Už mě vidíš?

Už mě vidíš? https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198077/bmid_uz-me-vidis-198077.jpg 4 922 252

Lacey Flint série

Novodobý Jack Rozparovač děsí Londýn. Je tady ovšem jeden podstatný rozdíl... Konec devatenáctého století. Londýnskými ulicemi obchází vražedný přízrak, který si nechává říkat Jack Rozparovač. Své oběti zohavuje a vyřezává jim vnitřnosti. Policii posílá výsměšné dopisy a je na své činy zjevně pyšný. Nikdy není dopaden. Začátek jednadvacátého století. Jack Rozparovač se vrací. Jako by se zhmotnil jeho duch, jen tentokrát nevraždí laciné prostitutky, ale dobře situované ženy středního věku. Postupuje systematicky a brutálně, přesně podle svého vzoru: obětem podřízne hrdlo a vyjme orgány. Opět posílá dopisy na policii. A policie je bezradná stejně jako tenkrát. Jeden rozdíl tady ale přece jenom je: vrah je podivně fixovaný na mladou policistku Lacey Flintovou. Proč se jí v dopisech vysmívá? Proč si vybral zrovna ji? Co od ní chce? Možná je klíč k dopadení pachatele právě v odpovědích na tyto otázky. A možná si nakonec bude Lacey přát, aby ty odpovědi nikdy nenalezla...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

Now You See Me , 2011

Jane417
29.09.2017 5 z 5

Thriller se vším všudy! Brutální vraždy, psychopat inspirovaný Jackem Rozparovačem a hlavní hrdinka mladá policistka. V Londýně umírají ženy a do hledáčku vraha se dostává i detektivka Lacey Flintová. Co má společného s vrahem a není sama ona nějak zapletena do vražd žen? Z jakého důvodu vrah zabíjí a mučí své oběti? Příběh je plný překvapení a šokujících zvratů. Celá kniha je strhující s nabitým dějem! Poklona S. J. Bolton za skvěle propracované a vymyšlené dílo!

monika_v_trapu
17.09.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem dlouho odkládala. Nevím vlastně proč, protože když jsem si ji kupovala, velice mě zaujala svým námětem a zakomponování Jacka Rozparovače do příběhu. Když jsme začala knihu číst, nebyla jsem si tak úplně jistá, jestli mě to nakonec bude bavit. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl psaní. Po celou dobu byl příběh velmi zajímavý, ovšem ten konec předčil má očekávání! Opravdu, byla jsem příjemně překvapená jak si se mnou autorka celou dobu hrála a na posledních pár stránkách vše uvedla na pravou míru a já jsem jen s vytřeštěným očima zírala a říkala si: Tak tohle se povedlo!

Michaela999
05.09.2017 3 z 5

No ani nevím jak ji ohodnotit, ze začátku mě to moc nebavilo, ani styl psaní mi neseděl. Občas nedotažené, hlavní hrdinka mi nesedla. Ale konec byl teda zajímavý,takže mě to začalo bavit až v poslední třetině. Takže ze zvědavosti možná půjdu do dalšího dílu. Ale jsou teda mnohem lepší knihy

jarka2222
02.09.2017 5 z 5

Jedna z lepších kriminálek, které jsem četla. Napětí až do konce, uvěřitelná zápletka. Dvakrát mě spisovatelka překvapila natolik, že jsem se musela v ději vrátit o stránky zpátky, jestli jsem to opravdu pochopila správně. A to se mi na téhle detektivce líbilo. Bavil mě příběh vyprávěný v první osobě, vtáhlo mě to takhle víc do děje. Musím se podívat na další knížku od téhle autorky. Fakt mě to bavilo a vám doporučuji si ji přečíst.

Olous1
27.08.2017 5 z 5

Tak tohle byla pecka,sahám hned po další knize od S.J.Bolton....doporučuji.

xNelly
21.08.2017 5 z 5

I když jsem měla chvilkama pocit,že autorka příběh už trošku natahuje, tak byl příběh skvělý, originální a závěr nečekaný... už se těším na další díl...

b.safarik
18.08.2017 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a ihned mě nadchla, nemám co vytknout.

Kerberos
18.08.2017 5 z 5

Knížka mě chytla a nepustila dokud jsem ji nedočetla a tím jsem našla další oblíbenou autorku.Už jsem si pořídila další dva díly tak jdu pokračovat.

petrarka72
17.08.2017 5 z 5

Samota, krutost a zoufalství. Silná kniha.

lucka7870
11.08.2017 3 z 5

Kniha je čtivá, příběh zajímavý, rozuzlení za mě průměrné :-) Možná je to tím, že se Lacey asi nestane mou oblíbenou knižní postavou. Do Volavky se však určitě pustím.

josska
06.08.2017 5 z 5

Moje první kniha od autorky a hned super napínavé čtení,moc mě to bavilo a těším se na další

michalmatousek
04.08.2017 5 z 5

To byla jízda! Brutální. Čtivé. Napínavé.

Autorka mě doslova drapla za koule a nepustila, dokud jsem nedočetl poslední slovo!

Přidávám Sharon J. Bolton do seznamu mých oblíbených autorů a já se s chutí pouštím do dalšího dílu - Volavka.

MonicaMonique
22.07.2017 5 z 5

Vážně skvělá detektivka už od první stránky. Nestává se mi často, abych byla takhle na vážkách ohledně vraha. Za mě tedy 5 hvězd a těším se na další knihu

harena
19.07.2017 5 z 5

Skvěle napsaný thriller, který jsem objevila díky čtenářům DK. Dobrá zápletka, překvapivé rozuzlení. Botonnová píše čtivě a já čtu a čtu a nemůžu knihu odloži. Od poloviny knihy si říkám je to ten vrah, není to ten vrah, je to ten vrah - . Přdávám si ji do oblíbených spisovatelů a těším se na její další knihy.

marlowe
19.07.2017 4 z 5

Určitě bych si troufnul vytáhnout i pětihvězdičkovou kartu – nebýt toho zpatlaného závěru, kde opět (na tenhle nešvar narážím v každé druhé knize!!!) zvítězila touha po "bubu-efektu" nad selskou logikou. Proč se autoři tak často snaží poškrábat levé ucho pravou rukou?
Nicméně pochvalu si paní Boltonová zaslouží za to krásné (a nečekané) "japrisotovské" vyústění.
80%

JustWomen
18.07.2017 5 z 5

Skvělý thriller ala Jack Rozparovač, sympatická parta vyšetřovatelů, autorka si se čtenáři pohrává, rozuzlení celého příběhu je nepředvídatelné. Mám další oblíbenou autorku.

zoew
10.07.2017 5 z 5

Začátek mi přišel trochu zmatený a rozvláčný, ale po cca 40ti stránkách příběh nabere tempo a pak už to "jede", nemůžete se odtrhnout a na konci do sebe všechno krásně zapadne. Přečteno za 2 dny. Spoiler: Trochu mi mrzelo, že Lacey nevyšel vztah s Marcem, ale třeba přístě.......?

Eve_linnka
08.07.2017 4 z 5

Skvělý vypravěčský styl autorky, její cit pro zápletku a výborná charakteristika Lacey zaručují, že se od knihy nehnete dřív, než ji dočtete. A až vydýcháte první díl, budete si muset koupit další :-)

alzbeta4340
07.07.2017 5 z 5

Vím přesně, proč jsem tuto knihu a tím i celou sérii s vyšetřovatelkou Lacey v době vydání nepřečetla - vůbec se mi totiž nelíbí obálka. Ale na základě komentářů uživatelů DK, (kterým tímto děkuji), jsem se do knihy pustila a našla jsem vynikající, chytlavou detektivku. Skvělé čtení.

AltaMari
05.07.2017 5 z 5

Velmi dobrá detektivka... napínavá, čte se jedním dechem, poutavá zápletka a ani závěr nezklame - a jako bonus beru vtipný sarkasmus Lacey Flintové.