mám ráda. Kniha mě ale zklamala. Rozvláčná, občas mě nebavila, trochu popletený nezřetelný závěr. V ostatních knihách mi je Lacey sympatická, tady určitě není. Vadilo mi navádění, že je pachatelkou ona. Oceňuji informace o J. Rozparovači...