Už mě vidíš?

Už mě vidíš? https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379365/bmid_uz-me-vidis-V18-379365.jpg 4 922 252

Lacey Flint série

Konec devatenáctého století. Londýnskými ulicemi obchází vražedný přízrak, který si nechává říkat Jack Rozparovač. Své oběti zohavuje a vyřezává jim vnitřnosti. Policii posílá výsměšné dopisy a je na své činy zjevně pyšný. Nikdy není dopaden. Začátek jednadvacátého století. Jack Rozparovač se vrací. Jako by se zhmotnil jeho duch, jen tentokrát nevraždí laciné prostitutky, ale dobře situované ženy středního věku. Postupuje systematicky a brutálně, přesně podle svého vzoru: obětem podřízne hrdlo a vyjme orgány. Opět posílá dopisy na policii. A policie je bezradná stejně jako tenkrát. Jeden rozdíl tady ale přece jenom je: vrah je podivně fixovaný na mladou policistku Lacey Flintovou. Proč se jí v dopisech vysmívá? Proč si vybral zrovna ji? Co od ní chce? Možná je klíč k dopadení pachatele právě v odpovědích na tyto otázky. A možná si nakonec bude Lacey přát, aby ty odpovědi nikdy nenalezla...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

Now You See Me , 2011

kittlerka
23.02.2017 4 z 5

Zpočátku se mi nedařilo do knihy vůbec začíst, líbilo se mi, že děj byl z pohledu hlavní hrdinky, nicméně některé její myšlenky by mohly být vynechány, občas jsem je musela přeskočit. Na druhou stranu v druhé polovině už jsem se neodtrhla, celkové propojení s vraždami Jacka Rozparovače bylo skvělé a konec stál za to:)

klara225
06.02.2017 5 z 5

K této knížce jsem se dostala až po přečtení Volavky - volně navazujícím díle. Naštěstí to ničemu nevadilo, protože si autorka dala záležet na tom, aby čtenář, který v sérii přeskakuje, o to největší překvapení nepřišel. Knížky od této autorky se čtou velice dobře a lehce.

Kamienkova33
02.02.2017 4 z 5

Výborný príbeh a konečne niečo iné. Na pozadí vrážd Jacka Rozparovaca spred viac ako sto rokov je popísaný detektívny príbeh v súčasnom Londýne. Kniha je písaná z pohľadu mladej, trochu zvláštnej policajtky. Prizvu ju k vysetrovaniu, pretože každá vražda s ňou nejako súvisí.. Zápletka dobrá a rozuzlenie som nečakala, tušila som niečo trochu ine. nájdete tam aj zopár nechutnosti, ale písaná je ľahkým štýlom, ktorý mi v mnohých detektivkach chyba.

ArwenAragorn
29.12.2016 5 z 5

Kniha se mně líbila víc než Obětina, i když nějaké výhrady bych měla (poněkud překombinované, nepravděpodobné, že by policisté věděli tak málo o Jacku Rozparovači, neustálé úvahy hlavní hrdinky o sobě, její citové výkyvy apod.). Ale spád tu je, dobrá atmosféra starého Londýna, dostatek napětí taky, kniha se čte dobře. Nic psychologického, nutícího k zamyšlení nebo k dlouhému přemýšlení po přečtení. Mně to tak stačilo.

ladynka
27.12.2016 3 z 5

Nevyrovnané. Děj je většinou vyprávěn v ich formě hlavní postavou, které je někdy hodně citově zabarvené a často nekonzistentní. To např. znamená, že na počátku líčí jistou postavu jako ošklivce, otravu a vůbec v těch nejhorších barvách. A najednou obrátí a začne po něm vzdychat jako roztoužená puberťačka. Také dalším chováním bohužel nepředstavuje Lacey výkvět inteligence (nakráčí do pasti, a to několikrát), byť jisté věci vyjasní až komplikovaný zvrat v samotném závěru.
Pro mě je to průměrná detektivka s citově nevyrovnanou a nepříliš inteligentní hrdinkou.

triana
26.12.2016 5 z 5

První kniha, kterou jsem od této utorky přečetla, a je výborná... Skvělý děj, napínavý a strašidelný, místy až dost :-), k tomu navíc Londýn a jeho tajemství... Doporučuji! Neváhej, M. :-)

sun.from.ibiza
30.11.2016 5 z 5

Moje detektivní duše zaplesala, závěr mě dostal, to jsem opravdu nečekala a to jsem měla tipů! Doporučuji rozhodně i další díly!

happy-smile
23.11.2016 5 z 5

Myslím, že jsem našla dalšího autora kvalitních detektivek. Zase jedna taková knížka, která se čte sama. Závěr byl opravdu nečekaný a jsem hodně zvědavá na další díl. Z té červené knihovny jsem sice taky byla docela rozpačitá, ale vem to čert.

Mi-šu-le
16.11.2016 5 z 5

Mně se kniha líbila, četla se jedním dechem, první detektivka, kterou jsem četla a není od A. Christie a byla jsem nadšená, ani jsem nechtěla, aby kniha skončila. Dost jsem byla napjatá i ze ,,vztahu,, mezi Lacey a Joesburym. Každopádně od autorky přečtu i další knihy.

swayno
15.11.2016 5 z 5

Knížka přečtená jedním dechem, konec jsem si musela přečíst 2x, aby jsem se ujistila, že jsem to na poprvé dobře pochopila :D

Leaena
06.11.2016 5 z 5

Knihou i dějem jsem byla naprosto uchvácena a takovýto závěr jsem upravdu nečekala. Přiznám se, že jsem závěrečnou kapitolu četla 2x, zda ji plně chápu a poté přemýšlela nad událostmim které jsem si propojovala. Během čtení určitých pasáží jsem měla naprosto stáhlé hrdlo a skoro jsem na něm cítila i ostří nože. Skvěle inspirováno Jackem Rozparovačem, což dalo vzniknout napínavému thrilleru. Již v ruce dřímám "Volavku" a těším se na nespoutané čtení!

Jack Bauer
06.11.2016 3 z 5

Velmi nadhodnocený thriller. Sice není špatný, ale dle obálky, vysokého hodnocení a komentářů jsem čekal daleko víc. Na trhu je spousta daleko lepších drsnějších a napínavějších románů a thrillerů. Na můj vkus dost ukecané, bez akce a většího napětí, velmi rozvláčné, místy jsem se občas nudil.

gossipavlina
05.11.2016 3 z 5

Tak to vypadá, že jsem jediná, koho to moc nebavilo. Nejvíc mi asi vadil „červenohnihovní" vztah mezi Lacey a Joesburym.
Ale nápad s Jackem Rozparovačem se mi líbil. Přesto jsem to dočetla s velkým vypětím sil, tak chtěla jsem vědět, kdo vraždil. To už tak u detektivek je, že je málokdy odložíte, i když vás nebaví.

dee95
17.10.2016 5 z 5

Kniha která na mě udělala velký dojem. Velmi napínavé, nečekané zvraty a originální příběh. Díky této knize jsem přišla na chuť celému žánru. Dodnes se k ní ráda vracím a určitě jí mám na předních příčkách všech knih.

Dixinka
02.10.2016 5 z 5

Fantastické. Napínavé čtení od prvního písmene až po to poslední. Takové rozuzlení jsme nečekala.

Danago
22.09.2016 5 z 5

Vynikající, skvěle napsaný thriller. Super napad s Jackem Rozparovačem .Líbilo se mi to moc. Knížka byla napínavá od začátku do konce. Neuvěřitelně mě bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout, musela sem ji prostě dočíst. Zápletka, děj a závěr prostě skvělý. Určitě se hned podívám po druhém dílu a myslím, že brzy vyjde i díl třetí.

jitka1661
15.09.2016 5 z 5

I když jsem se trochu ztrácela, byla to dobrá jízda s úžasným koncem.

Dumicek
05.09.2016 5 z 5

Jako ze vazne pecka!! Kniha mne chytila a nepustila dokud jsem ji proste nedocetla! Super napad s tim Rozparovacem a tak celkem proste se mi vse libilo. Bylo to dost morbidni, obcas jsem se pekne oklepala :D od poloviny knihy uz jsem tak nejak tusila jak a kdo to vlastne je,ale nakonec to bylo preci jen trosku jine nez jsem myslela :) za me pet hvezd. Proste triller se vsim co ma spravny triller mit a tesim se na dalsi dilecek ;)

NikaMirka
17.08.2016 5 z 5

Waw...pěkné to čtení :). Musím dát pět hvězd, možná i proto, že vím, jak pokračoval další díl i jak skončil a stejně tak se mi moc líbil. Těším se na třetí knihu v sérii a doufám, že bude taky tak dobrá. Autorka píše příběhy s lehkostí, čtou se rychle, neobsahují zbytečné pasáže a hluchá místa.

Šánka
11.08.2016 5 z 5

Vynikající, bravurně napsaný thriller. Za mě je to jasných velkých 5 *.
Autorka tady oproti Obětině značně přitvrdila v popisu pachatelovy brutality a už samotná obálka knihy dává tušit, že to bude pořádný adrenalin. Ale co se mi hodně líbilo a trošku i odlehčilo tu tíživou atmosféru, byla celá sympatická parta vyšetřovatelů i s nahlédnutím do jejich soukromí a k tomu lehounký nádech vtipných dialogů.
Určitě doporučuji - Jack Rozparovač je zpátky....nebo je vše jinak ? :-)